9. září 2016 • 08:25

Jdeš Serenu zkouřit, řekl trenér Plíškové. Pak vystřihla životní zápas

Autor: ,
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takový výkon ještě neviděl. Za nejúžasnější zápas své svěřenkyně označil trenér Jiří Vaněk představení tenistky Karolíny Plíškové nad Serenou Williamsovou v semifinále US Open. Po výhře 6:2 a 7:6 je čtyřiadvacetiletá česká hráčka poprvé v grandslamovém finále (v sobotu od 22:00, vysílá O2 TV Sport).


REKLAMA
digi tv

"Neskutečný, neskutečný! Nedá se to popsat," řekl v New Yorku Radiožurnálu bývalý tenista Vaněk, který úspěšně vede Plíškovou více než dva roky. "To, co Karolína předvedla, to byl asi nejúžasnější zápas, co jsem ji kdy viděl hrát. Je vidět, že se nepodělá z nikoho. Takhle bych to shrnul," uvedl osmatřicetiletý Vaněk.

Ještě deset minut před zápasem s Plíškovou v útrobách stadionu mluvil. "Říkal jsem: 'Ty si to tam nejdeš jenom užít, ty tam jdeš regulérně Serenu zkouřit'," prozradil Vaněk.

Tenistce zdůraznil, že v turnaji už porazila Venus Williamsovou a Serenu letos zdolaly třeba Španělka Garbiňe Muguruzaová či Němka Angelique Kerberová. "Že každý je jenom člověk, tak proč bys ji nemohla porazit ty," říkal Vaněk Plíškové.

Trenér měl radost, jak Plíšková zvládla s favoritkou a legendou zápas po psychické stránce. "Byla odhodlaná, bez nervozity a bylo z ní cítit, že šanci vidí a má. A co pak předvedla na kurtu, to byla jenom paráda," zářil Vaněk spokojeností.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze