3. prosince 2017 • 09:13

Divočina v Kanadě. Ledecká jela na start rolbou, Vonnová trčela na lanovce

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
Dukla - Plzeň: Penalta pro Viktorii. Petržela ji vybojoval a Krmenčík proměnil - 1:3 Dukla - Plzeň: Penalta pro Viktorii. Petržela ji vybojoval a Krmenčík proměnil - 1:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plno zážitků si Ester Ledecká odnesla ze sobotního sjezdu v kanadském Lake Louise. Na trati vybojovala senzační sedmé místo jen 0,62 setin sekundy za vítěznou Američankou Shiffrinovou. Před závodem zase zažila překvapivou zkušenost. Kvůli nefungující lanovce musela jet na start za sněhovou rolbou. Ještě hůř dopadla Lindsey Vonnová, která na lanovce uvízla.Pořadatelé v Lake Louise řešili nouzovou situaci kvůli výpadku elektřiny. Start sobotního závodu musel být o hodinu a čtvrt posunutý a trať byla nakonec zkrácena o 460 metrů. Některé závodnice, včetně Američanky Lindsey Vonnové, dokonce zůstaly trčet na lanovce.

„Pořadatele zlobila elektrika, start závodu se posouval, byl to dlouhý den, ale je skvělé, že nás na trať nakonec pustili, i když ji zkrátili. Já se na lanovce nezasekla, tam byly jen Lindsey Vonn a Tina Weirather,“ řekal podle své marketingové agentury Sport Invest Ledecká.

Američanka Vonnová neprožívá v Lake Louise šťastný víkend. V pátečním sjezdu upadla a natloukla si koleno. V sobotu se pro ni lanovka proměnila v past.

„Bylo to určitě zvláštní, ale musím pořadatele pochválit, že se závod odjel. Předvedli maximální úsilí,“ uznala Vonnová.

Organizátoři posílali závodnice na kopec zavěšené za sněhovou rolbou. Pro Ledeckou to byl zajímavý zážitek.

„Docela hluk, musíte se soustředit a dávat pozor. Nebyl to ale nejpohodlnější druh přepravy, na start se jelo 23 minut, člověk musel být v pozoru, napružený. Bylo to strašně dlouhé,“ líčila Ledecká, která však dopadla líp než Maďarka Edit Miklosová.

„Měla smůlu: v pátek ji zastavili v polovině trati a musela zpátky nahoru, teď spadla za rolbou, někdo ji srazil,“ líčila Ledecká. „Stačí málo, protože jede 20 holek nasáčkovaných jedna vedle druhé, když se někomu kousne lyže, jsou všichni v háji. Edit to schytala, ale v cíli vypadala v pohodě a byla i spokojená s výsledkem.“

Ledecká má v Lake Louise za sebou dva parádní výkony ve sjezdech, v pátek byla třináctá, v sobotu sedmá. A stále nekončí, v neděli večer českého času (18.45, PP Eurosport) ji čeká Super-G.

„Už se těším, má být pěkné počasí, tak si to snad užijeme,“ říká Ledecká.

Ester Ledecká dojela na fantastickém sedmém místě
Ester Ledecká dojela na fantastickém sedmém místě

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze