Zakopalová postoupila v Indian Wells do třetího kola, porazila Peerovou

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME | Tenistka Klára Zakopalová otočila na turnaji v Indian Wells zápas s Izraelkou Šahar Peerovou a po vítězství 6:7, 6:2 a 6:3 postoupila do třetího kola. V něm se v česko-slovenském souboji utká s nasazenou dvanáctkou Dominikou Cibulkovou.

Jednatřicetiletá Zakopalová měla jako nasazená devatenáctka v prvním kole volný los. V předchozích třech vzájemných zápasech s Peerovou neztratila ani set.

Tentokrát ale proti o šest let mladší soupeřce nezvládla tie-break, do kterého dospěla první sada poté, co si v ní každá ze soupeřek nedokázala udržet čtyřikrát servis.

Zakopalová pak získala při servisu větší jistotu a ve druhém setu zaváhala jen jednou, zatímco soupeřka třikrát, a v rozhodující sadě se světová hráčka číslo 22 dostala do vedení 4:0.

Dovolila sice Peerové dva brejky, ale vzápětí sama celkově už podesáté vzala soupeřce podání a při vlastním proměnila hned první mečbol.

Lu Yen-hsun (Tchaj-wan) - Smyczek (USA) 2:6, 6:2, 6:2,
Reynolds (USA) - Becker (Něm.) 6:3, 3:6, 6:4.

Suárezová (25-Šp.) - Solerová (Šp.) 6:1, 6:1,
Cirsteaová (27-Rum.) - Medinaová (Šp.) 4:6, 6:3, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:

Petrovová, Srebotniková (3-Rus./Slovin.) - Pavljučenkovová, Šafářová (Rus./ČR) 6:4, 4:6, 10:5.