Play-off AutoCont extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Tatran Střešovice - 2. března 2019   19:00

Vítkovice
Vítkovice
11:35' Hájek (Hubálek) • 30:50' Rýpar (Hubálek) • 39:59' Hájek (Hubálek) • 42:56' Delong (Jastřembský) • 43:09' Besta (Hubálek) • 51:45' Hájek (Rýpar) • 55:43' Delong (Sladký) • 57:30' Firda
8:3
(1:0, 2:1, 5:2)
Stav série: (1:0)
Tatran Střešovice
30:20' Langer   • 53:36' Langer  (Kreysa) • 56:25' Kreysa  (Pixa)
Vítkovice
Souček (Gurkovský) – Nehera, Rýpar, Hubálek – Herblich, Firda, Oborák – Sladký, Gattnar, Jan Šebesta – Řezanina, Černý, Hájek – Bräuer, Jastřembský, Delong – Besta.
Drápal, Pospíšil
SC Dubina Ostrava
Mich. Rebro (Fibiger) – Mühlfait, Sládeček, Jak. Kolísko, Piták, Ullmann, Vítovec – Tlapák, Marek Beneš, Kreysa – Komárek, Langer, Pixa – Meliš, Švéda, Sádlo.

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek sobotního večera.
Nejlepšími hráči zápasu byli určení Filip Langer (TAS) a Lukáš Hájek (VIT).
Střetnutí je u konce. Rozhodující pasáž přišla na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy Vítkovičtí zaznamenali tři trefy v pětiminutové přesilovce a získali tak dostatečný náskok. Hostům se sice podařilo snížit, jenže na vyrovnání už nenašli síly. Moravskoslezský celek se tak ujímá v sérii vedení 1:0 na zápasy.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého utkání.
58:47'
Vítkovice kombinují na útočné polovině. Tohle jim bohatě stačí.
57:30'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Ani tentokrát ale není úspěšná! Zpoza půlící čáry totiž poslal míček do opuštěné klece ONDŘEJ FIRDA. Bez asistence.
56:59'
Tatran znovu zkouší power-play.
56:25'
Tatran právě vstřelil branku!
Střešovice se nevzdávají! Marek Pixa rozjel rychlý protiútok a rozhodl se pro individuální zakončení. Lukáše Součka sice nepřekonal, jenže balonek se odrazil k JONÁŠI KREYSOVI, který jej dorazil do sítě. Asistence: Marek Pixa.
55:43'
Výsledkem je však pouze sedmá branka domácích! Tomáš Sladký se zmocnil balonku a přihrál jej ADAMU DELONGOVI, který už měl velmi snadnou práci. Asistence: Tomáš Sladký.
55:21'
Michal Rebro opustil své působiště. Tatran to zkouší v šesti!
54:52'
Lukáš Hájek stanul sám před Rebrem, jenže v rozhodující okamžik poslal balonek za mantinel.
53:36'
A máme sníženo! FILIP LANGER se zpoza brány protlačil až před Lukáše Součka, jehož překonal bekhendovou střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Jonáš Kreysa.
51:45'
Teď už to vypadá s Tatranem hodně špatně. Josef Rýpar poslal z vlastní poloviny míček do brankoviště Michala Rebra, kde jej za záda hostujícího brankáře tečoval LUKÁŠ HÁJEK, který tak završil svůj hattrick. Asistence: Josef Rýpar.
50:17'
Milan Meliš přihrál z rohu Ondřeji Vítovci, který okamžitě poslal balonek na bránu. Lukáš Souček ale jeho zakončení svým tygřím skokem zlikvidoval.
49:56'
Vzápětí to z pravé strany zkoušel Filip Ullmann, jenže i jeho pokus skončil za mantinely.
49:34'
Hostující celek se po dlouhé době dostal ke slovu. Střela Jonáše Kreysy byla ovšem tečována mimo hrací plochu.
48:43'
Lukáš Hájek se ocitl sám před Rebrem. Toho však ani nadvakrát neprostřelil.
47:23'
Obhájci stříbra zatím v poklidu kráčí za první výhrou. Střešovice se jen horko těžko dostávají k míčku, natož do nějaké šance.
44:11'
Vítkovice mají balonek ve své moci a kontrolují hru.
43:14'
Tatran je v plném počtu.
43:09'
Hosté si berou oddechový čas.
43:09'
A je to 5:1! Jakub Hubánek vystřelil ze střední vzdálenosti a do jeho projektilu vložil svou hůl JIŘÍ BESTA, jenž míček tečoval za záda bezmocného Rebra. Asistence: Jakub Hubánek.
42:56'
Vítkovičtí navyšují náskok! Domácí rozjeli z vlastní poloviny rychlou akci, na jejímž konci to z dálky zkusil ADAM DELONG a tentokrát už byl úspěšný. Asistence: Jan Jastřembský.
42:09'
Adam Delong míří z dálky nad.
41:51'
Po další nepřesné přihrávce Moravanů se Střešovice opět osvobozují.
41:18'
Tatran získal balonek pod svou kontrolu a šetří čas.
41:00'
Hosté vyhazují míček až na druhou stranu hřiště.
40:37'
Lukáš Hájek tvrdě vypálil a útočil na hattrick. Pohotovým zákrokem jej ale vychytal Michal Rebro.
40:01'
Druhé dějství je u konce. Střešovice se nakonec dočkaly kýženého vyrovnání, když se prosadily ve vlastním oslabení. Ještě v téže početní výhodě ale Vítkovice zaznamenaly druhou branku a svou třetí branku vstřelily rovněž v přesilové hře. Pětiminutový trest Dalibora Švédy bude pokračovat i na začátku třetí třetiny a bude trvat ještě přes tři minuty. Uvidíme, zda Tatran klíčové oslabení zvládne.
40:00'
39:59'
Vteřinu před druhou sirénou navyšují Moravané své vedení! Jakub Hubálek nabil na pravé straně číhajícímu LUKÁŠI HÁJKOVI, který svou tvrdou ranou zamířil přesně pod břevno. Asistence: Jakub Hubálek.
39:27'
Hosté už jsou ve čtyřech!
38:30'
Lukáš Hájek měl před sebou zcela odkrytou klec, jenže střela mu vůbec nesedla.
38:14'
Dalibor Švéda je vyloučen na pět minut za hrubost. Střešovice čeká minutu dlouhé oslabení tří na pět.
38:12'
Pražané se po nepřesném pasu Vítkovic dostávají k balonku a šetří čas.
37:41'
Tatran se na chvíli osvobozuje.
37:27'
Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Filip Langer – 2 min., Vysoká hůl).
36:14'
Střešovice jsou v poslední minutách o něco aktivnější, jenže gólman Vítkovic zatím odolává.
35:10'
Tvrdou ránu Marka Pixy z pravé strany ukryl Lukáš Souček do své náruče.
30:50'
Domácí však využívají přesilovku a berou si zpět své vedení! Jakub Hubálek adresoval přes celou šíři hřiště přihrávku JOSEFU RÝPAROVI, jenž ranou z voleje překonal marně se přesouvajícího Rebra. Asistence: Jakub Hubálek.
30:20'
Tatran v oslabení vyrovnává! Po chybě v rozehrávce Vítkovic se balonek odrazil k Lukáši Součkovi, kterému jej ale vyškrábl FILIP LANGER, který míček následně poslal do sítě! Bez asistence.
29:54'
Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Marek Pixa – 2 min., Nedovolené vrážení).
29:38'
Filip Ullmann se rozběhl zpoza vlastní brány a protáhl se až do zakončení. Mířil však hodně vedle.
27:42'
Stav je v tuto chvílí stále 1:0 pro domácí. Dnes je to zatím spíše taktická bitva.
26:09'
Prudká střela Filipa Ullmanna byla sražena vysoko nad. Střešovice budou rozehrávat v na útočné polovině.
25:14'
Jonáš Kreysa se z pravé strany prokličkoval až na osu hrací plochu a vyslal svižný projektil směrem na bránu. Lukáš Souček jeho pokus pokryl a nadále drží čisté konto.
23:20'
A o míček navíc vzápětí přichází, kombinovat nyní budou Moravané.
22:55'
Tatran má balonek ve své moci, jenže zatím se k ničemu neodvážil.
21:59'
Na druhé straně pro změnu nic neviděl Michal Rebro, čehož se snažil využít Josef Rýpar. Jeho střela nakonec jen těsně minula hostující klec.
20:36'
20:25'
Ondřej Vítovec to zkusil z dálky, Lukáš Souček měl ale velmi dobrý výhled a jeho dělovka mu nenadělala žádné vážnější problémy.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která byla poměrně vyrovnaná. O něco více šancí si ale přeci jen připsaly Vítkovice, které se taky dostaly do jednobrankového vedení. Uvidíme, s čím do druhé periody přitáhnou Střešovice, které budou mít k dispozici zbytek své přesilové hry.
20:00'
19:45'
Hráči Tatranu se snaží něco vymyslet, Vítkovičtí jsou ale dobře rezestavení.
19:20'
Vítkovice se osvobozují.
18:36'
Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Ondřej Firda – 2 min., Hrubost).
16:36'
Po sraženém pokusu Milana Meliše se k dorážce dostal Jonáš Kreysa, jenže jeho zakončení pro změnu zamířilo mimo bránu.
15:53'
Hra se začíná přiostřovat.
14:06'
Milan Meliš se na hranici brankoviště dostal ke střele, svatyni Vítkovic ovšem netrefil a Lukáš Souček nemusel zasahovat.
12:48'
Jan Šebesta se proháčkoval až před bránu, jenže míček mu v rozhodující okamžik sklouzl z čepele.
11:35'
Domácí otevírají skóre! Jakub Hubálek se uvolnil u levého mantinelu a naservíroval balonek na osu hřiště, kam si seběhl LUKÁŠ HÁJEK, jenž pohotovou ranou prostřelil Michala Rebra. Asistence: Jakub Hubálek.
10:50'
Marek Bräuer posílal míček do brankoviště. Tam se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.
08:59'
Ondřej Sádlo našel svým parádním křížným pasem na levém křídle Milana Meliše, jenž zkusil vypálit z první. Lukáš Souček se však proti jeho střele ze střední vzdálenosti stihl přesunout.
07:59'
Jedovatý pokus Lukáše Hájka z levé strany obětavě zblokoval jeden z beků Tatranu.
06:19'
Jan Jastřembský vybídl ke střele Josefa Rýpara, jehož dalekonosný projektil vyrazil Michal Rebro do rohu.
05:00'
Lukáš Hájek nyní těsně před bránou nebezpečně tečoval nahození jednoho ze svých spoluhráčů. Michal Rebro ovšem stihl na poslední chvíli zareagovat!
04:34'
Vítkovičtí rozjeli na útočné části hřiště rychlou kombinaci, k zakončením je ale nakonec hostující obrana nepustila.
03:42'
Po sérii nepřesností na obou stranách se balonek dostal k hráčům Střešovic, kteří uklidňují situaci.
02:35'
Úvod zápasu je zatím z obou stran velmi opatrný. Míček mají ve svém držení především Vítkovice, které se však nikam neženou.
01:51'
Nakonec se k zakončení dostal Jan Šebesta, jenže jeho pokus zamířil mimo.
00:14'
Moravané jsou u balonku, zatím ovšem kombinují pouze na vlastní polovině.
00:20'
Jonáš Kreysa však vystihl rozehrávku domácích a dostal se k balonku. Jeho okamžitá střela ale zamířila mimo tři tyče.
00:04'
Vítkovice vyhrály úvodní buly a zakládají první akci.
00:01'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Vítkovice nastoupily v modrých dresech, Střešovice se oblékly do červené.

1. SC TEMPISH Vítkovice: nina, Brauer – Jastřembský, Sladký, Delong – Oborák, Firda, Černý. Náhradníci: Gurkovský, T. Veltšmíd – Nehera – Herblich, Gattnar.

Tatran Teka Střešovice: Rebro – Beneš, Sládeček – Mühlfait, Vítovec – Meliš, Langer, Kreysa – Ullmann, Tlapák, Jak. Kolísko – Pixa, Komárek, Švéda. Náhradníci: Fibiger (G), Sádlo, Piták, Řezník..

Rozhodčí: Drápal, Pospíšil.
Série mezi Vítkovicemi a Střešovicemi by měla být dle papírových předpokladů nejvyrovnanější. Moravskoslezský celek totiž skončil na čtvrtém místě, Tatran na tom byl jen o příčku hůře. Mezi oběma týmy byl sice patnácti bodový rozdíl, obě vzájemná střetnutí v základní části byla velmi vyrovnaná. Z výhry se pokaždé radovali hráči Vítkovic, kteří nejdříve zvítězili 6:5 a v posledním, tedy šestadvacátém, kole si připsali tři body za domácí výhru 3:2.

Pražané tak mají svému soupeři co oplácet a to i s ohledem na minulou sezónu. V té se totiž tyto celky utkaly rovněž v prvním kole vyřazovacích bojů a postup nakonec vyválčily Vítkovice, které zvítězily poměrem 4:1 na zápasu a nakonec dokráčely až do finále, v němž po prodloužení podlehly Mladé Boleslavi.

Budou se opět radovat Moravané nebo si tentokrát vezmou slovo Střešovice? To se dozvíme v následujících okamžicích!
Přeji pěkný sobotní večer a vítám vás u textového přenosu z florbalové superligy. Sezóna vstupuje do své nejdůležitější části, neboť začíná dramatické play-off. První střetnutí dnes mimo jiné sehrají také 1. SC TEMPISH Vítkovice a Tatran Teka Střešovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.