Softbalistky z Ledenic pádí za zlatým hattrickem. Eagles sázejí na pálkařku | iSport.cz
18. října 2019 • 18:32

Softbalistky z Ledenic pádí za zlatým hattrickem. Eagles sázejí na pálkařku

Autor: afo
Softbalistky z Ledenic pádí za zlatým hattrickem. Eagles vysílají nejlepší extraligovou pálkařku
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za historickým triumfem a zlatým hattrickem vyráží softbalistky Žraloků Ledenice do víkendové finálové série. V cestě jim stojí Eagles Praha včele s nejlepší letošní extraligovou pálkařkou Eliškou Thomsonovou. To hráčky z Ledenic spoléhají zase na Veroniku Peckovou, elitní evropskou nadhazovačku. Úřadující šampionky se navíc po nedělní vysoké výhře 13:1 ujaly vedení 1:0 na zápasy. V sobotu bude finále pokračovat od 14:00 v Ledenicích, v neděli pak na stejném hřišti od 13:00.Mohou se stát suverénní baštou domácího softbalu. Minulý víkend totiž hráči Žraloků Ledenice poprvé v historii ovládli extraligu, když si ve finále hladce poradili s Locos Břeclav. Tuto neděli mohou na stejném hřišti slavit také softbalistky z tohoto jihočeského města. To se naposledy na klubové scéně podařilo v roce 1988, když dvakrát triumfovaly týmy Eagles Praha. „Chceme zlatý double, je pro nás obrovskou motivací,“ potvrdila Jana Borovková, která titul s kolegy z týmu oslavila. „Ale opravdu jen decentně. Snad na konci sezony propukne ještě větší party.“

Softbalistky z Ledenic se z celkového triumfu radovaly v předchozích dvou letech. Ke zlatém hattricku vykročily navíc suverénním způsobem. V neděli na hřišti Eagles se doslova rozpálily. „Daly jsme dvanáct bodů v jedné směně, což se nám povedlo naposledy asi v žákovských kategoriích. Nečekaly jsme, že to bude tak jednoznačné. Rozhodně si ale nemyslíme, že další zápasy budou mít stejný průběh,“ dodala Borovková, která zařídila v úvodním duelu pět bodů. Největší zbraní Ledenic je však Veronika Pecková, reprezentační nadhazovačka. Ta v letošní sezoně předvedla 140 strikeoutů, což je suverénně nejvyšší počet.

Hráčky Eagles se na Peckovou připravují. A hledají způsoby, jak ji zastavit. „Její nadhozy jsou komplikované, je totiž hodně vysoká a dokáže u toho efektivně poskočit dopředu. Místo toho, aby házela ze třinácti metrů, tak míček vysílá z 11,5 metru,“ všimla si Eliška Thomsonová z Eagles Praha. Pomoci má však tréninkový stroj, který simuluje rychlost Peckové. „Ta se pohybuje kolem 105 kilometrů v hodině, což jsou nejrychlejší nadhozy naší ligy. Věřím, že se nám podaří prolomit jejich obranu,“ vyhlásila Eliška Thomsonová, která v letošní sezoně předvedla 48 úspěšných odpalů a 7 homerunů, čímž je v současné době nejlepší pálkařkou.

„Jsem ráda, že se mi daří. Před sezonou jsem se individuálně připravovala pětkrát týdně a zkoušela různé psychologické postupy. Zaměřila jsem se sama na sebe a na pocit před nadhozem. Vyplatilo se to,“ popisovala Thomsonová z pražské Krče, která ovládla domácí extraligu od roku 1993 již osmkrát. Pro další triumf budou muset softbalistky z Eagles průběh otočit a prodloužit sérii do dalšího víkendu.

Témata:  softbal, Ledenice, ženy
 
Články odjinud


Články odjinud