9. března 2019 • 13:33

Ruská euforie v Oslu. Lyžaři ovládli padesátku, vyhrál Bolšunov

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Ruští běžci na lyžích v čele s Alexandrem Bolšunovem ovládli závod Světového poháru na 50 kilometrů klasickou technikou v Oslu. V prestižní soutěži na Holmenkollenu obsadili první čtyři místa. Dvaadvacetiletý Bolšunov navíc sesadil z čela průběžného pořadí SP Nora Johannese Hösflota Klaeba, který dnes dojel až na 38. místě.

Stříbrný muž z volné padesátky na nedávném mistrovství světa v Seefeldu Bolšunov v závěrečném sprintu porazil krajany Maxima Vylegžanina, Andreje Larkova a Ilju Semikova. Šestatřicetiletý Vylegžanin se druhým místem v norské metropoli rozloučil s kariérou.

Pátý dojel s odstupem 4,6 sekundy Kanaďan Alex Harvey, nejlepší z domácích Norů byl na šestém místě Martin Johnsrud Sundby.

Muži - 50 km klasicky

1. Bolšunov 2:23:49,8, 2. Vylegžanin -1,0, 3. Larkov -1,6, 4. Semikov (všichni Rus.) -2,0, 5. Harvey (Kan.) -4,6, 6. Sundby -7,7, 7. Krüger -11,2, 8. Gunnulfsen -16,0, 9. Röthe (všichni Nor.) -20,5, 10. Červotkin (Rus.) -24,7.