Romana Barboříková
1. prosince 2017 • 10:10

Vítězka tréninku Ledecká: Je to senzační, ale bezvýznamný výsledek

TOP VIDEA
Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval
Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0 Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně se odrazila a jela dolů ze svahu, tak jak říká, že to dělá vždycky, a… Vyhrála trénink před prvním sjezdem této sezony. Ester Ledecká v něm porazila i hvězdnou Američanku Lindsey Vonnovou. ALE jde pouze o trénink, v němž spousta závodnic nejezdí úplně naplno a sama česká sněhová obojživelnice si to moc dobře uvědomuje. „Nedělala bych z komára velblouda,“ culila se Ledecká.Před prvním soutěžním týdnem sjezdařek v nové sezoně v Lake Louise toho česká hvězda nestihla moc natrénovat, byla totiž nemocná. Jakmile ale znovu stoupla na svá oblíbená dvě prkénka, nebylo to vůbec znát. V prvním tréninku, který ženy odjely v úterý, byla sedmnáctá. A ona i trenér Tomáš Bank byli spokojení s dobrou jízdou, kterou předvedla. „A taky jí dobře jely lyže,“ hlásil ze svahu Bank.

Ve čtvrtek ale přišlo ještě něco lepšího – vítězství v tréninku. „No, já bych ale nedělala z komára velblouda. Každá dobrá jízda je velké povzbuzení nejen pro mě, ale i pro tým, samozřejmě. Jenže jak říkal Bany (další z jejích trenérů Ondřej Bank) - je to senzační, i když bezvýznamnej výsledek. A dodal: I já budu jednou vyprávět svým dětem o tom, jak jsem vyhrál trénink na olympiádě. Zasmáli jsme se tomu stejně tak od srdce, jako tomu, když na mě z auta šéftrenér Rakušanek po čtvrtečním tréninku dělal: tytyty,“ vyprávěla vesele dívka, která už umí prohnat i ty nejlepší sjezdařky. A to přitom i nadále zvládá svou unikátní kombinaci alpský snowboarding a lyžování.

I po dobrém výsledku byla k sobě ale kritická. „Já z toho mám jednoduše tenhle pocit - dost chyb cestou z kopce dolů a proto překvapení v cíli z výsledku. Často jezdím s Rakušankama nebo Italkama, a když některou z nich na tréninku předjedu, mám radost. Ale od toho jsou závody, abychom se poměřily tam…“ připomněla důležitý fakt, že šlo „pouze“ o trénink.

V tom už se Ledecké v minulé sezoně podařilo jednou zvítězit. V samotném závodu v Zauchensee pak ale dojela až na 36. místě.

„Ano, je to moje druhé vítězství v tréninkových jízdách na SP, ale je to stejné, jako bych oslavovala kvalifikační jízdu na snowboardu. Nic důležitého. Závod končí, až když projedou všechny holky cílem. Musím ještě hodně trénovat a poznávat trať. Zkušenosti všech ostatních sjezdařek, i konkrétně s touto tratí, jsou letité. Tohle jsou jen první známky toho, že umím jet rychle a že lyže byly dobře připravené. Nic víc. Osobně si ale myslím, že holky jely schválně pomalu a cestou brzdily, aby mi udělaly radost,“ rozesmála se na závěr dvaadvacetiletá sportovkyně.

Jak tomu bude v závodu se celý svět přesvědčí už dnes večer, kdy ve 20.30 SEČ v kanadském Lake Louise startuje první soutěžní sjezd nové sezony SP.

 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze