18. července 2007 • 00:00

Vaněk vrátil porážku, Birnerová vypadla

Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Jiří Vaněk se poučil z prohry, kterou mi minulý týden uštědřil Francouz Monfils a vytěžil z toho postup do čtvrtfinále ve Stuttgartu. Naopak Eva Birnerová ukončila svoji pouť v Palermu.

Českému tenistovi Jiřímu Vaňkovi vyšla odveta proti Francouzi Gaelu Monfilsovi a na turnaji ve Stuttgartu si zahraje čtvrtfinále. Před týdnem stejnému soupeři podlehl ve Gstaadu druhém kole, ve stejné fázi a rovněž na antuce však dnes Vaněk zvítězil 1:6, 7:6 a 6:2. O postup do semifinále se devětadvacetiletý Čech utká se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou, proti němuž se na okruhu ATP postaví poprvé. Turnaj s názvem Mercedes Cup je dotován částkou 642.750 eur. Dvouhra - 2. kolo:
Vaněk (ČR) - Monfils (Fr.) 1:6, 7:6 (7:4), 6:2, Chela (7-Arg.) - Pašanski (Srb.) 7:5, 4:6, 6:4, Wawrinka (Švýc.) - Čilič (Chorv.) 6:4, 6:1. Čtyřhra - 1. kolo:
Pála, Vízner (4-ČR) - Kohlschreiber, Koubek (Něm./Rak.) 7:5, 6:2.

Česká tenistka Eva Birnerová ve druhém kole turnaje v Palermu vypadla s domácí Sarou Erraniovou. Italka startující na divokou kartu ji porazila hladce 6:2 a 6:0. V Palermu se na antuce hraje o 145.000 dolarů. Dvouhra - 1. kolo:
Nagyová (Maď.) - Maleková (Něm.) 6:2, 7:5. 2. kolo:
Erraniová (It.) - Birnerová (ČR) 6:2, 6:0, Müllerová (2-Něm.) - Martínezová (Šp.) 6:2, 6:1. Čtyřhra - 1. kolo:
Jansová, Rosolská (4-Pol.) - Schäferová, Zakopalová (Něm./ČR) 6:2, 6:2.