1. dubna 2022 • 12:23

Apríl ve sportu: Pešán do Varů, odpor Slavie k SOR či Paviáni z Liberce

Autor: kal
Vstoupit do diskuse
0
 • Hokejové i fotbalové týmy z Česka se na 1. apríl až předhánějí v tom, jak nejlépe napálit své fanouškyHokejové i fotbalové týmy z Česka se na 1. apríl až předhánějí v tom, jak nejlépe napálit své fanouškyFOTO: koláž iSport.cz

  Pokud se vám 1. dubna stalo, že vás po probuzení šokovala překvapivá zpráva či nečekaná novinka z vašeho oblíbeného klubu, nezoufejte. Rozhodně nejste sami, kdo skočil na aprílový žert. Hokejové i fotbalové týmy z Česka se ve speciální den až předhánějí v tom, jak nejlépe napálit své fanoušky, a že si dávají záležet na důvěryhodnosti! V článku iSport.cz se podívejte na fórky z hokejových i fotbalových dílen.

 • Rychlostní regulace? Slavia ostře proti!

  Na první pohled byste jistě řekli, že se jedná o vážně myšlené prohlášení SK Slavia Praha. „Slavia nesouhlasí s novým nařízením na sezonu 2022/23,“ stojí v titulku článku. Když se ale dočtete dál, zjistíte, že se Pražané ohrazují vůči systematické rychlostní regulaci pro evropské soutěže. Sešívaným se nelíbí, že připravované nařízení Systematic Overspeeding Regulation (zkráceně SOR) má na základě koeficientu změřené rychlosti stanovit zátěž v podobě iridiových destiček, které mají fotbalisté nosit v podrážkách kopaček. S tímto návrhem údajně přišla Mezinárodní asociace svazu laxních obránců (MASLO), která se zastává „diskriminovaných“ zadáků ve vlastní defenzivní linii. Pro Slavii by platné nařízení SOR bylo další ranou poté, co Yirou Sor překročil povolenou rychlost v Rakousku při utkání s Lincem a celým případem se začala zabývat tamní policie.

 • Nový začátek ve Varech

  Mistry žertíků a rýpání do soupeřů v hokejové extralize bezpochyby najdete v Karlových Varech. Klub z lázeňského města se na Apríl vytáhl s fórem v podobě článku, kterému jistě nejeden čtenář napoprvé uvěřil. Po odchodu trenéra Martina Pešouta, kterému údajně skutečně došla energie na trénování, se Západočeši rozhodli angažovat bývalého reprezentačního kouče Filipa Pešána. I přes neúspěšné angažmá u národního týmu vidí klub Pešoutova nástupce jako perfektní variantu, od které si Energie může slibovat velký úspěch jako v Liberci. Vedle Pešána představily Karlovy Vary také nového partnera – společnost Scania. A-tým už tak nemusí na zápasy jezdit autobusy, ale speciálními náklaďáky, které nejen jako zmatení soupeře vychvaluje nová marketingová asistentka Radka Dim. V rámci nového partnerství se rovněž muselo upravit klubové logo. Karlovarské „Éčko“ se tak spojilo s logem Scanie. Na závěr představila Energie novou posilu na příští sezonu. Pro zacelení „děr“ v obraně jako první přichází logicky útočník, který je Chorvat Branko Netrefić. „Tento sympatický pětatřicetiletý mladík je sice zapsán jako útočník, pro zmatení soupeřů bude ovšem zaujímat post obránce,“ uvedl nový kouč k posile.

 • Přijede Líšeň, rozšiřme Julisku!

  Menší aprílový žert se rozhodla uskutečnit také FK Dukla Praha. Už v sobotu totiž čeká Pražany v rámci Fortuna Národní Ligy velký zápas. Na šlágr kola přijede Líšeň a očekává se, že na stadionu Juliska bude vyprodáno. Vedení klubu se tak na poslední chvíli rozhodlo zvýšit kapacitu stadionu mobilními tribunami, s jejichž instalací se pochlubilo na sociálních sítích. Dukla rovněž nabádá věrné fanoušky, ať si vstupenku pořídí co nejdříve, jinak se na ochozy už nedostanou.

 • Paviáni místo Bílých Tygrů

  Ke změně klubového loga, tedy rebrandingu se pod Ještědem schylovalo už od roku 2019, kdy liberecká zoologická zahrada oznámila, že plánuje ukončit chov bílých tygrů. Pro tamní hokejový tým šlo o obrovskou ránu, změna však byla nutná. Po dlouhé usilovné práci se Severočechům konečně povedlo najít adekvátní náhradu, kterou opět našli v zoo. Volba padla na paviány! Proč? Jejich výběh totiž patří k jednomu z nejnavštěvovanějších míst. Podobně populární především u dětských návštěvníků je ale také hlodavec paka nížinná, nad kterou Liberečtí rovněž uvažovali. Název Paka Liberec se jim ale nezdál příliš důstojný. Kdežto pavián je podle klubu díky své chytrosti a interakci s lidmi oblíben u všech bez rozdílu. „Jde o společenské zvíře, kterého se ve volné přírodě díky obranné agresivitě zalekne i taková šelma, jakou je levhart,“ stojí v článku. Extraligový celek, jenž se v roce 2016 stal mistrem, od nynějška nese název HC Paviáni Liberec. Aprílovou změnu vzali Tygři, tedy pardon Paviáni, tak vážně že nové logo, kterému dominuje červená zadnice primáta, umístili na své webové stránky i na sociální sítě.

 • Návrat zimy do Plzně

  Po zobrazení posledního příspěvku na sociálních sítích Viktorie Plzeň se jistě leckdo musel podívat na radar pro ujištění. Před nedělním šlágrem kola FORTUNA:LIGY mezi Západočechy a Slavií totiž nastala komplikace. Jak uvádí zástupci klubu, zima se vrátila a trávník na Doosan Aréně pokryla nová vrstva sněhu. Jako „důkaz“ přiložili Plzeňští fotku. „Raději jdeme na neděli hledat oranžové míče,“ je uvedeno v příspěvku. Povedený aprílový žert by se ale vzhledem k ochlazení mohl klidně stát skutečností.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud