Fantazie! Snowboardistka Ledecká vyhrála závod Světového poháru

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Snowboardistka Ester Ledecká ovládla paralelní obří slalom ve slovinské Rogle a připsala si druhé vítězství v této sezoně Světového poháru. Dvacetiletá mistryně světa ve slalomu vyhrála kvalifikaci i všechny čtyři vyřazovací jízdy. Ve finále porazila bývalou světovou šampionku Marion Kreinerovou z Rakouska a mohla se radovat z pátého pohárového triumfu v kariéře.

Ledecká opanovala i druhý obří slalom v tomto ročníku Světového poháru, v prosinci nenašla přemožitelku v italské Carezze. V čele hodnocení alpských disciplín vystřídala Rusku Jekatěrinu Tuděgeševovou, která dnes skončila třetí.

Po prvenství v kvalifikaci Ledecká v osmifinále vyřadila Švýcarku Ladinu Jennyovou, kterou porazila o 91 setin sekundy. V dalším kole na českou reprezentantku nestačila o téměř dvě sekundy dvaačtyřicetiletá rakouská legenda Claudia Rieglerová.

Nejtěsnější souboj svedla Ledecká v semifinále s Ruskou Jelizavetou Salichovovou, nad kterou zvítězila o dvě desetiny. Finálové jízdě jasně kralovala, když byla o 4,44 sekundy rychlejší než Kreinerová.

Výsledky SP ve snowboardingu v Rogle (Slovinsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Sobolev (Rus.), 2. Jankov (Bul.), 3. Wild, 4. Dětkov (oba Rus.).

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 2 závodech): 1. Jankov a Sobolev oba 1800, 3. Wild 890.
Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Jankov 3090, 2. Sobolev 1996, 3. Felicetti (It.) 1700.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Kreinerová (Rak.), 3. Tuděgeševová, 4. Salichovová (obě Rus.).
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 2 závodech): 1. Ledecká 2000, 2. Kreinerová 1200, 3. Tuděgeševová 1200.
Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Ledecká 2790, 2. Tuděgeševová 2560, 3. Kummerová (Švýc.) 1760.