30. dubna 2018 • 18:30

Janda vede skoky: Kostlivců ve skříni bude víc. Kluci jsou ale dobří

Autor:
 • Před Jakubem Jadnou je řada obtížných úkolůPřed Jakubem Jadnou je řada obtížných úkolůFOTO:

  Politická kariéra Jakuba Jandy stoupá i na sportovním poli. Včera byl drtivou většinou zvolen předsedou skokanského úseku a začal mu úkol vykopat tradiční českou disciplínu z historické krize. „Teď vám začne dřina,“ usmál se na reprezentanty Čestmíra Kožíška a Františka Holíka, kteří se přišli na valnou hromadu podívat. Co jeho nástup znamená?

 • NOVÁ ÉRA

  Z dlouholetého skokana na lyžích Jakuba Jandy se stal poslanec, který se zároveň uchází o funkci šéfa českého skokanského úseku, kde chce napravit velmi špatné podmínky

  Janda střídá v čele úseku po čtrnácti letech Leoše Škodu a jeho pravou ruku Rostislava Jozífka po jedné z nejhorších sezon v historii českých skoků. Přináší změnu a naději.

  „Byl jsem překvapený, že jsem jediný kandidát. Byl jsem zvolen s poměrně silným mandátem, z třiceti šesti hlasů pro mě bylo třicet čtyři. Dopadlo to pro mě dobře a dopadlo to dobře i pro lidi, s kterými chci spolupracovat.“ Jandovým místopředsedou bude skokanský insider Jan Baier, z jeho týmu jsou v Radě skoků i šéftrenér Dukly Michal Georgiev, Jitka Pánková a Pavel Věchet.

 • JOZÍFKŮV KONEC

  Roman Koudelka si stěžoval na příliš velkou růžovou helmu, Turné čtyř můstků opustil předčasně

  Volební výsledek znamená faktický konec vlády sportovního manažera Jozífka, který úseku ekonomicky šéfoval. Zatím paradoxně zůstává členem Rady, současné vedení s ním ale už nepočítá a hodlá vypsat výběrové řízení na jeho nástupce. Janda se svými lidmi se zatím musí rychle zorientovat v účetnictví úseku, jehož netransparentnost byla jedním z hlavních důvodů Jozífkova pádu.

  „Budeme muset po starém vedení úseku převzít agendu, udělat kompletní inventuru. Snad už bude teď povolen přístup do smluv,“ doufá Janda. „V tu chvíli uvidíme, jak jsou postavené, za kolik peněz, jestli dochází k plnění. Víme o nějakém dluhu vůči CS SKI (marketingové firmě svazu), pak jsou tady nevyrovnané závazky k bývalému trenérovi Richardu Schallertovi. Asi budeme muset řešit nepříjemné věci. Myslím, že kostlivců ve skříni bude daleko víc.“

 • NÁSTUP JIROUTKA

  Jiroutek s Jakubem Jandou.

  Prvním rozhodnutím nové skokanské Rady bylo schválení Davida Jiroutka jako nového reprezentačního trenéra. Jiroutek se k národnímu týmu vrací po čtyřech letech v Rusku a střídá Rakušana Schallerta. O komplexním trenérském systému se stále ještě jedná, možností je nástup zahraničního šéftrenéra.

  „Mým snem je, aby tady byl šéftrenér, který bude všechno řídit a organizovat a komu se budou zodpovídat všichni trenéři. Bude záležet, koho si budeme moct dovolit zaplatit,“ říká Janda, který má zájem o zapojení Davidova bratra Jakuba nebo dosavadních trenérů mládeže.

 • REPREZENTACE A MLÁDEŽ

  Roman Koudelka se ani na olympiádě v Pchjongčchangu výsledkově nezvedl

  Janda staví svůj projekt na obnově perspektivního národního týmu, jehož úspěch může přitáhnout ke skokům mládež. „Nemáme tady zatím Malysze, ale máme tu Romana Koudelku, kterého je třeba znovu nastartovat. Kluci jsou dobří, jde o to z nich to vydolovat. Chci skoky vrátit k tomu, kde byly kdysi, a připravit takové podmínky, aby skoky táhly, aby začaly skákat nové děti,“ líčí Janda.

 • OBNOVA MŮSTKŮ

  Můstky v Harrachově, kde se na jaře 2014 uskuteční mistrovství světa v letech na lyžích

  Těžká práce čeká nové vedení na stárnoucí skokanské infrastruktuře. Jde především o skokanský areál v Harrachově, ale také o menší můstky v Kozlovicích, Rožnově, Lomnici nebo Desné. „Údržba je hrozně drahá. Je tu spousta práce. Neříkám, že bývalé vedení dělalo úplně všechno špatně, ale spoustu věcí zanedbalo,“ říká Janda.

 • IMAGE V CIZINĚ

  Janda v Kuopiu skokem dlouhým 135,5 metru vyrovnal rekord můstku.

  Důležitým úkolem je také posílení české pozice na diplomatickém poli, která v posledních letech zásadně upadla. Nová Rada bude muset v mezinárodní federaci FIS obsadit místa ve skokanské a materiálové komisi. Vedení musí zvážit organizaci SP, který by se měl konat v lednu v Liberci. Svaz však už úkol přidělil odcházejícímu Jozífkovi…

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze