27. března 2023 • 13:52

První z mnoha? Ruská tenistka žádá o francouzské občanství

Autor: jj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ďábelská intenzita, úžasné emoce. Součkovi i Coufalovi závidím, přiznal Podaný
Sport Magazín a rozhovor se slávistickým smolařem i oporou Davidem Hovorkou
VŠECHNA VIDEA ZDE

V uplynulých týdnech zaznamenala životní úspěchy. Finále v Austinu, osmifinále v Indian Wells a nyní také v Miami, kde se střetne s Petrou Kvitovou. Ve 22 letech zažívá ruská tenistka Varvara Gračovová velký průlom. A jeden další ji ještě čeká. Podle deníku L´Equipe zažádala rodačka z Moskvy o francouzské občanství a novou zemi hodlá i reprezentovat. Gračovová, která od roku 2016 žije a trénuje v akademii v Cannes, již složila jazykové testy, což je jedna z důležitých podmínek udělení občanství.Válka na Ukrajině si vybírá daň i na ruských a běloruských tenistech a tenistkách. Jsou unaveni z obtíží při cestování i permanentního podezírání, s nímž se setkávají, kam přijedou. Běloruska Aryna Sabalenková nedávno promluvila o nenávisti v šatně, kterou nedokáže pochopit. „Nikomu jsem nic neudělala,“ brání se.

Varvara Gračovová se rozhodla vzít situaci do svých rukou a již brzy by se mohla stát občankou Francie. Rusko tak přijde o elitní hráčku, které momentálně patří 54. příčka na žebříčku a už nyní je jisté, že za týden poprvé v kariéře vyletí do top 50. Pro Francii půjde o velkou posilu a stane se hned dvojkou země po Caroline Garciaové.

Již loni změnila občanství rodačka z Moskvy Natela Dzalamidzeová. Třicetiletá deblová specialistka v rekordním čase získala pas Gruzie a mohla nastoupit i ve Wimbledonu. O změně občanství přemýšlí i těžká váha – světová osmička a žebříčkově nejlepší Ruska Darja Kasatkinová.

Její partnerka, krasobruslařka Natalie Zabijaková, dříve závodila za Rusko, dnes už však žije v Kanadě, kterou také reprezentuje. A podobným směrem se může vydat i Kasatkinová.

Vstoupit do diskuse
0

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud