Mayer v Kitzbühelu ukončil Jansrudovu nadvládu v super-G

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

Rakouský lyžař Matthias Mayer vyhrál superobří slalom v Kitzbühelu a ukončil vítěznou sérii Nora Kjetila Jansruda, který ovládl všechna tři dosavadní super-G v sezoně. Triumfu v závodě Světového poháru se Mayer dočkal po dvou letech. Jediný český reprezentant na startu Jan Hudec obsadil 43. příčku.

Mayer porazil o devět setin Christofa Innerhofera z Itálie a před třetím Beautem Feuzem ze Švýcarska měl náskok 0,44 sekundy. Majitel zlaté medaile ze sjezdu na olympiádě v Soči si tak připsal celkově čtvrtý vítězný závod ve Světovém poháru.

Rovněž se postaral o první rakouský triumf v super-G na slavné sjezdovce Hahnenkamm od roku 2009. "Byl to skvělý závod. Je neuvěřitelné být zrovna tady první. Vyhrát v Kitzbühelu je sen každého lyžaře," řekl Mayer v rozhovoru pro televizní stanici ORF.

Dosavadní suverén Jansrud se nevešel ani na stupně vítězů. S téměř vteřinovou ztrátou obsadil až devátou příčku. Dál ale vede pořadí disciplíny, ve kterém si Mayer polepšil o osm míst na čtvrtou pozici. V čele celkového SP je Rakušan Marcel Hirscher.