Při Tour de Ski se rozdělí 16,2 mil. korun | iSport.cz
23. prosince 2008 • 17:06

Při Tour de Ski se rozdělí 16,2 mil. korun

Autor: ČTK
Dušan Kožíšek
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní federace FIS rozdělí mezi nejúspěšnější závodníky blížící se Tour de Ski v běhu na lyžích 930.000 švýcarských franků (zhruba 16,2 milionu korun).Celkový vítěz obdrží 131.250 franků, finanční odměny dostane nejlepší desítka mužské i ženské kategorie.Ohodnoceny budou také jednotlivé etapy.

Tour de Ski se v Novém Městě poběží >>>

První tři si mezi sebe rozdělí vždy deset tisíc franků, nejlepší pětice v hodnocení sprintů dalších dvacet tisíc. Lyžař, který bude zahajovat další etapu s červeným trikotem průběžného lídra, má zajištěn bonus 2500 franků.

Finanční prémii dostanou i tři nejlepší týmy konečného pořadí národů.V loňské sezoně si celkový vítěz prestižní Tour de Ski Lukáš Bauer přišel celkem na 163 tisíc franků, což v té době bylo zhruba 2,6 milionu korun. Tak vysokou prémii za jednorázový podnik ještě žádný český lyžař nikdy nezískal.

Témata:  sport, lyžování, ski
 
Články odjinud


Články odjinud