17. března 2011 • 12:27

Neunerová dominovala v Oslu a slaví malý glóbus

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Česká biatlonistka Veronika Vítková obsadila ve sprintu Světového poháru v Oslu 18. místo. Vyhrála Němka Magdalena Neunerová a zajistila si malý glóbus za triumf v disciplíně.

Desetinásobná mistryně světa Neunerová v Oslu porazila Toru Bergerovou z Norska a Bělorusku Darju Domračevovou a doběhla si pro páté vítězství v sezoně.

Loňská celková vítězka SP si také polepšila v průběžném hodnocení seriálu na 914 bodů a posunula se na druhé místo. Na vedoucí Kaisu Mäkäräinenovou z Finska, která dnes obsadila až 19. místo, ztrácí Neunerová dva závody před koncem seriálu jen 22 bodů.

Vítková dnes ani jednou při střelbě nechybovala a do cíle doběhla se ztrátou jedné minuty a 21 sekund za Neunerovou. Bez bodů zůstala Gabriela Soukalová na 48. místě a o dvě příčky horší Barbora Tomešová. Obě dvě si však stejně jako Vítková vybojovaly místo na startu sobotního stíhacího závodu.