PARÁDA! Krejčíková vyhrála French Open, Rusku zdolala ve třech setech

Pařížská pohádka má šťastný konec, česká tenistka Barbora Krejčíková senzačně vyhrála French Open! Ve finále druhého grandslamu sezony porazila Rusku Anastasii Pavljučenkovovou 6:1, 2:6, 6:4 a navázala na triumf Hany Mandlíkové z roku 1981. V novém žebříčku WTA Krejčíková vylétne na patnácté místo, stala se první českou grandslamovou vítězkou od úspěchu Petry Kvitové na Wimbledonu 2014. V neděli Krejčíkovou v Paříži ještě čeká finále čtyřhry po boku Kateřiny Siniakové. Sledujte ONLINE s aktuálními postřehy redaktora deníku Sport Jana Jarocha.
Zprávy ze dne 30. května 2021
Katka Siniaková o gamu trvajícím 21 minut: „Byl dlouhý, možná můj nejdelší v kariéře. Moc mi pomohlo, že jsem ho nakonec vyhrála. V závěru zápasu jsem podklouzla, začalo mě bolet stehno. Doufám, že to nebude nic vážného. Když tak budu hrát otejpovaná jako vždycky. (smích) Celkově to byl moc těžký a nervózní zápas, není nic příjemného se takhle v prvním kole sejít s Češkou.“
Úder dne - Fabio Fognini
Ač bude mít night session na Roland Garros premiéru až zítra zápasem S. Williamsová - Beguová, dneska je to hezká předpremiéra. V půl desáté večer hrají Tsitsipas s Chardym první set.
Alexander Zverev již vypadá zachráněný, 3:0 v pátém setu proti krajanovi Oscarovi Ottemu. Zverev vylepší svou bilanci v pařížských pětiseťácích na 7:0.
Před devátou hodinou musí fanoušci opustit areál, jelikož ve Francii platí po deváté stále zákaz vycházení. Dnešní zápasy se budou dohrávat bez diváků.
Tak to zlom byl, Kateřina Siniaková vítězí v českém zápase nad Marií Bouzkovou 6:0, 4:6, 6:2.
Neskutečný game, který šel jedenáctkrát přes shodu a trval 21 minut. Kateřina Siniaková vzala Marii Bouzkové podání a vede ve třetí sadě 4:2. Zlom zápasu?
Tohle je strašně skvělé koření turnaje. Podvečerní zápas domácího s méně známým borcem, drama, atmosféra, emoce. Mnohokrát lepší než lístek na největší kurty.
Zarostlý vousáč s náušnicí Oscar Otte zatím drtí vymydleného Alexandra Zvereva - 6:3, 6:3, 1:0. Přijde po konci Thiema další propadák favorita?
Hehe, Roger Federer si umí sám ze sebe udělat legraci. Z jeho oficiálního účtu... Zítra jde na to.
Výměna na 33 úderů.
Srovnáno. Maruška Bouzková s mohutně zavázaným pravým loktem a zatejpovaným palcem hrací pravačky srovnává krok, druhý set proti Katce Siniakové bere 6:4.
Kompletní rozhovor s Petrou Kvitovou. Co je "fulnecká hokejka", kterou odvrátila mečbol? A co ji komplikovalo první kolo? Čtěte ZDE.

Trochu nešťastně rozložené síly v mužském pavouku:
Horní polovina - 59 grandslamových titulů
Dolní polovina - po vypadnutí Thiema 0 grandslamových titulů
Každá série jednou skončí...
Rozmáhá se nám tu takový nešvar...
České derby na třináctce je zatím na jednu bránu: Siniaková - Bouzková 6:0 po prvním setu
Petra Kvitová na tiskovce o odvráceném mečbolu křížným vítězným bekhendem, což byl úder zápasu:
„Věřím si na něj hodně. Pamatuju si, že jsme mu odjakživa říkali fulnecká hokejka. Většinou hraju krátký kros z returnu, což se mi dneska taky párkrát podařilo. Na mečbol byl nejdůležitější. Tímhle úderem jsem vyhrála Wimbledon 2014. Na trávě platí ještě o trochu víc, rovný úder má rychlý odskok. Ne že bych ho nějak zvlášť trénovala. Přišlo to samo. A teď to tam je.“
Čtvrtý nasazený a dvojnásobný finalista turnaje Dominic Thiem končí už v úvodním kole na raketě Španěla Pabla Andújara poté, co přišel o vedení 2:0 na sety.
Celkem drsný přístup, ve vyjádření podepsaném všemi čtyřmi grandslamy stojí, že pokud bude Ósakaová v bojkotu médií pokračovat, může jí hrozit až vyloučení z Roland Garros a distanc pro další grandslamy.