Kvitová má Cenu Věry Čáslavské: Je to odměna. Sport mi přinesl dobré i zlé | iSport.cz
3. února 2020 • 19:00

Kvitová má Cenu Věry Čáslavské: Je to odměna. Sport mi přinesl dobré i zlé

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Petra Kvitová dostala jako šestá Cenu Věry Čáslavské za mimořádné zásluhy žen ve sportu a olympijském hnutí. Dvojnásobná wimbledonská vítězka, která se úspěšně vrátila na kurty po vážném zranění ruky z přepadení z prosince 2016, získala trofej ve tvaru skleněného „V“ za rok 2019.„Sport mi přinesl spoustu dobrého i zlého, hlavně dobrého, a nečekala jsem, že bych tady mohla stát a dostat cenu Věry Čáslavské. Je to odměna za dřinu a všechno. Jsem ráda, že ta cena vznikla,“ řekla Kvitová, letošní čtvrtfinalistka grandslamového Australian Open, na dnešním ceremoniálu v sídle Českého olympijského výboru.

Ocenění je pojmenováno po sedminásobné olympijské vítězce Čáslavské, která byla výjimečnou sportovkyní i silnou osobností společenského života. „Pro mě byla inspirativní tím, jak bojovala ve sportu i v životě. Vždycky z ní sršela spousta energie a to si myslím máme trošku společného,“ řekla devětadvacetiletá Kvitová.

Jako první si nejmladší cenu Českého olympijského výboru převzala před šesti lety kajakářka Štěpánka Hilgertová, loni byla laureátkou slalomářka Šárka Strachová. „Petro, blahopřeji k ceně, která je nejen za sportovní výkony, ale především za to, co jsi dokázala v životě a jaká jsi bojovnice,“ řekla ve video pozdravu Strachová.

PŘEHLED LAUREÁTEK CENY VĚRY ČÁSLAVSKÉ:

2014 Štěpánka Hilgertová (vodní slalom)
2015 Naďa Knorre (předs. Komise rovných příležitostí ve sportu)
2016 Věra Růžičková (sportovní gymnastika)
2017 Barbora Špotáková (atletika)
2018 Šárka Strachová (sjezdové lyžování)
2019 Petra Kvitová (tenis)

 
Články odjinud


Články odjinud