Kuitunenová neměla soupeřku | iSport.cz
31. prosince 2008 • 15:54

Kuitunenová neměla soupeřku

Autor: ČTK
Virpi Kuitunenová
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová vyhrála suverénním způsobem  desetikilometrový závod klasickou technikou v Novém Městě na Moravě a dostala se do vedení v Tour de Ski.Nejlepší česká reprezentantka Kamila Rajdlová obsadila ve čtvrtém dílu seriálu 33. pozici.Vítězka prvního ročníku Tour z roku 2007 Kuitunenová potvrdila, že je excelentní klasičkou, a triumfovala s náskokem 37,6 sekundy před krajankou Aino Kaisou Saarinenovou.

Třetí skončila Norka Marit Björgenová. Stejné pořadí je i celkově, přičemž mezi oběma Finkami je malý rozdíl 5,6 sekundy.Díky triumfu na Zlaté lyži se čtyřnásobná mistryně světa Kuitunenová posunula v průběžném pořadí Tour ze šestého místa.

Vyměnila si tak pozici s italskou vítězkou pražského sprintu Ariannou Follisovou, jež dnes skončila v poli poražených na 16. příčce.Vítězná Kuitunenová přiznala, že tak dobře jako dnes se jí už mnoho let nejelo.

"Hned po startu jsem se cítila ve skvělé formě. Trať byla excelentní, hodně mi pomohli i výborní diváci. Za mými výsledky je tvrdá letní příprava," uvedla na tiskové konferenci Kuitunenová, která se těšila na dnešní silvestrovskou party.

"Chystáme malou oslavu v hotelu," řekla.Závod se nevydařil domácím reprezentantkám. Klasička Rajdlová, jež se vrací po mateřské pauze, se nevešla do elitní třicítky a za Kuitunenovou zaostala o dvě a půl minuty.

"Moc spokojená nejsem, dneska jsem to čekala lepší," řekla Rajdlová, která v průběžném pořadí seriálu klesla o dvě místa na 31. pozici.Eva Skalníková a Eva Nývltová uzavřely pořadí na 44. a 45. místě.

Poslední Nývltová ztratila na svou reprezentační kolegyni téměř minutu a kvůli překročení časového limitu už v Tour nebude pokračovat. Stejně jako nemocná Eliška Hájková, jež nenastoupila už dnes.Na Nový rok se v Novém Městě jedou sprinty.

 
Články odjinud


Články odjinud