13. prosince 2017 • 11:11

Samková se zranila. Přípravu před olympiádou určitě stihne, řekl kouč

Autor: ,
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková kvůli zranění nenastoupila do kvalifikace ve Val Thorens. Při poslední tréninkové jízdě na závod Světového poháru si při pádu poranila operované rameno. Z Val Thorens odletí do Prahy na vyšetření a vynechá další závod v Montafonu."Zítra ráno absolvuje rezonanci a odpoledne se potká s Pavlem Kolářem a jejím operatérem Robertem Freiem, kteří snad potvrdí, že bude všechno ok," uvedl trenér Samkové Marek Jelínek v tiskové zprávě.

I sama snowboardistka věří, že zranění není vážné. "Při druhé tréninkové jízdě jsem spadla v předposlední klopce. Udělala jsem zásadní chybu a spadla na břicho, takže mi trochu vypadlo rameno. Říkala jsem si dobrý, že to v klidu ani nebolí, ale rozhodli jsme, že dnes nebudu závodit," popsala.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí má s rameny problémy dlouhodobě, loni na jaře si chirurgicky nechala opravit levé. Olympijské zlato z her v Soči bude v korejském Pchjongčchangu obhajovat za dva měsíce. "Moje ramena jsou všelijaká, dopředu se nedá moc předvídat," dodala před schůzkou s lékařskými odborníky.

"Pokud nebude připravena na další závod (za týden) v Cervinii, tak určitě bude připravena na přípravu před olympijskými hrami," dodal kouč Jelínek.

Do kvalifikace třetího závodu olympijské sezony, jež byla kvůli nepříznivým podmínkám odložena z úterka, nastoupily pouze dvě Češky a do závodu neprošly. Vendula Hopjáková upadla, Kateřina Louthanová obsadila 33. místo.

Samková zatím má na kontě sedmé a druhé místo ze zářijových závodů v argentinském středisku Cerro Catedral. V průběžném pořadí seriálu klesla z třetí příčky na sedmou.

Závody ve Val Thorens vyhráli pětinásobná mistryně světa Lindsey Jacobellisová z USA a Němec Paul Berg.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze