11. března 2010 • 19:56

Záhrobský vyhrál superobří slalom Evropského poháru

Autor:
Archivní foto.
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český lyžař Petr Záhrobský ovládl stejně jako v minulé sezoně Evropský pohár v superobřím slalomu. V závěrečném závodu v italském Tarvisiu dnes obsadil čtvrté místo a uhájil vedoucí postavení v celkovém hodnocení.Starší bratr bronzové olympijské medailistky ve slalomu Šárky Záhrobské vyjel na trať jako první a za vítězným Slovincem Rokem Perkem zaostal o 22 setin sekundy. "Nízké startovní číslo dneska nebylo žádnou výhodou, protože jsme do závodu nastupovali hned po ženském super-G, takže na trati bylo znát, že už na ní předtím jelo nějakých padesát lidí," uvedl Záhrobský v tiskové zprávě.

S výkonem i umístěním byl spokojen. "Byla tady velká konkurence. Někteří borci, co včera jeli sjezd při finále svěťáku v Garmischi, se přesunuli sem," řekl devětadvacetiletý lyžař, jenž za sebou nechal své největší soupeře v boji o celkové prvenství Rakušana Joachima Puchnera a Švýcary Patricka Künga a Christiana Speschu.

Zatímco v minulé sezoně Záhrobský vyhrál všech pět super-G Evropského poháru, letos triumfoval ve dvou ze čtyř startů. Jeden závod vynechal. "Loni se všechno výjimečně sešlo a ve finále tehdy nebyla tak kvalitní konkurence jako tady. O to je podle mého názoru obhajoba prvenství cennější," uvedl účastník her ve Vancouveru, kterému se po loňském ukončení spolupráce s Šárkou věnoval v přípravě naplno otec Petr. "Patří mu velký dík. Výborně mi připravoval lyže," dodal.

S Evropským pohárem žen se rozloučila 19. místem v super-G další olympionička Klára Křížová.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze