8. března 2010 • 15:46

Sáblíková do Nizozemí odjela, start je ale nejistý

Autor:
Martina Sálbíková se raduje spolu s trenérem Novákem.
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková dnes odcestovala do nizozemského Heerenveenu, kde se od pátku do neděle uskuteční finále Světového poháru v rychlobruslení.Zda se však v pátek postaví na start 'trojky' a bude hájit vedení v průběžném pořadí seriálu, není momentálně jisté.

"Martina prakticky týden netrénovala, na ledě byla naposledy ve Vancouveru při pětce. Uvidíme, jak bude vypadat na ledě. Podle toho se rozhodneme," řekl trenér Petr Novák ČTK.

Kouč Petr Novák sundává vyčerpané Sáblíkové brusle po závodě na 5 000 metrůKouč Petr Novák sundává vyčerpané Sáblíkové brusle po závodě na 5 000 metrů


Dvaadvacetiletá rychlobruslařka se v minulých dnech věnovala sponzorským povinnostem po olympijském úspěchu. Stihla i pokřtít knihu mapující její kariéru a zúčastnila se několika oslav zisku tří vancouverských medailí. "Únava je značná a stále vše dospává," uvedl Novák na adresu Sáblíkové.

Sáblíková by se teoreticky v Heerenveenu měla představit i příští týden, neboť v Nizozemsku se uskuteční mistrovství světa ve víceboji, na kterém by měla obhajovat titul z předešlého roku. Už při cestě z Vancouveru ale řekla, že na MS zřejmě startovat nebude.

Bez ohledu na to ale bude mít Česko na MS zastoupení. Kouč Novák počítá s tím, že se na něm představí Karolína Erbanová, kterou tento víkend čeká juniorský světový šampionát v Moskvě.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze