Šlesingr a Vejnarová vyhráli tituly ve sprintu

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Reprezentanti Michal Šlesingr a Zdenka Vejnarová vybojovali tituly mistrů České republiky ve sprintu při dnešním šampionátu biatlonistů v Jablonci nad Nisou.

Šlesingr, který minul v každé položce jeden z pěti terčů, zvítězil s více než půlminutovým náskokem před Vítem Jánovem. Devátý muž celkové klasifikace Světového poháru Šlesingr tak potvrdil roli favorita. Třetí Tomáš Holubec ztratil na vítěze 50 sekund.

Až čtvrtý skončil druhý nejlepší český biatlonista ve Světovém poháru Jaroslav Soukup, který čtyřmi chybami potvrdil, že závěr sezony jej nezastihl v dobré střelecké formě.

Mezi ženami byl souboj o titul mnohem vyrovnanější. Vejnarová minula jeden terč. Druhá Gabriela Soukalová po třech chybách vstoje ztratila na vítězku osm sekund. Na bronz dosáhla Barbora Tomešová, které ke zlatu scházelo jen 14 sekund.

V neděli mistrovství pokračuje stíhacími závody s pevnými startovními intervaly.

Sprint:
Muži: 1. Šlesingr 25:47,1 (2 trestné okruhy), 2. Jánov -32,3 (2), 3. Holubec -50,7 (2), 4. Soukup -1:03,5 (4), 5. Vítek -1:53,7 (2), 6. Kristejn (všichni SKP Jablonec) -1:54,1 (3).

Ženy: 1. Vejnarová (SKP Jablonec) 22:48,2 (1), 2. Soukalová (SG Jablonec) -8,6 (3), 3. Tomešová (SKP Jablonec) -14,3 (2), 4. Puskarčíková (SG Jablonec) -1:43,3 (1), 5. Zvařičová (SKP Jablonec) -2:21,8 (4), 6. Špácová (Rover Praha) -2:54,7 (2).