Medveděv kazil, jeho trenér odešel. Pak se vrátila pozitivní energie, řekl hráč | iSport.cz
21. února 2020 • 11:33

Medveděv kazil, jeho trenér odešel. Pak se vrátila pozitivní energie, řekl hráč

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Největší favorit Daniil Medveděv začal halový turnaj v Marseille mizerně a naštval svého kouče natolik, že ten z hlediště odešel. Až když Gilles Cervara opustil svůj box, ruský tenista zápas s Jannikem Sinnerem otočil a postoupil do čtvrtfinále.Pátý hráč žebříčku Medveděv prohrál první set s osmnáctiletým Italem 1:6. V tu chvíli jeho trenérovi došla trpělivost. „Když jsem viděl Daniila s takovým přístupem, jak fňuká nad každým ztraceným bodem, otravovalo mě to,“ řekl Cervara francouzskému listu L'Équipe.

Proto se rozhodl pro nečekaný krok. „Řekl jsem si: 'Někdo musí zareagovat. Buď on, nebo já.' A byl jsem to já. Takové chování jsem nechtěl podporovat,“ popsal Medveděvův trenér. Věřil, že to bude pro jeho svěřence impulz.

„Někdy přijdou věci, které nejsou v souladu s jeho úrovní a věkem. Tajně jsem doufal, že ho to přiměje k reakci. Už jsem nechtěl čekat, tak jsem vstal a šel pryč,“ dodal Cervara.

Medveděv prožil loni životní sezonu, vyhrál čtyři turnaje včetně dvou Masters a v září na US Open sehrál skvělou bitvu s Rafaelem Nadalem. V Marseille ho přiměl k činům až koučův odchod. Další dva sety získal jasně 6:1, 6:2.

Pro trenérovo jednání měl po zápase pochopení. „K tomu mému chování na kurtu... Oukej. Měl pravdu,“ uvedl čtyřiadvacetiletý rodák z Moskvy. „Zároveň se mi vrátila pozitivní energie. Protože pak už jsem neřekl ani slovo,“ dodal.

Medveděv je velkým tenisovým talentem, který své predispozice v posledních sezonách také potvrdil. Sráží ho ale nedisciplinovanost.
Medveděv je velkým tenisovým talentem, který své predispozice v posledních sezonách také potvrdil. Sráží ho ale nedisciplinovanost.

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud