Björgenová si doběhla s norskou štafetou na MS pro třetí titul

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Favorizované norské lyžařky jasně ovládly na mistrovství světa štafetu na 4x5 km. Marit Björgenová běžící na posledním úseku získala ve Val di Fiemme třetí zlatou medaili a celkově jedenáctý titul v kariéře. Za Norkami dnes skončily se ztrátou 26 sekund Švédky. Třetí místo obsadily ruské běžkyně, které měly odstup tři čtvrtě minuty.

České kvarteto Eva Vrabcová-Nývltová, Petra Nováková, Karolína Grohová a Lucie Charvátová bylo dvanácté, na vítězky ztratilo téměř šest minut. Štafeta ve složení Heidi Wengová, Therese Johaugová, Kristin Störmer Steiraová a Björgenová zopakovala norské triumfy z minulého šampionátu v Oslu a olympijských her ve Vancouveru.

Na letošním mistrovství světa získala pro lyžařskou velmoc už šestý titul. Vedle Björgenové, která vyhrála sprint a skiatlon, stanula znovu na nejvyšším stupni také Johaugová, jež zvítězila v úterním závodu na 10 km volně.

Dvaatřicetiletá Björgenová se jedenáctým titulem opět přiblížila rekordní bilanci legendární Jeleny Vjalbeové. Někdejší sovětská a ruská reprezentantka má z mistrovství světa 14 zlatých medailí.