Co se ještě hraje? Většina sportů v Rusku, fotbal v Jižní Americe i šachy | iSport.cz
16. března 2020 • 15:00

Co se ještě hraje? Většina sportů v Rusku, fotbal v Jižní Americe i šachy

Autor: krm
Vstoupit do diskuse
0
 • Alex Král v Rusku pořád hraje ligu, které další sportovní akce se dál konají? Alex Král v Rusku pořád hraje ligu, které další sportovní akce se dál konají?FOTO: koláž iSport.cz

  Pandemie koronaviru ochromila celý svět, ten sportovní nevyjímaje. Ligové soutěže i nejrůznější šampionáty se zastavují, odkládají nebo ruší úplně. Přesto se ještě pořád najdou výjimky, kde plánovaný program běží dál. Pokračují některé fotbalové ligy, hraje se i hokej v Rusku nebo volejbal. Projděte si sportovní dění, které koronavirus zatím zastavit nedokázal.

 • FOTBAL

  Drtivá většina lig už vyhlásila stopku, pořád se ale hraje třeba v Rusku. Český záložník Alex Král v sobotu odehrál celý zápas při vítězství svého Spartaku v Orenburgu (3:1). Pokračuje také turecká liga, o jejímž průběhu mluvil v rozhovoru pro iSport.cz Milan Škoda. A dál? Během víkendu se hrálo například v Argentině, na Ukrajině či v Austrálii. Obecně platí, že volno nemá většina fotbalistů v Jižní Americe. A běží i ligy v Mexiku, Uzbekistánu, Vietnamu, Kazachstánu nebo Ghaně.

  Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE >>>

  Český útočník Milan Škoda v dresu RizesporuČeský útočník Milan Škoda v dresu RizesporuFoto Profimedia

 • HOKEJ

  Všechny elitní soutěže už sezonu zastavily nebo ukončily, jen KHL zatím finální verdikt nevyřkla. Dva celky (Jokerit a Astana) ovšem odstoupily samy, takže i v tomto případě se dá očekávat brzký konec. V Rusku zatím pokračují nižší soutěže (MHL, VHL), kromě nich se o víkendu hrálo play off také v Bělorusku a na Ukrajině.

  Hokejisté Jokeritu Helsinky ukončili sezonu a do 2. kola play off Kontinentální ligy proti Petrohradu kvůli pandemii koronaviru nenastoupíHokejisté Jokeritu Helsinky ukončili sezonu a do 2. kola play off Kontinentální ligy proti Petrohradu kvůli pandemii koronaviru nenastoupíFoto Profimedia.cz

 • BASKETBAL

  Nejslavnější NBA má pauzu poté, co se koronavirem nakazili už tři hráči, a přerušila se také většina evropských lig. Dál se ale hraje na palubovkách v Austrálii, Brazílii nebo Japonsku. Muži v neděli vyběhli k zápasům také v Srbsku, ženy zase pořád hrají ruskou Premier Ligu.

  Podle zámořských médií bylo onemocnění COVID-19 zjištěno u Christiana Wooda z Detroitu.Podle zámořských médií bylo onemocnění COVID-19 zjištěno u Christiana Wooda z Detroitu.Foto twitter.com

 • VOLEJBAL A HÁZENÁ

  I v tomto případě platí, že beze změny se hraje volejbalová ruská Superliga, běží i soutěže v Srbsku či Turecku. Ve stejných zemích pokračuje i házená, kompletní ligové kolo se v neděli odehrálo také ve Švédsku.

 • MENŠÍ SPORTY

  A co dalšího zbylo? Moc toho není, ale přece… V Londýně bez diváků pokračuje olympijská kvalifikace boxerů, šachisté se v Jekatěrinburgu střetnou na tzv. Turnaji kandidátů. Futsalové ligy běží v Rusku nebo ve Švédsku, na Gibraltaru se v neděli dohrál turnaj ve snookeru. A vítěze poznalo i šipkové Players Championship.

  Šachový Turnaj kandidátů v Jekatěrinburgu se odehrajeŠachový Turnaj kandidátů v Jekatěrinburgu se odehrajeFoto Profimedia.cz

 • CO SE VŮBEC NEHRAJE?

  Totálně paralyzovaná je tenisová sezona, předčasně skončily i všechny Světové poháry v zimních sportech, které v těchto dnech naopak měly vrcholit. Utrum má aktuálně také motorismus, a to jak formule 1, tak Moto GP.

  Martin Fourcade zakončil kariéru vítězstvímMartin Fourcade zakončil kariéru vítězstvímFoto Reuters

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud