Na lyžařská esa se chystají do Špindlu davy. Rada pro diváky: Přijeďte včas! | iSport.cz
6. března 2019 • 18:20

Na lyžařská esa se chystají do Špindlu davy. Rada pro diváky: Přijeďte včas!

TOP VIDEA
Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy
Euforie přímo z kabiny! Podívejte se, jak Kladno slavilo a Jágr zpíval Euforie přímo z kabiny! Podívejte se, jak Kladno slavilo a Jágr zpíval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Elitní závodnice jsou na místě a ve Špindlerově Mlýně se očekávají vyprodané tribuny. Na závody lyžařského Světového poháru má dorazit po oba závodní dny kolem 10 000 diváků. Pořadatelé proto ve spolupráci s Policií ČR připravili rozsáhlý dopravní projekt, který má za cíl maximálně zajistit plynulost dopravy během samotné akce.„V principu chceme poprosit o tři základní věci. Za prvé – dorazit s dostatečným časovým předstihem. Za druhé – maximálně využít odstavná parkoviště ve Vrchlabí, protože v samotném Špindlerově Mlýně bude kapacita veřejných ploch velmi pravděpodobně vyčerpána v brzkých ranních hodinách.  Za třetí – za všech okolností dodržovat pokyny policie a pořadatelů, kteří budou vždy mít nejaktuálnější informace a doporučení ze všech logistických uzlů,“ říká před startem sportovního svátku šéf organizačního výboru Max Gottfried.

Ze všech záchytných parkovišť budou diváky na místo akce svážet shuttle busy, které se během pátku a soboty nezastaví.

„Právě maximální využití organizované dopravy je tím zásadním prvkem, kterým mohou fanoušci sobě i ostatním zjednodušit život,“ říká Gottfried. „Veškerá opatření, která jsme pracně dávali dohromady, vezmou za své v momentě, kdy každý jednotlivý divák bude chtít zaparkovat v dochůzkové vzdálenosti tribun. Pevně věříme, že fanoušci pochopí logická omezení vyplývající z velikosti a polohy Špindlerova Mlýna a nezkazí si zážitek z výjimečné sportovní akce.“

Veškeré podrobnosti a aktualizované informace se fanoušci dozvědí na webových stránkách www.worldcup2019.cz.

Pořadatelé v posledních dnech řeší také stav závodní sjezdovky, jejíž pevnost zkouší krkonošské počasí. V úterý odpoledne silně sněžilo, včera zase teplota vystoupala na 7 stupňů Celsia.

„Technické čety musí neustále jezdit dokola, měknoucí vrstvu stahovat, dělat všechno pro to, abychom sjezdovku udrželi do závodu, což se určitě povede,“ věří Gottfried.

Pořadatelům naopak pomohl nedávný déšť, který pomohl s preparací závodního svahu.

„Preparace proběhla přírodními podmínkami, krásně nám do toho zapršelo,“ pochvaluje si Gottfried.

DOPRAVNÍ POKYNY PRO FANOUŠKY
•          Maximálně využijte klasické hromadné dopravní prostředky, případně pak speciální autobusy organizátorů z Prahy, Plzně, Pardubic, Liberce a Mladé Boleslavi
•          V případě cesty autem využijte v maximální míře záchytná parkoviště ve Vrchlabí (Špindlerův Mlýn bude zaplněn během brzkých ranních hodin)
•          Dorazte s dostatečným časovým předstihem
•          Na místě v maximální míře využívejte služeb WORLD CUP SHUTTLE busů
•          Vždy dodržujte pokynů pořadatelů a policie

Všechny informace jsou na www.worldcup2019.cz

Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Shiffrinová a spol.?
720p 360p

SVĚTOVÉ HVĚZDY V ČESKU
Po 8 letech se do Špindlerova Mlýna vrací Světový pohár v alpském lyžování. Světové hvězdy v čele s Mikaelou Shiffrinovou a Petrou Vlhovou budou 8. a 9. března 2019 soupeřit v obřím slalomu a slalomu. Jedna z nejvýznamnějších sportovních akcí pořádaná na území ČR v roce 2019 slibuje jedinečnou podívanou v moderním Skiareálu Špindlerův Mlýn, a to nejen v samotných závodech, ale rovněž i v rámci doprovodných aktivit. Veškeré informace najdete na stránkách https://www.worldcup2019.cz/.

Liberec jako Innsbruck. Vesec a Ještěd chtějí získat popularitu místních a Světový pohár
720p 360p

Servisman Kouřil o lyžích na sjezd pro Ledeckou: Jedny už na MS spálila
720p 360p

Královna Vonnová končí kariéru: Bolest, sex a vítězství
1080p 720p 360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud