Nejdřív Petra 2011, pak trable. Zvadla jsem, jsem vycucaná, říká Kvitová
PŘÍMO Z LONDÝNA | Přes hodinu se Petra Kvitová na wimbledonském stadionu číslo 3 koncertovala, jak kdyby se psal rok 2011. Anu Bogdanovou, devětadvacetiletou rázně hrající Rumunku, gumovala z kurtu. Na tabuli svítilo skóre 6:1, 5:1 a 40:40, když se začaly věci ošklivě komplikovat. Naštěstí ne natrvalo. Česká šampionka z All England Clubu odvrátila dva setboly a mač zachránila 6:1, 7:6 (5).
Dvě třetiny utkání jste působila bezchybně. Jaký to byl pocit hrát v takové zóně?
„Při hře o tom nepřemýšlím. Hrála jsem dobře, ale neříkala jsem si: Ty jo, ty hraješ fakt jako dobře. Ale cítila jsem se líp, spadla ze mě tréma. Můžu víc chodit do míčů, objeví se taková ta sebedůvěra, když se dobře začíná. Nechci se tím ale nějak utěšovat.“
Koncovka zápasu vás vrátila na zem, že?
„Sice jsem hodně vedla, ale spoustu gamů jsem urvala na morál. A z toho jsem nějak zvadla. Byla jsem prázdná a najednou tam nějaké procento chybělo. Ona nekazí, všechno jsem si musela uhrát sama. A přestala jsem chodit do míčů, jak bych měla. Bylo to prostě hodně náročné, fakt jsem úplně vyřízená. Nebyla jsem na sebe ani naštvaná, jen úplně vycucaná. Teď jsem jen ráda, že už je to za mnou. Trochu mně ty poslední gamy vzaly radost ze zápasu, závěr jsem musela vydřít, ubojovat. Už jsem se smířila s tím, že bude třetí set. Ale v důležitých momentech mi přišel servis. A to je pozitivní.“
Vypadáte ale vyčerpaně.
„Taky že jsem. Teď si lehnu a budu ležet. Ne, vlastně půjdu na masáž. Jsem fakt strašně unavená. Asi si dám kafe, abych přežila zbytek dne.“
A v sobotu se pustíte do nasazené čtyřky Pauly Badosaové.
„Trénovala jsem s ní před turnajem v Eastbourne. Byl to dobrý trénink, velmi agresivní z obou stran. Právě na tohle bych měla být připravená – skvělé servisy a returny. Taky se snaží hrát agresivně. Ale má raději tvrdý povrch a antuku než trávu. Doufám, že to bude moje výhoda. Určitě to bude skvělý zápas, těším se na něj.“
Zprávy ze dne 5. července 2022
Meterologické okénko: dneska není moc potřeba, když zaprší, zatáhne se nad centrem střecha. Ale jinak je čím dál tepleji, takových 23 stupňů, polojasno a déšť se nečeká.
A někdy během odpoledne se Marie Bouzková poprvé v kariéře podívá na centrkurt. Čeká ji zatím největší zápas života - čtvrtfinále proti Tunisance Uns Džabúrové, světové dvojce. Ty dvě se ještě nikdy neutkaly, utkání je na programu (začátek 14.30 SEČ) jako druhé v pořadí po zápase Novak Djokovič - Jannik Sinner.
Dobrý den/ahoj, vítejte u devátého dne Wimbledonu. A pro český tenis bude hodně zajímavý. Už za chvilku nastoupí v deblovém čtvrtfinále turnajové dvojky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou proti desátému nasazenému páru Páru Nicole Malicharová, Ellen Perezová. Češky ve třech zápasech ještě neztratily set, jsou favoritkami.
Zprávy ze dne 3. července 2022
Česko mělo ale zastoupení v Petře Kvitové.
Dnešního slavnostního ceremoniálu ke sto letům Wimbledonu na současné adrese se nemohla zúčastnit jeho největší legenda - devítinásobná šampionka Martina Navrátilová. V Londýně je, na tenis v posledních dnech chodila, ale nakazila se covidem. Na sociálních sítítch vzkázala, že má mírný průběh.