Romana Barboříková
1. prosince 2017 • 10:10

Vítězka tréninku Ledecká: Je to senzační, ale bezvýznamný výsledek

TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně se odrazila a jela dolů ze svahu, tak jak říká, že to dělá vždycky, a… Vyhrála trénink před prvním sjezdem této sezony. Ester Ledecká v něm porazila i hvězdnou Američanku Lindsey Vonnovou. ALE jde pouze o trénink, v němž spousta závodnic nejezdí úplně naplno a sama česká sněhová obojživelnice si to moc dobře uvědomuje. „Nedělala bych z komára velblouda,“ culila se Ledecká.Před prvním soutěžním týdnem sjezdařek v nové sezoně v Lake Louise toho česká hvězda nestihla moc natrénovat, byla totiž nemocná. Jakmile ale znovu stoupla na svá oblíbená dvě prkénka, nebylo to vůbec znát. V prvním tréninku, který ženy odjely v úterý, byla sedmnáctá. A ona i trenér Tomáš Bank byli spokojení s dobrou jízdou, kterou předvedla. „A taky jí dobře jely lyže,“ hlásil ze svahu Bank.

Ve čtvrtek ale přišlo ještě něco lepšího – vítězství v tréninku. „No, já bych ale nedělala z komára velblouda. Každá dobrá jízda je velké povzbuzení nejen pro mě, ale i pro tým, samozřejmě. Jenže jak říkal Bany (další z jejích trenérů Ondřej Bank) - je to senzační, i když bezvýznamnej výsledek. A dodal: I já budu jednou vyprávět svým dětem o tom, jak jsem vyhrál trénink na olympiádě. Zasmáli jsme se tomu stejně tak od srdce, jako tomu, když na mě z auta šéftrenér Rakušanek po čtvrtečním tréninku dělal: tytyty,“ vyprávěla vesele dívka, která už umí prohnat i ty nejlepší sjezdařky. A to přitom i nadále zvládá svou unikátní kombinaci alpský snowboarding a lyžování.

I po dobrém výsledku byla k sobě ale kritická. „Já z toho mám jednoduše tenhle pocit - dost chyb cestou z kopce dolů a proto překvapení v cíli z výsledku. Často jezdím s Rakušankama nebo Italkama, a když některou z nich na tréninku předjedu, mám radost. Ale od toho jsou závody, abychom se poměřily tam…“ připomněla důležitý fakt, že šlo „pouze“ o trénink.

V tom už se Ledecké v minulé sezoně podařilo jednou zvítězit. V samotném závodu v Zauchensee pak ale dojela až na 36. místě.

„Ano, je to moje druhé vítězství v tréninkových jízdách na SP, ale je to stejné, jako bych oslavovala kvalifikační jízdu na snowboardu. Nic důležitého. Závod končí, až když projedou všechny holky cílem. Musím ještě hodně trénovat a poznávat trať. Zkušenosti všech ostatních sjezdařek, i konkrétně s touto tratí, jsou letité. Tohle jsou jen první známky toho, že umím jet rychle a že lyže byly dobře připravené. Nic víc. Osobně si ale myslím, že holky jely schválně pomalu a cestou brzdily, aby mi udělaly radost,“ rozesmála se na závěr dvaadvacetiletá sportovkyně.

Jak tomu bude v závodu se celý svět přesvědčí už dnes večer, kdy ve 20.30 SEČ v kanadském Lake Louise startuje první soutěžní sjezd nové sezony SP.

Ledecké si všimly NY Times. Je naše vlajková loď říká manažer, který pracuje i pro Čecha
720p 360p

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze