23. července 2012 • 17:18

Krále Rogera střídá Wawrinka. Bude vlajkonošem Švýcarska na olympiádě

Autor:
Reklama
Stanislas Wawrinka ponese vlajku Švýcarska na slavnostním zahájení olympijských her
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švýcarskou vlajku ponese při pátečním slavnostním zahájení olympijských her v Londýně tenista Stanislas Wawrinka. Šestadvacátý hráč světového žebříčku tak půjde ve stopách svého slavnějšího krajana Rogera Federera, jenž přivedl švýcarskou výpravu na plochu při zahájení her v Aténách 2004 a v Pekingu 2008.


REKLAMA
digi tv

Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz Federer měl nabídku nést vlajku své země i letos, ale odmítl ji. "Myslím, že by měl šanci dostat i někdo jiný," uvedl před dvěma týdny po sedmém wimbledonském vítězství.

Zřejmě tehdy netušil, že onu šanci dostane jeho daviscupový kolega Wawrinka, s nímž před čtyřmi lety v Pekingu získal zlato ve čtyřhře. "Je to pro mě velká čest, jsem na to nesmírně pyšný," uvedl sedmadvacetiletý rodák z Lausanne.

Tenisty si vybralo za vlajkonoše na ceremoniálu více zemí. Srbskou vlajku ponese Novak Djokovič, ruskou Maria Šarapovová a polskou Agnieszka Radwaňská.

Španělským vlajkonošem měl být Rafael Nadal, ale účasti v Londýně se musel kvůli zranění vzdát.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze