Australian Open | Petra Kvitová: co o ní říkají po finále? Jsi šampionkou života, napsala Navrátilová. Jak reagují na finále další? | iSport.cz
26. ledna 2019 • 18:18

Navrátilová o Kvitové: Petro, jsi šampionkou života. Jak reagují další?

Autor: ros
Vstoupit do diskuse
0
 • Nejlepší tenistky letošního Australian Open: vlevo vítězná Naomi Ósakaová, vpravo poražená finalistka Petra KvitováNejlepší tenistky letošního Australian Open: vlevo vítězná Naomi Ósakaová, vpravo poražená finalistka Petra KvitováFOTO: Reuters

  Skvělá podívaná s napínavou zápletkou. Petra Kvitová bojovala ve finále Australian Open proti Japonce Naomi Ósakaové ze všech sil, nakonec padla ve třetím setu. I tak ji nejen tenisový svět na sociálních sítích zahltil přáními a gratulacemi. „Po triumfu na US Open se Naomi stala hvězdou, teď, když bude světovou jedničkou, dokonce superstar. Gratulace šampiónce a Petro! Ty jsi šampionkou života," napsala bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová.

  Odhodlání, úsilí a nakonec i slzy. Petra Kvitová vložila do třetího grandslamového finále v kariéře vše, co mohla. I vzhledem k jejímu nedávnému vážnému poranění ruky a následnému tenisovému restartu pro ní byla cesta turnajem hodně emotivní. I přesto, že na celkové prvenství nedosáhla, když podlehla Naomi Ósakaové ve třech setech 6:7 (2:7), 7:5 a 4:6, ohlasy nejen z tenisového světa byly jednohlasně pozitivní. 

 • Martina Navrátilová

  Při závěrečném proslovu k divákům sklidila Petra Kvitová obrovský aplausPři závěrečném proslovu k divákům sklidila Petra Kvitová obrovský aplausFoto ČTK

  Krásnou zprávu poslala Petře Kvitové na Twitteru bývalá vynikající tenistka Martina Navrátilová. „Po triumfu na US Open se Naomi stala hvězdou, teď, když je z ní světová jednička, dokonce superstar. Gratulace šampiónce a Petro! Ty jsi šampiónka života," napsala upřímně trojnásobná singlová vítězka Australian Open (1981, 1983, 1985).

 • Billie Jean Kingová

  Nejlepší tenistky letošního Australian Open: vlevo vítězná Naomi Ósakaová, vpravo poražená finalistka Petra KvitováNejlepší tenistky letošního Australian Open: vlevo vítězná Naomi Ósakaová, vpravo poražená finalistka Petra KvitováFoto Reuters

  Tenisová legenda Billie Jean Kingová vyzdvihla výkon výborné Japonky. „Gratulace dvojnásobné grandslamové vítězce. Tvoje budoucnost je zářná a tvůj talent, drajv a odhodlání tě dostanou daleko."

 • Alize Cornetová

  Naomi Ósakaová porazila ve finále Australian Open Petru Kvitovou a stane se novou světovou jedničkouNaomi Ósakaová porazila ve finále Australian Open Petru Kvitovou a stane se novou světovou jedničkouFoto Reuters

  Přidala se i francouzská tenistka Alize Cornetová. „Ohromné finále! Děkuji holkám, ukázaly sílu, zaujetí, kuráž a odolnost. Pro všechny z nás jste velkou inspirací. A Naomi, vítej jako světová jednička."

   

  Druhá kariéra Petry Kvitové: od přepadení až do finále Australian Open

 • Bethanie Matteková-Sandsová

  Kvitové nevyšel útok na post světové jedničky, Osakáová ovládla druhý grandslam v řadě

  Dvě hodiny a osmadvacet minut dlouhý zápas nadchl také olympijskou vítězku a držitelku pěti grandslamových vítězství v deblu Bethanie Mattekovou-Sandsovou „Wow. Petra ukázala obrovské srdce a nervy ze železa... Ale ksakru, Naomi přišla s opravdovými bombami. Skvělé ženské grandslamové finále."

 • Fotbalisté Slavie

  Zápas sledovali také fotbalisté pražské Slavie, kteří jsou aktuálně na soustředění v Portugalsku. „Petra Kvitová bohužel po strhující finálové bitvě nedosáhla na Australian Open na samotný vrchol! Ale hráči si utkání nenechali ujít a Petru, která bojovala až do samotného konce, podporovali i z Portugalska. Celá Slavia ji do budoucna přeje mnoho tenisových úspěchů," zveřejnil příspěvek oficiální facebookový profil klubu.

 • Organizátoři Australian Open

  Petra Kvitová při finálové bitvě na Australian OpenPetra Kvitová při finálové bitvě na Australian OpenFoto Reuters

  Povzbuzení Petře připravili i organizátoři samotného turnaje. „Hlavu vzhůru, Petro. Pro mnohé jsi inspirací," stálo na oficiálním twitterovém účtu Australian Open.

  Finále je samo o sobě pro Kvitovou obrovským úspěchem, tenisový expert Jan Kukal ji navíc pasuje do role největší favoritky na Wimbledonu. Už po Australian Open se však osmadvacetiletá česká tenistka posune z šestého místa na druhou příčku světového žebříčku právě za jednadvacetiletou Japonku. 

  Vítězka Naomi Ósakaová a Petra Kvitová po finále Australian Open
  Vítězka Naomi Ósakaová a Petra Kvitová po finále Australian Open

  Kvitové nevyšel útok na post světové jedničky, Osakáová ovládla druhý grandslam v řadě

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud