Český souboj na Turnaji mistryň! Plíšková proti Kvitové už ve skupině | iSport.cz
19. října 2018 • 15:16

Český souboj na Turnaji mistryň! Plíšková proti Kvitové už ve skupině

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

České tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková jsou na Turnaji mistryň v Singapuru společně v Bílé skupině. O postup do semifinále budou hrát s obhájkyní titulu Dánkou Caroline Wozniackou a Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. Rozhodl o tom dnešní los. Hrát se začne v neděli 21. října. Všechny zápasy odvysílá O2 TV Sport a O2 TV Tenis>>>"Všechno jsou to skvělé hráčky a jsou tu proto, že měly výbornou sezonu. To znamená, že bez ohledu na los bude každý zápas těžký a já se musím dobře připravit. Není tu lehká soupeřka, tím to bude napínavější," řekla Kvitová.

"Se všemi už jsem hrála, znám je. Je tam obhájkyně Wozniacká, to bude složité. Stejně jako Kvitová, tu jsem ještě nikdy neporazila. Snad budu hrát nejlépe, jak dovedu, a uvidíme," prohlásila Plíšková.

V Červené skupině jsou nejvýše nasazená Angelique Kerberová z Německa a tři debutantky na vrcholu sezony - vítězka US Open Naomi Ósakaová z Japonska, Američanka Sloane Stephensová a Kiki Bertensová z Nizozemska.

Vítězka Masters z roku 2011 Kvitová situaci s krajankou ve skupině zažila. V roce 2015 porazila v posledním utkání Lucii Šafářovou a prošla do semifinále. "Bude to soupeřka jako každá jiná," řekla Kvitová už dříve k možnému střetu s Plíškovou.

Kvitová porazila Plíškovou ve všech třech vzájemných zápasech na okruhu WTA. Letos se střetly v Madridu a Kvitová v semifinále zvítězila 7:6 a 6:3.

Levou rukou hrající Kvitová umí i na Svitolinovou, kterou zdolala sedmkrát a prohrála jen jednou. Nejčastěji hrála s Wozniackou a s letošní královnou Australian Open má pozitivní bilanci 8:5. Loňská semifinalistka Plíšková má naopak s Dánkou poměr vzájemných zápasů 3:6, zato Svitolinovou porazila pětkrát ze sedmi zápasů.

Problémy zad vyřadily ze hry Simonu Halepovou z Rumunsku, která má přes neúčast v turnaji jistotu, že si udrží pozici světové jedničky.

LOS TURNAJE MISTRYŇ

Červená skupina
Angelique Kerberová (1-Něm.)
Naomi Ósakaová (3-Jap.)
Sloane Stephensová (5-USA)
Kiki Bertensová (8-Niz.)

Bílá skupina
Caroline Wozniacká (2-Dán.),
Petra Kvitová (4-ČR),
Elina Svitolinová (6-Ukr.),
Karolína Plíšková (7-ČR).

Petra Kvitová vstoupí do Turnaje mistryň jako první, když se v neděli 21. října střetne od 11:00 s Ukrajinkou Svitolinovou. Po skončení zápasu přijde řada na Karolínu Plíškovou a její duel s Dánkou Wozniackou. 

Program Turnaje mistryň

Neděle 21. října - Bílá skupina:
11:00 Kvitová (4-ČR) - Svitolinová (6-Ukr.), Wozniacká (2-Dán.) - Karolína Plíšková (7-ČR).

Pondělí 22. října - Červená skupina:
13:30 Ósakaová (3-Jap.) - Stephensová (5-USA), Kerberová (1-Něm.) - Bertensová (8-Niz.).

Turnaj mistryň: Kvitová - Svitolinová 3:6, 3:6. Česká jednička začala prohrou

Turnaj mistryň: Plíšková - Wozniacká 6:2, 6:4. Jasná výhra nad obhájkyní

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud