Expert Kukal: Murray se v zásadě udřel, mušketýři už nejsou čtyři | iSport.cz
Martin Hašek
11. ledna 2019 • 16:18

Expert Kukal: Murray se v zásadě udřel, mušketýři už nejsou čtyři

TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenista Andy Murray se rozhodl ukončit bohatou kariéru, během níž dokázal dvakrát vyhrát slavný Wimbledon a stát se olympijským vítězem. Podle bývalého daviscupového kapitána Jana Kukala bude jeho odchod pro celý tenisový svět velkou zrátou. Skot, kterému výrazně pomohl legendární Ivan Lendl, je čtvrtým nejúspěšnějším hráčem na okruhu.„Konec kariéry Andy Murrayho je pro světový tenis určitě ztráta. Já bych řekl, že se v zásadě udřel. Jeho i Djokovičův tenis je strašně namáhavý. Ale Djokovič má gen, který Murray neměl. Předváděl celodvorcový tenis, což byla šílená dřina. Má ale za sebou nesmírně úspěšnou kariéru, vyhrál tři grandslamy a je i olympijský vítěz. Mušketýři už nejsou čtyři.

Je to velká škoda. To, jak hrál, bylo nesmírně namáhavé. Druhý servis měl slušný, ale nepomáhal si lehkými body. Vše měl totálně vydřené. Problém je, že trávy z okruhu zmizely a velká část turnajů se hraje na tvrdém povrchu, což je na nohy hrozné.

Já osobně sis myslím, že udělal chybu, když vloni začal příliš brzo po operaci. Vzpomínáte, jak hrál kulhající v Queen´s Clubu? Že tam tehdy předčasně začal, to byla strašná chyba. Obzvlášť na trávě, kde můžete každou chvíli mít špatný pohyb. Kdyby pauzíroval dva roky, furt by byla možnost návratu. Teď je to těžké.

I ostatní ale mají problémy. Nadal se na antukovou sezonu připraví, ale taky není schopen hrát celý rok. Geniální je Federer, protože měl jediné vážnější zranění, když si hrál s dětmi ve vaně. Jeho odolnost je neuvěřitelná, i lehkost, s jakou hraje. Federer je největší talent tenisu, jaký se kdy narodil. Teď v Perthu se zdálo, že hraje v životní formě.

Murray neměl koncový úder, ale bylo vidět, že poctivou prací uspěl. Vyhrál ale US Open mezi juniory, takže měl i talent. Byl to mimořádný hráč, je vidět, že všechno záleží především na hlavě. Je to inteligentní kluk. Je to Skot, tam neměli žádnou tradici. Ale on je mimořádná osobnost, borec se smyslem pro humor. Myslím ale, že bez Lendla (bývalého osobního trenéra) by furt prohrával, nedotahoval by velké turnaje.

Lendl mu hodně pomohl. Měl stejnou zkušenost, nemohl dlouho vyhrát až do chvíle, kdy v čtyřiaosmdesátém vyhrál v Paříži poté, co prohrával 0:2 na sety. Tím se to zlomilo. On nepatří do kategorie superkoučů, kteří nemají žádné trenérské zkušenosti a mají hráče morálně podporovat. Lendl tomu hodně rozumí.

Z mušketýrů má nejvíc talentu Federer, ale Murray dokázal, že hráč, který má všechny údery a poctivě normálně maká, může být úspěšný. D'Artagnan to není, mezi mušketýry je čtyřka. Nejen na počet titulů. Ostatní dokázali zázračné věci. Nadal vyhrál jedenáctkrát Roland Garros, to je šílené. Podobné je to s počtem Federerových vítězných Wimbledonů. A Djokovič není bez šance ho dohnat.

Murray je v zásadě čtvrtý vzadu. Ale přesto dvakrát vyhrál Wimbledon, jednou US Open, i olympiádu. Kromě té trojky je nejúspěšnější hráč. Murray to dokázal, je to čtyřka. Je to úžasná kariéra.“


 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud