24. března 2010 • 17:42

Březina zajel životní jízdu, dosáhne na medaili?

Autor:
Michalu Březinovi patří po krátkkém programu páté místo.
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český krasobruslař Michal Březina je na mistrovství světa v Turíně po krátkém programu pátý. Vydařená jízda mu vynesla osobní rekord 81,75 bodu a nestačil jen na čtveřici soupeřů v čele s Japoncem Daisukem Takahašim.Ten získal 89,30 bodu a před čtvrtečními volnými jízdami má náskok necelých dvou bodů druhého Kanaďana Patricka Chana a třetího Francouze Briana Jouberta.Březina se podobně jako na olympiádě i evropském šampionátu představil jako jistý skokan a na rozdíl od Vancouveru byl spokojen i se známkami.

Poprvé v kariéře se dostal přes hranici 80 bodů, ale k medaili má devatenáctiletý krasobruslař poměrně daleko. Na třetího Jouberta ztrácí téměř šest bodů.

Takahaši a Chan čistými programy potvrdili pozici nejlepších mužů z nedávné olympiády, kteří do Turína přijeli. Japonský bronzový medailista z Vancouveru útočí na první světový titul v kariéře.

Obhájce stříbra z loňského MS Chan bude muset především odrážet útok Jouberta, jenž za ním zaostává o zanedbatelnou desetinu bodu.Zkušený Francouz nechal tři týdny po hrách zapomenout na vancouverské zklamání z 16. místa.

Obhájce bronzové medaile zvládl čistě všechny prvky včetně kombinace čtverného a trojitého toeloopu a už během jízdy dával volný průchod emocím.Druhý český reprezentant Pavel Kaška, který na mistrovství světa nahradil Tomáše Vernera, spadl při trojitém lutzu v plánované kombinaci a výrazně zaostal za svým osobním maximem.

Ziskem 50,55 bodu o jednu příčku vylepšil své 27. místo z mistrovství světa v roce 2008, ale do volných jízd nepostoupil.

Muži - po krátkém programu:

1. Takahaši (Jap.) 89,30, 2. Chan (Kan.) 87,80, 3. Joubert (Fr.) 87,70, 4. Kozuka (Jap.) 84,20, 5. Březina (ČR) 81,75, 6. Abbott (USA) 81,05, ...26. Kaška (ČR) 50,55 - nepostoupil do volných jízd.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze