Český tenis má zatím čtyřnásobné zastoupení ve druhém kole Wimbledonu. Barbora Krejčíková a Petra Kvitová své úvodní duely zvládly, nenapodobili je Karolína Muchová, Zdeněk Kolář a nakonec ani Jiří Lehečka. Ten měl s 26. nasazeným Srbem Krajinovičem dobře našlápnuto, ale nakonec po téměř čtyřech hodinách padl. V posledním zápase dne, který organizátoři přesunuli na kurt č. 1, bojovaly v českém derby Tereza Martincová s Karolínou Plíškovou, duel byl ale nakonec před 11. hodinou večerní londýnského času přerušen, dohrávat se bude ve středu. Sledujte ONLINE zpravodajství redaktora Jana Jarocha přímo z Londýna.
Barbora Krejčíková porazila v úvodním kole Wimbledonu Marynu Zanevskou z Belgie 7:6, 6:3 a připsala si první výhru po více než čtyřech měsících. Bývalá světová dvojka a turnajová třináctka, která v poslední době laborovala s řadou zdravotních komplikací, se probojovala z prvního kola v All England Clubu podruhé za sebou. V další fázi vyzve Švýcarku Viktoriji Golubicovou.
Petra Kvitová otočila na úvod v Londýně duel s Italkou Jasmine Paoliniovou a zvítězila 2:6, 6:4 a 6:2. Karolína Muchová naopak podlehla v prvním kole bývalé světové jedničce Simoně Halepové z Rumunska 3:6, 2:6 a loňské čtvrtfinále neobhájí.
Vypadla i Serena Williamsová, která se po roční tenisové pauze loučí hned v prvním zápase. Vítězka 23 grandslamů podlehla Harmony Tanové 5:7, 6:1 a 6:7.
Zdeňku Kolářovi premiéra v hlavní soutěži Wimbledonu nevyšla. Proti 47. hráči světa Bonzimu nezískal ani jeden brejk. Pětadvacetiletý tenista, který se do pavouka dostal z pozice tzv. lucky losera, tak nenavázal na Roland Garros, kde ve druhém kole potrápil řeckého favorita Stefanose Tsitsipase.
Velkou bitvu svedl Lehečka. Dvaasedmdesátý hráč žebříčku s Krajinovičem bojoval tři hodiny a 51 minut, nakonec i třetí letošní zápas na trávě prohrál. Nad finalistou nedávného turnaje v Queen´s Clubu vedl 2:1 a mohl za stavu 5:4 utkání doservírovat, šanci však nevyužil. Krajinovič dovedl duel do tie-brejku i rozhodujícího pátého setu a za stavu 4:4 prolomil Lehečkův servis. Českému tenistovi nepomohlo ani 19 es a prohrál pátý zápas v řadě.
Zprávy ze dne 3. července 2022
Neskutečný úspěch, který asi nikdo neviděl přicházet. Marie Bouzková je čtvrtfinalistkou Wimbledonu. Naprosto po zásluze. Úžasnou obranou otupila na kurtu číslo 2 francouzskou střelkyni Caroline Garciaovou, kterou poráží 7:5, 6:2. Za celý zápas vyrobila jen čtyři nevynucené chyby.

Paráda, Garciaová buší do Bouzkové, ale ta je jako zeď. Nezlomilo ji, že přišla o výhodu brejku ze stavu 4:2 a prohrávala 4:5. Zase si vzala brejk zpátky v jedenácté hře a set dopodávala na 7:5. Už jen jeden chybí k tomu, aby z ní byla čtvrtfinalistka Wimbledonu. Maruška prohrála na vítězné údery 6:15, v nevynucených chybách má ale zase jasně navrch 3:15.


Bouzková začala skvěle. V úvodním gamu čistou hrou prolomila servis Garciaové a následně to potvrdila i udržením toho svého. Vydařený start - vedení 2:0.

Zprávy ze dne 1. července 2022
Marie Bouzková – osmifinalistka Wimbledonu. To zní dobře. Česká tenistka připsala pětadvacátou výhru sezony proti Američance Alison Riskeové 6:2, 6:3 a vylepšila si opět grandslamové maximum. V dalším kole Caroline Garciaová či Čang Šuaj z Číny.

Marie Bouzková si zatím vede dobře, první set utkání s Alison Riskeovou vyhrála 6:2!
Maruška Bouzková se pokusí posunout své grandslamové maximum do osmifinále a má pěknou šanci. Alison Riskeová sice na trávě umí, ale pro 3. kolo byste mohli dostat mnohem větší zarážku. I ona proti Američance nastoupí během odpoledne na dvorec číslo 12. Půjde o jejich první vzájemný zápas.

Zprávy ze dne 29. června 2022
Konečně! Za pár týdnů jí bude 24 let a Marie Bouzková udělala další krok v tenisové dráze. Poprvé postoupila do 3. kola grandslamového turnaje, navíc ve Wimbledonu, který má ze všech nejraději. „Jednou ho chci vyhrát,“ líčila usměvavá hráčka po brilantní výhře nad Američankou Ann Liovou 6:0, 6:3. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>.
Nádhera, Marie Bouzková postoupila poprvé v kariéře do 3. kola grandslamu. Ann Li z USA zdolala 6:0, 6:3.
Skvělý start do zápasu 2. kola s Ann Liovou má za sebou Marie Bouzková. První set ovládla 6:0, na startu druhého pak hned znovu prolomila servis soupeřky. Dobře začal i Jiří Veselý, který v úvodu duelu brejknul svého soupeře Alejandra Davidoviche Fokinu.
- 1
- 2
