25. února 2016 • 18:23

Přemožitelka Kvitové hraje životní turnaj. V Dauhá je už v semifinále

Autor: ,
Přemožitelka Petry Kvitové Jelena Ostapenková  během utkání na turnaji v Dauhá
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přemožitelka Petry Kvitové Jelena Ostapenková si na tenisovém turnaji v Dauhá zahraje semifinále. Den po vítězství nad dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou osmnáctiletá Lotyška porazila i Číňanku Čeng Saj-saj a dosáhla největšího úspěchu v dosavadní krátké kariéře. Mezi nejlepší čtyřkou byla zatím pouze jednou loni na menším turnaji v Québecu, kde postoupila až do finále.


REKLAMA
digi tv

Ostapenková, které patří ve světovém žebříčku 88. místo, zvítězila nad Čeng Saj-saj 6:4, 6:3 navzdory 45 nevynuceným chybám. Díky agresivní hře od základní čáry tuto nelichotivou bilanci vynahradila 33 vítěznými míči.

"Nejdříve jsem myslela, že tu budu hrát kvalifikaci, ale najednou jsem byla v hlavní soutěži. Zlepšuju se každým zápasem a mám radost, že jsem pořád tady," řekla Ostapenková.

V dalším utkání ji čeká lepší z dvojice Garbiňe Muguruzaová - Andrea Petkovicová. Postupem do finále by Ostapenková vydělala téměř 260 tisíc dolarů, bezmála tolik co za dosavadní kariéru.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 2,818.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Suárezová (8-Šp.) - Vesninová (Rus.) 6:3, 7:6 (7:3), Ostapenková (Lot.) - Čeng Saj-saj (Čína) 6:4, 6:3.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze