Patříte mezi sportovní nadšence? Pak je pro vás ideální pojištění rizikových sportů | iSport.cz
10. září 2021 • 00:00

Patříte mezi sportovní nadšence? Pak je pro vás ideální pojištění rizikových sportů

Prezentace klienta
TOP VIDEA
Králova tiskovka: Hledání vojína i kritika Dominátora!
HLÁŠKY KOLA: Zamotaná hlava, "dřevák" z Liberce a tam v Karviné...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Někdo tráví dovolenou na pláži u moře, někdo vyhledává sportovní vyžití. Ať už míříte za svojí vysněnou dovolenou kamkoli do zahraničí a hodláte jen odpočívat nebo se věnovat nějakým pohybovým aktivitám, nezapomínejte na cestovní pojištění nebo dokonce připojištění.Proč si sjednat cestovní pojištění?

Primárním úkolem cestovního pojištění je to, aby šetřilo vaše finanční prostředky v případě, že budete v zahraničí potřebovat lékařskou péči. Můžete se zranit, nebo dokonce onemocnět. Pokud budete mít cestovní pojištění dobře nastavené, pojišťovna uhradí nejen výlohy spojené s lékařskou péčí, ale také možnou hospitalizaci, operace nebo léky. V krajním případě i repatriaci. Na nonstop asistenční lince získáte informace o zdravotnickém zařízení, na které se můžete, v případě potřeby, obrátit. V případě jazykové bariéry pomohou pracovníci linky s komunikací mezi vámi a lékařem.

Na co se zaměřit?

Na stránkách yespojistovna.cz naleznete online kalkulačku cestovního pojištění, do které zadáte potřebné parametry a vyberte si takovou smlouvu, která vám bude vyhovovat nejvíce. Zaměřte se na výši hranice léčebných výloh, nonstop asistenční službu, možnosti připojištění a také dobré jméno pojišťovny. Také je potřeba si zjistit pojistné podmínky konkrétního pojištění, jaké má výluky, zda do něj spadá pojištění rizikových sportů a jakých. Pojišťovna většinou neproplácí škody způsobené pod vlivem alkoholu či drog, úmyslné, škody vzniklé při nepoužívání ochranných pomůcek, může to být třeba nevhodná obuv nebo jízda na elektrokole bez ochranných pomůcek. Dokonce nehradí ani škody, které způsobíte s vozidlem, které máte půjčené.

Doplňkové pojištění

To se vztahuje například na rizikové sporty nebo krádeže. Že nevíte, které sporty patří mezi rizikové nebo dokonce extrémní? Jejich seznam naleznete také na stránkách yespojišťovny. Dokonce tam je i seznam sportů, které jsou nepojistitelné. Některé pojišťovny nabízejí různé balíčky – na hory nebo k moři, kde jsou zahrnuty časté aktivity dané lokality, do které míříte za svým odpočinkem.

Kromě cestovního pojištění si můžete sjednat i pojištění odpovědnosti. To zahrnuje úhradu za materiální nebo zdravotní újmu, kterou nechtěně způsobíte cizí osobě. Vhodnou volbou je také pojištění proti ztrátě či krádeži zavazadel nebo dokladů.

Aktivity jsou rozdělené podle rizikovosti. Pokud svoji aktivitu nebudete mít zahrnutou v pojistce a budete potřebovat lékařskou péči, veškeré výlohy si musíte uhradit sami. Než si pojistku sjednáte, pečlivě si pročtěte, jaké druhy sportovních aktivit zahrnuje. Připojištění rizikových aktivit je pouze zlomek částky a vy budete v klidu, že v případě potřeby nepůjde finanční plnění na vaše konto. Lékařská péče v zahraničí bývá často velmi nákladná.

Články odjinud


Články odjinud