Caroline Wozniacká: Dojemné loučení na Australian Open! Slzy i díky | iSport.cz
24. ledna 2020 • 08:33

Dojemné loučení dánské bohyně: Byla to jízda! Brečela a děkovala otci

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
TOP 5 týmů NHL pro play off: Tampa už nevyhoří, neodepisujte Pittsburgh
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kariéra bývalé světové jedničky Caroline Wozniacké skončila ve třetím kole Australian Open. Dánská tenistka dnes nestačila na Ons Džabúrovou a s Tunisankou prohrála po boji 5:7, 6:3 a 5:7. A loučení to bylo velmi silné!Devětadvacetiletá Wozniacká zápas i kariéru ukončila po třísetové bitvě, v níž tradičně bojovala a neúnavně vracela jeden míč za druhým, chybou z forhendu. "To, myslím, přesně sedí. Na tom jsem pracovala celou kariéru," uvedla.

"Ráda bych poděkovala všem fanouškům za podporu, své rodině a speciálně tátovi, který mě celé ty roky trénoval," řekla s úsměvem. Měla ale při tom slzy v očích. "Normálně nebrečím, ale tohle je mimořádný okamžik. Byla to jízda."

Odchod z tenisové scény ohlásila vítězka třiceti titulů ve dvouhře na začátku prosince. "Dosáhla jsem na kurtech všeho, o čem jsem kdy mohla snít," uvedla tehdy Wozniacká, kterou v poslední době trápila revmatoidní artritida.

Odchod z tenisové scény ohlásila vítězka třiceti titulů ve dvouhře na začátku prosince.
Odchod z tenisové scény ohlásila vítězka třiceti titulů ve dvouhře na začátku prosince.

V plánu ale ještě jeden tenisový zápas má. S kamarádkou Serenou Williamsovou si zahraje exhibičně v květnu v Kodani, kde dá definitivní sbohem.

Světovou jedničkou byla celkem 71 týdnů. Dlouho slýchala výtky kvůli chybějícímu grandslamovému titulu, kterého se nakonec dočkala předloni právě v Melbourne.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud