30. listopadu 2008 • 22:30

Záhrobská vyhrála závod v Aspenu

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

AKTUALIZOVÁNO - Česká lyžařka Šárka Záhrobská dnes vyhrála poprvé v kariéře závod Světového poháru. Úřadující mistryně světa triumfovala ve slalomu v americkém Aspenu o 23 setin sekundy před Nicole Hospovou z Rakouska.

Záhrobská zároveň získala premiérový triumf v elitním seriálu alpského lyžování pro Českou republiku.

Záhrobská: Oslavu jsme ještě neřešili ›››

Třiadvacetiletá Záhrobská položila za silného větru na zledovatělé sjezdovce základ vítězství už v prvním kole, které vyhrála. V druhé jízdě za snížené viditelnosti nenechala nic náhodě a druhým nejrychlejším časem si své první místo udržela. Po třech druhých místech a dvou třetích pozicích se tak poprvé v kariéře postavila v SP na nejvyšší stupeň.

Záhrobská: trest za kombinézu? ›››

"Byl to hodně těžký závod, na těžké trati. Dole byla horší viditelnost, hodně tam foukal vítr a nahoře sněžilo a bylo to hodně ledové," uvedla pro televizní stanici Eurosport Záhrobská, kterou potěšilo, že svého životního výsledku v SP dosáhla právě v coloradském Aspenu. "Je tu totiž hodně náročná trať, na slalom i obří slalom," dodala.

Z pocitu, že měla první vítězství nadosah, se před druhou jízdou nerozklepala. "Tu situaci, že jsem jela poslední v druhém kole, jsem zažila už loni na mistrovství světa v Aare, což mi nyní pomohlo," připomněla nejlepší česká lyžařka svůj triumf na šampionátu.

Záhrobská je na nože! S Čechy! ›››

Třetí už s velkým odstupem 97 setin sekundy skončila Finka Tanja Poutiainenová, jež si upevnila své celkové vedení v seriálu. Záhrobská, která obsadila v prvním slalomu v Levi deváté místo, je v hodnocení své nejoblíbenější disciplíny třetí, celkově je v SP pátá.

Výsledky:
1. Záhrobská (ČR) 1:39,32 (48,92+50,40), 2. Hospová (Rak.) 1:39,55 (49,52+50,03), 3. Poutiainenová (Fin.) 1:40,29 (49,64+50,65), 4. Vonnová (USA) 1:40,73 (49,87+50,86), 5. Zettelová (Rak.) 1:40,75 (49,02+51,73), 6. Rieschová (Něm.) 1:41,04 (49,36+51,68), 7. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 1:41,20 (49,65+51,55), 8. Bonjourová (Švýc.) 1:41,56 (50,73+50,83), 9. Mölggová (It.) 1:41,68 (49,69+51,99), 10. Kirchgasserová (Rak.) 1:42,19 (50,67+51,52), ...Kurfürstová (ČR) nedokončila 1. kolo.

Témata:  záhrobská