27. října 2015 • 16:30

Důrazný proslov kouče ke Kvitové. Měla zarudlé oči a působila prázdně

Autor: ,
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1 Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takhle to dál nejde, řekl si tým Petry Kvitové. Den po prohře v prvním utkání na Turnaji mistryň s Němkou Kerberovou absolvovala česká tenistka mimořádný trénink. Polední seance v Singapuru začala půlhodinovým proslovem trenéra Davida Kotyzy. Za sedmileté společné působení na tenisovém okruhu šlo o výjimečnou událost, kdy se český kouč snažil přijít na to, v čem tkví tápání dvojnásobné wimbledonské šampionky. Debata byla hodně vzrušená, Kvitová měla podle zpravodajů na místě v očích i slzy.


REKLAMA
digi tv

Nejlepší česká tenistka v pondělí podlehla v úvodním utkání Bílé skupiny Němce Angelique Kerberové 2:6, 6:7 a především v prvním setu působila odevzdaně. Sama po utkání uvedla, že se od začátku cítila "divně" a nedokázala si vysvětlit proč.

"Dlouhodobě Petra není typ, na který se má tlačit a mluvit negativně. Ale někdy není zbytí," řekl Kotyza českým novinářům a dodal, že příliš často podobný proslov ke Kvitové nemívá, ale prý měl i hlasitější.

"Šlo o konflikt toho, co je vidět navenek, a toho, co Peťa cítí uvnitř. Snažili jsme se s Davidem (kondičním trenérem Vydrou) pochopit, kde byl problém. Abychom věděli, co případně můžeme změnit," uvedl.

Po zápase absolvovala světová pětka fyzioterapii, musela na dopingovou zkoušku a kouč Kotyza ani nechtěl prohru rozebírat v noci. "Nemělo cenu se o tom bavit v jednu ráno," prohlásil trenér. Proto měl ke své svěřenkyni řeč až na kurtu na začátku tréninku.

Petra Kvitová v prvním utkání na Turnaji mistryň zklamala
Petra Kvitová v prvním utkání na Turnaji mistryň zklamala

Hodně při tom gestikuloval, chvilku seděl, chvilku stál a vypadal rozčileně. "Spíš jsem si připravoval obsah sdělení. Emoční náboj leckdy neovlivníte," řekl Kotyza, který trénuje Kvitovou sedm let. Pod jeho vedením vyhrála dvakrát Wimbledon, jednou Turnaj mistryň a na začátku roku 2012 útočila na post světové jedničky.

Zápas a především projev Kvitové trenéra rozladil, jelikož předtím měl dojem, že je jeho svěřenkyně na tom dobře. "Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měla cítit nepohodlně. Signály byly slibné. Vydržela týdenní kvalitní přípravu v Prostějově, i tady měly tréninky stoupající tendenci. Proto jsem byl překvapený, že to vypadalo jinak," řekl.

Na tréninku působila Kvitová prázdně. Na kurtu odehrála asi čtyřicet minut. Měla zarudlé oči, Kotyza mluvil častěji než jindy a ukazoval, co a jak hrát.

Masters v Singapuru není pro Kvitovou zatím ideálním místem. Loni zde mezi zápasy netrénovala vůbec. "Viděl jsem, že se potýká s vyprázdněností, to byla nouzová varianta," vzpomínal Kotyza. Tentokrát je situace jiná, proto se rozhodl pro důrazný proslov. "Teď jsem tápal. Nevěděl jsem, jestli jí něco nebylo," uvedl.

Konkrétně Kotyza problém rozebírat nechtěl. "Na hodnocení je ještě brzo," řekl. Potřebuje hráčku především nabudit. "Má ještě dva zápasy na to, aby ze sebe vydolovala lepší pocity a aby to otočila. Myslím si, že herně je připravená dobře," věřil Kotyza a doufal v lepší představení ve středu proti Lucii Šafářové.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze