V Innsbrucku postoupili všichni Češi, Matura narazí na Kožíška

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

TURNÉ ČTYŘ MŮSTKŮ | Všichni čtyři čeští skokané poprvé na Turné čtyř můstků postoupili do hlavního závodu. V kvalifikaci v Innsbrucku předvedl z reprezentačního kvarteta nejlepší výkon Jan Matura, jenž dostal dvanáctou nejvyšší známku. Nejlepší byl Rakušan Gregor Schlierenzauer, o 2,2 bodu zpět skončil druhý vedoucí muž průběžného pořadí Anders Jacobsen z Norska, vítěz obou úvodních závodů v Německu.

Český skok na lyžích má už dnes jistotu, že bude mít svého zástupce v druhém kole. Matura totiž dostal za soupeře Čestmíra Kožíška, který skončil v kvalifikaci 38. a postoupil na Turné vůbec poprvé do hlavního závodu.

Roman Koudelka figuruje na 35. místě a o postup do finálového kola se střetne s Michaelem Neumayerem z Německa. Poslední český zástupce Lukáš Hlava byl osmadvacátý a jeho sokem bude další kvalitní soupeř - Slovinec Jaka Hvala.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Innsbrucku (Rakousko):
1. Schlierenzauer (Rak.) 125,8 b. (123,5 m), 2. Jacobsen (Nor.) 123,6 (125,5), 3. Stoch (Pol.) 123,6 (125), ...12. Matura 114,3 (122,5), 28. Hlava 197,4 (117,5), 35. Koudelka 103,8 (118), 38. Kožíšek (všichni ČR) 101,6 (115,5).

Dvojice pro 1. kolo: Matura - Kožíšek, Koudelka - Neumayer (Něm.), Hlava - Hvala (Slovin.)