Housle vymění za lyže. Vanessa Mae chce na olympiádu do Soči | iSport.cz
8. ledna 2013 • 14:54

Housle vymění za lyže. Vanessa Mae chce na olympiádu do Soči

Autor: ČTK, iSport.cz
Pódia v nabitých sálech by ráda Vanessa Mae vyměnila za zasněžené kopce a hned příští rok reprezentovala Thajsko na zimní olympiádě
TOP VIDEA
Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem? Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem?
Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6 Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6
VŠECHNA VIDEA ZDE

Houslová virtuoska Vanessa Mae hodlá zcela změnit své zaměření a příští rok chce startovat na olympijských hrách v Soči. Čtyřiatřicetiletá britská umělkyně by se v ruském zimním středisku podle agentury SID ráda představila ve sjezdovém lyžování.Ve slalomu a obřím slalomu chce reprezentovat Thajsko, rodnou zemi svého otce. Své sportovní plány naznačila Mae už v roce 2010, kdy snila o závodech ve sjezdu.

Olympijský projekt ovšem bere velmi vážně a výrazně kvůli němu v poslední době zanedbává i uměleckou kariéru. Už od roku 2009 má trvalé bydliště ve švýcarském lyžařském středisku Zermatt a na sjezdovkách prý tráví veškerý volný čas.

Jako každý jiný sportovec se ale musí na olympijské hry nejprve kvalifikovat a k tomu potřebuje získat body v závodech FIS. O to se chce pokusit v létě při závodech v Jižní Americe, pomoci jí prý má i nejmenovaný norský trenér.

 
Články odjinud


Články odjinud