7. listopadu 2008 • 10:48

Neumannová už začíná vzhlížet k obloze

Autor:
Prezidentka organizačního výboru MS v klasickém lyžování v Liberci 2009 Kateřina Neumannová.
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezidentka MS v klasickém lyžování v Liberci 2009 Kateřina Neumannová už má jen sto dní na to, aby stihla zkoordinovat všechny sekce organizačního výboru a úspěšně uspořádat šampionát, největší sportovní akci v historii ČR.Vážné problémy podle svých slov řešit nemusí a už se pomalu začíná každý den dívat k obloze, aby napadl sníh nebo začalo mrznout a pořadatelé stihli zorganizovat testovací závody i zasněžit oba areály.

Do šampionátu v Liberci zbývá sto dní čtěte zde ›››

"Finišuje příprava systémů děl, aby se, až to bude jen trochu možné, dalo zasněžovat a všechno bylo připraveno," řekla v rozhovoru pro ČTK Neumannová. Nyní řeší kromě jiného výběrová řízení na dodavatele mobilních buněk, obrazovek či dalších služeb.

"Řeší se, aby tyto dodávky byly včas a levné," uvedla. "Aktuálně se intenzivně pracuje na doprovodném programu v průběhu šampionátu v centru Liberce," dodala bývalá lyžařka.

Organizační výbor bude testovat své schopnosti a připravenost zejména při Světovém poháru sdruženářů, který by se měl konat 13. a 14. prosince a do Liberce byl přesunut z Harrachova.

Na Ještědu a ve Vesci by se měl konat ještě Kontinentální pohár ve skocích na lyžích a v lednu také několik běžeckých závodů. "Ale pokud nebude sníh, je dost možné, že se závody zruší," prohlásila Neumannová.

Právě loni organizátoři využili prosincový sníh k tomu, aby jej rozhrnuli z připravených hromad a uspořádali ve Vesci druhořadé závody. Pak jim ale chyběl při Světovém poháru, kam jej museli dovážet z chráněných oblastí v Jizerských horách. Tentokrát je prý takový problém vyřešen.

"Máme povolení pro dvě místa, kde chceme vyrábět zásoby. A ta jsou mimo chráněnou oblast," poukázala Neumannová na varianty na Horních Mísečkách a ve Vítkovicích, kde by pořadatelé využívali sníh z parkovišť.

Neumannová už se svými spolupracovníky nepočítá s posílením týmu, z něhož na sklonku léta odešlo několik klíčových osob, naposledy výkonná ředitelka Renata Abtová. Její místo zůstane neobsazené.

"Nyní se pracuje na posílení dobrovolníků z řad studentů vysokých škol, třeba žurnalistiky, které bychom mohli využít," řekla Neumannová. Už prý začíná cítit napětí, že se šampionát blíží.

"Je tady v kancelářích čilý ruch až do večera," všimla si. "Končí se, až je práce udělaná, což všichni chápou. A pro mě je to příjemné zjištění," dodala.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze