Jan Jaroch
13. listopadu 2018 • 12:30

Černošek: Z Kvitové mám divný pocit. Co řekl Siniakové a jaké vidí naděje?

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty
Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nevyhnutelné střídání generací ve fedcupovém týmu, toho jsme byli podle Miroslava Černoška svědky o pražském finálovém víkendu. Šéf České sportovní, jež týmové soutěže doma zaštiťuje, věří v kvalitu nové hrdinky Kateřiny Siniakové. Ta tvoří i nejlepší deblový pár světa s Barborou Krejčíkovou. „Kdyby Katka v každém zápase uhrála singlový bod a vyhrály debla, tak jen odtud máte dva ze tří potřebných bodů,“ hledí sedmdesátiletý manažer do budoucnosti s optimismem.  V rozhovoru pro iSport Premium řeší i Petru Kvitovou, kterou považuje téměř za svou dceru, či nový plánovaný nový formát soutěže.Šest titulů za osm let, to je éra, pod níž je Miroslav Černošek podepsaný hodně tučným písmem. To on tahá v zákulisí za nitky a díky jeho dobrým vztahům s hráčkami nemělo Česko na rozdíl od jiných mocností problémy s tím, aby hvězdy reprezentovaly.

O Kateřině Siniakové jste již nějaký čas mluvil jako o další velké opoře pro Fed Cup. Muselo vás potěšit, že se vaše slova o víkendu ukázala hodně prorockými, že?
„Nechci ze sebe dělat vizionáře, ale povím vám jeden příběh. Ve čtvrtek jsem přišel na trénink a viděl, že Petra (Kvitová) prostě ve svém stavu o víkendu nastoupit nemůže. Akorát dotrénovala Katka. Já s ní spolupracuji desátý rok. Vzal jsem si ji bokem, sedli jsme si na lavičku a dal jsem s ní řeč.“

Co bylo jejím obsahem?
„Říkám jí: Katko, prosím tě, nastal okamžik změny. Dvacet let dělám marketing kolem Fed Cupu a Davis Cupu a vždycky přijde bod zlomu. A ten nastává tady a teď. Jestli jsi to správně pochopila, Petra (Kvitová) ve Fed Cupu pomalinku končí, Bára (Strýcová) končí natvrdo. A řeknu ti, že můžeš vyhrát turnaje v Madridu, Pekingu nebo kde všude, ale když tady v té hale uděláš o víkendu dva body, tak jsi hvězda českého tenisu a celého českého sportu.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze