Světový pohár sdruženářů v Lillehammeru ovládl Chappuis | iSport.cz
5. prosince 2009 • 15:04

Světový pohár sdruženářů v Lillehammeru ovládl Chappuis

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Chappuis
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští sdruženáři Pavel Churavý a Miroslav Dvořák se v dnešním závodu Světového poháru v Lillehammeru seřadili na 17. a 18. pozici. Zvítězil Jason Lamy Chappuis z Francie o desetinu sekundy před domácím Petterem Tandem a dostal se do čela průběžného pořadí seriálu.Desátý muž hodnocení SP z minulé sezony Churavý si v desetikilometrovém běhu polepšil o dvě příčky oproti skokanské části a na vítěze ztratil necelou minutu.

Mnohem větší posun se podařil Dvořákovi, jenž doběhl 1,3 sekundy za Churavým, ačkoli byl po skoku až šestatřicátý. Na body dosáhl i pětadvacátý Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek vyšel stejně jako v předchozích dvou dílech seriálu naprázdno.

Třiadvacetiletý Lamy Chappuis vyhrál skokanskou část, nicméně celkový triumf si zajistil až po boji ve skupince s Tandem a Němci Erikem Frenzelem a Tino Edelmannem.

Třetí skončil stejně jako v obou závodech minulý víkend v Kuusamu Frenzel.Lamy Chappuis se stal novým lídrem SP i díky absenci dosavadního vedoucího muže Hannu Manninena, jenž při svém comebacku senzačně obsadil první a druhé místo.

Finský sdruženář dnes v Norsku nestartoval, zato se poprvé představil další slavný navrátilec Felix Gottwald. Rakouský olympijský vítěz, který v Kuusamu chyběl kvůli nachlazení, obsadil 15. pozici.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud