Zakopalová je v Miami už ve třetím kole, poradila si s Medinaovou

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

SOUHRN ZÁPASŮ V MIAMI | Česká tenistka Klára Zakopalová postoupila na turnaji v Miami do třetího kola. Jednatřicetiletá hráčka, jenž měla coby 21. nasazená na úvod volný los, porazila Španělku Anabel Medinaovou-Garriguesovou za dvě hodiny a 16 minut 6:3, 7:6.

Dvaadvacátá hráčka světového žebříku Zakopalová vstoupila do dvanáctého vzájemného zápasu se Španělkou lépe a hned na úvod jí sebrala podání. V šesté hře sice dovolila soupeřce vyrovnat, dalšími dvěma prolomenými servisy ale úvodní set za 37 minut získala.

I v druhém setu měla Zakopalová zpočátku navrch a po dalším získaném podání Španělky se ujala vedení 3:1. V sedmé hře ale Medinaová v dramatickém gamu, v kterém se hrálo osmkrát přes shodu, vyrovnala a za stavu 4:5 pak odvrátila i dva mečboly o rok starší Češky.

Ve zkrácené hře pak Zakopalová vyhrála 7:3 a postupem do třetího kola vyrovnala své miamské maximum. Ve vzájemné bilanci upravila skóre na 5:7.
Zakopalová, jež vloni v Miami vypadla v prvním kole, se o postup do osmifinále utká s vítězkou duelu mezi Ruskou Marií Kirilenkovou a Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Dvouhra - 1. kolo:

Bellucci (Braz.) - Brands (Něm.) 2:6, 6:4, 6:2,
Bedene (Slovin.) - Becker (Něm.) 6:4, 6:3,
Bolelli (It.) - Levine (Kan.) 4:6, 6:3, 7:6 (7:4).

Melzer (Rak.) - Granollers (31-Šp.) 6:3, 6:4,
Fognini (32-It.) - Llodra (Fr.) 6:4, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:

Čilič, Dlouhý (Chorv./ČR) - Bracciali, Knowle (It./Rak.) 7:6 (12:10), 6:2.

Kuzněcovová (Rus.) - Makarovová (18-Rus.) 6:4, 6:4,
V. Williamsová (19-USA) - Dateová-Krummová (Jap.) 7:6 (7:3), 3:6, 6:4, Suárezová (20-Šp.) - Hamptonová (USA) 5:7, 7:5, 7:6 (7:3),
Lepchenková (25-USA) - Beguová (Rum.) 6:3, 6:4,
Rybáriková (SR) - Barthelová (27-Něm.) 6:3, 7:6 (7:5),
Cirsteaová (28-Rum.) - Solerová (Šp.) 2:6, 7:5, 6:2,
Vesninová (29-Rus.) - Vekičová (Chorv.) 6:4, 6:2,
Davisová - Keysová (obě USA) 6:1, 5:7, 7:6 (9:7).