Vítězka tréninku Ledecká: Je to senzační, ale bezvýznamný výsledek | iSport.cz
Romana Barboříková
1. prosince 2017 • 10:10

Vítězka tréninku Ledecká: Je to senzační, ale bezvýznamný výsledek

TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně se odrazila a jela dolů ze svahu, tak jak říká, že to dělá vždycky, a… Vyhrála trénink před prvním sjezdem této sezony. Ester Ledecká v něm porazila i hvězdnou Američanku Lindsey Vonnovou. ALE jde pouze o trénink, v němž spousta závodnic nejezdí úplně naplno a sama česká sněhová obojživelnice si to moc dobře uvědomuje. „Nedělala bych z komára velblouda,“ culila se Ledecká.Před prvním soutěžním týdnem sjezdařek v nové sezoně v Lake Louise toho česká hvězda nestihla moc natrénovat, byla totiž nemocná. Jakmile ale znovu stoupla na svá oblíbená dvě prkénka, nebylo to vůbec znát. V prvním tréninku, který ženy odjely v úterý, byla sedmnáctá. A ona i trenér Tomáš Bank byli spokojení s dobrou jízdou, kterou předvedla. „A taky jí dobře jely lyže,“ hlásil ze svahu Bank.

Ve čtvrtek ale přišlo ještě něco lepšího – vítězství v tréninku. „No, já bych ale nedělala z komára velblouda. Každá dobrá jízda je velké povzbuzení nejen pro mě, ale i pro tým, samozřejmě. Jenže jak říkal Bany (další z jejích trenérů Ondřej Bank) - je to senzační, i když bezvýznamnej výsledek. A dodal: I já budu jednou vyprávět svým dětem o tom, jak jsem vyhrál trénink na olympiádě. Zasmáli jsme se tomu stejně tak od srdce, jako tomu, když na mě z auta šéftrenér Rakušanek po čtvrtečním tréninku dělal: tytyty,“ vyprávěla vesele dívka, která už umí prohnat i ty nejlepší sjezdařky. A to přitom i nadále zvládá svou unikátní kombinaci alpský snowboarding a lyžování.

I po dobrém výsledku byla k sobě ale kritická. „Já z toho mám jednoduše tenhle pocit - dost chyb cestou z kopce dolů a proto překvapení v cíli z výsledku. Často jezdím s Rakušankama nebo Italkama, a když některou z nich na tréninku předjedu, mám radost. Ale od toho jsou závody, abychom se poměřily tam…“ připomněla důležitý fakt, že šlo „pouze“ o trénink.

V tom už se Ledecké v minulé sezoně podařilo jednou zvítězit. V samotném závodu v Zauchensee pak ale dojela až na 36. místě.

„Ano, je to moje druhé vítězství v tréninkových jízdách na SP, ale je to stejné, jako bych oslavovala kvalifikační jízdu na snowboardu. Nic důležitého. Závod končí, až když projedou všechny holky cílem. Musím ještě hodně trénovat a poznávat trať. Zkušenosti všech ostatních sjezdařek, i konkrétně s touto tratí, jsou letité. Tohle jsou jen první známky toho, že umím jet rychle a že lyže byly dobře připravené. Nic víc. Osobně si ale myslím, že holky jely schválně pomalu a cestou brzdily, aby mi udělaly radost,“ rozesmála se na závěr dvaadvacetiletá sportovkyně.

Jak tomu bude v závodu se celý svět přesvědčí už dnes večer, kdy ve 20.30 SEČ v kanadském Lake Louise startuje první soutěžní sjezd nové sezony SP.

Ledecké si všimly NY Times. Je naše vlajková loď říká manažer, který pracuje i pro Čecha

 

 
Články odjinud


Články odjinud