Wimbledon 2019 | Strýcová po životní výhře: Je to crazy! Zvládla i čtyřhru, vyzve Serenu | iSport.cz
9. července 2019 • 21:13

Strýcová po životní výhře: Je to crazy! Zvládla i čtyřhru, vyzve Serenu

Autor: jon
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Patrik Le Giang o nehodě na Bali, Martinu Dúbravkovi i Vietnamu SE SIMONOU: Patrik Le Giang o nehodě na Bali, Martinu Dúbravkovi i Vietnamu
Vrba: Odveta je otevřená. Góly u Krmenčíka jsou otázkou času Vrba: Odveta je otevřená. Góly u Krmenčíka jsou otázkou času
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úžasnou pohádku na wimbledonské trávě píše Barbora Strýcová. Česká tenistka ve 33 letech odehrála svůj první zápas na slavném londýnském centrkurtu a po úžasném výkonu přemohla domácí Johannu Kontaovou 7:6, 6:1. Po zápase se jí chvěl hlas a nemohla uvěřit tomu, že právě postoupila do semifinále grandslamu. Tam na ni čeká sedminásobná šampionka Wimbledonu a americká legenda Serena Williamsová. "Je to bláznivé," pravila v bezprostředním rozhovoru v angličtině, než spěchala na osmifinále čtyřhry.Na Wimbledon jezdí dlouhých šestnáct let, ale v úterý odpoledne se vůbec poprvé podívala jako přímá aktérka na centrální kurt. Barbora Strýcová se nezalekla, ve 33letech vystřihla jeden ze životních výkonů a vyřadila domácí Kontaovou. Tu hráčku, kterou v pondělním osmifinále nesvalila Petra Kvitová.

"It's crazy!" odpověděla anglicky na první dotaz reportéra, jak jí zní titul semifinalistka Wimbledonu 2019. "Stalo se to, ale teď po utkání tomu ještě nemůžu pořádně uvěřit. Jsem extrémně šťastná, hlas se mi třese. Jak jsem řekla, nechápu to. Ale už musím jít na čtyřhru," reagovala šťastná Strýcová v rychlém interview.

Česká bojovnice prožívá nejlepší chvíle tenisové kariéry. Poprvé v životě si zahraje semifinále Wimbledonu, navíc v den úspěšného čtvrtfinále ještě chvátala na zápas čtyřhry.  S Tchajwankou Sie Šu-wej v roli turnajových trojek v závěru úterního programu porazily 6:4, 6:3 rumunský pár Irina-Camelia Beguová, Monica Niculescuová a jsou ve čtvrtfinále.

"Cítila jsem, že hraju dobře, ale ona hrála rychle a tvrdě. Držela jsem se svého stylu, snažila se trošku mixovat údery. Hrálo se mi lépe a lépe, zvedla jsem si sebevědomí a dostala se do zápasu," otočila se Strýcová za vývojem prvního setu, který proti favorizované Kontaové získala až v dramatickém tiebreaku.

Druhý set už byla jízda v podání "divé Báry". Česká tenistka létala po kurtu jako v transu, zvládala všechny těžké momenty a postoupila po výhře 6:1. O postup do finále se popere s tenisovou legendou Serenou Williamsovou.

"Je to skvělé, že si zahraju zase tady (na centrkurtu). Těším se na to, už se nemůžu dočkat čtvrtka, až půjdu na kurt," pověděla šťastná hráčka.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud