Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Barnsley : Swansea - 17. května 2021   21:15

Barnsley
Barnsley
0:1
(0:1)
Swansea
Swansea
39' Ayew
Barnsley
Collins – Sibbick, Helik, Andersen – Brittain, Palmer (78. Williams), Mowatt (C), Styles – Frieser (46. Morris), Dike (88. Adeboyejo), Woodrow.
Harrington – Hudson, Wild
Oakwell, Barnsley
4 500 diváků
Swansea
Woodman – Naughton, Cabango, Guehi, Bidwell – Fulton, Grimes (C), Hourihane – Ayew, Cullen (69. Routledge), Lowe.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Odveta je na programu v sobotu ve Swansea, hrát se bude na Liberty Stadium. V play-off Championship se nehraje na venkovní góly, proto jakékoliv vedení Barnsley o jeden gól po základní hrací době pošle zápas do prodloužení.
Blíže finálovému klání o postup do Premier League má po prvním semifinálovém střetnutí Swansea, která v Barnsley vybojovala cenné vítězství 1:0. Jediný gól zápasu padl ve 39. minutě, kdy se technickým pokusem na zadní tyč prosadil André Ayew. Domácí byli po většinu času aktivnějším týmem, avšak gólman Woodman udržel čisté konto až do závěrečného hvizdu. V posledních vteřinách utkání měl i velkou porci štěstí, při střele Morrise jej podrželo břevno.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 12:8.
90+4'
90+3'
Vyrovnání viselo na vlásku. Po dalším centru od praporku se dostal Morris k zakončení patičkou, míč skončil na břevně! Woodman měl velké štěstí.
90+2'
Callum Brittain rád centruje na přední tyč. Stejně učinil i v tomto případě, avšak defenziva Swansea stále odolává, Cabango přehlavičkoval Helika.
90+1'
Dlouhý nákop Collinse prodloužil za sebe nově příchozí Victor Adeboyejo. Woodrow proti Grimesovi vybojoval aspoň rohový kop.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Conor Hourihane poslal centr od rohového praporku do míst, kde očekával Guehiho. Ten vyskočil příliš brzy, hrací předmět proletěl nad jeho hlavou.
88'
Střídání v týmu Barnsley FC: ze hřiště odchází Daryl Dike, přichází Victor Adeboyejo.
87'
Tentokráte musel zasahovat Bradley Collins. Brankář Barnsley vyrazil tvrdou ránu Fultona před sebe, k míči poté sám doběhl nejrychleji.
86'
André Ayew postupoval do slibné situace dvou proti dvěma společně s Routledgem. Akci vzal na sebe, střelu levačkou zblokoval Andersena do bezpečí.
85'
Po rychlém zpracování nakopl stoper Toby Sibbick na hranici soupeřovy šestnáctky. Nejvýše vyšplhal do vzduchu bránící Benjamin Cabango.
84'
Centr Hourihanea prodloužil Callum Styles jenom za sebe, přímo do rukavic Woodmana. Gólman okamžitě padl k zemi, aby ušetřil další vteřiny.
83'
Volný přímý kop vybojoval Alex Mowatt. Šestadvacetiletý domácí kapitán si skvěle pokryl balón, následně jej zezadu sestřelil k zemi Grimes.
82'
Routledge znovu ve hře, tentokráte došlo k odmávání a odpískání ofsajdu na jeho osobu. Postavení vůči Brittainovi bylo těsné, ale pomezní rozhodl správně.
81'
O penaltu zabojoval Wayne Routledge. Poté, co ucítil kontakt od Andersena, tak šel k zemi, avšak píšťalka arbitra Harringtona zůstala němá.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Swansea zuby nehty drží těsné jednobrankové vedení, Barnsley je aktuálně lepším týmem.
79'
Zatímco Conor Hourihane očekával nahrávku do nohy, tak Fulton posílal kolegovi ze středu zálohy přihrávku do běhu. Nedorozumění využil Helik.
78'
Střídání v týmu Barnsley FC: ze hřiště odchází Romal Palmer, přichází Jordan Williams.
77'
Z brány umí vybíhat také Frederick Woodman. Výborně vystartoval proti Dikeovi, načež kulatý nesmysl poslal na útočnou polovinu.
76'
Za dlouhým odkopem brankáře Woodmana křídelník Ayew vůbec neběžel. Míč nechal doskákat do zámezí, Collins rychle spěchá s rozehrávkou.
75'
Další možnost Barnsley ohrozit branku zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V těsném ofsajdu se nechal nachytat Daryl Dike.
74'
Carlton Morris je po příchodu na trávník hodně vidět. Nyní byl těsně před zakončením poslán k zemi Naughtonem, vše proběhlo v rámci pravidel.
73'
Jamal Lowe zkusil napodobit Ayewa. I on dostal balón do šestnáctky z kraje šestnáctky, vzápětí ale vystřelil technicky pouze nad břevno.
72'
Před unikajícím Morrisem skvěle zasáhl Frederick Woodman. Vystartoval daleko z brány, aby před protihráčem ve skluzu poslal hrací předmět mimo hřiště.
71'
Swansea v posledních minutách nejenže vyrovnala hru, je dokonce lepším týmem. Již delší dobu kombinuje na útočné polovině a hledá mezeru v defenzivě soupeře.
70'
Jay Fulton vystihl chybnou rozehrávku Helika a směřoval do příležitosti. Místo zakončení volil pas pod sebe, před Lowem odklidil kulatý nesmysl Sibbick.
69'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Liam Cullen, přichází Wayne Routledge.
68'
Pojistka vedení byla blízko! Conoru Hourihaneovi centr nevyšel, avšak to mu paradoxně málem pomohlo ke gólu. Balón se nakonec otřel o břevno a odrazil se zpátky do hry.
67'
Proti pravidlům hrál u levé lajny Toby Sibbick. Jednadvacetiletý Angličan si neporadil se zpracováním, nataženou pravačkou pak sestřelil Lowea.
66'
Hráči ve světle modrých dresech si jsou vědomi faktu, že soupeř momentálně hraje o něco lépe. Gólman Woodman využil možnost pošetřit cenné vteřinky, míč sebral do rukavic až těsně před dobíhajícím Morrisem.
65'
Hostující kapitán Matt Grimes potřebuje vydechnout. Dlouhý sprint zvládl na jedničku, Palmera udržel na zádech. Vzápětí ještě dokázal úspěšně přihrát Bidwellovi.
64'
Daryl Dike táhl rychlý protiútok pravou lajnou. Napříč šířkou hřiště hledal Woodrowa, ke své smůle však poslal spoluhráči nahrávku za paty.
63'
Standardka v podobě rohu nepřinesla vážnější ohrožení soupeřovy svatyně. Marc Guehi sice halvičkoval, avšak z velkého záklonu a vysoko nad.
62'
Těžký balón Conor Horuihane vůbec nezpracovával, zkusil odcentrovat z první. Nastřelil blokujícího Sibbicka, čímž vybojoval rohový kop.
61'
Po přerušení hry došlo k menší potyčce mezi Cullenem a Andersenem. Hlavní rozhodčí od sebe včas odtrhl obě horké hlavy, hra pokračuje bez karetního trestu.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Swansea drží nad Barnsley těsné jednobrankové vedení, ale domácí se nevzdávají.
59'
V hlavičkovém střetu si Liam Cullen pomohl proti Helikovi rukama. Arbitr Harrington celou situaci dobře viděl a odpískal útočný faul.
58'
Jay Fulton přecenil rychlostní schopnosti spoluhráče Lowea. Míč poslal příliš dopředu, křídelník jej zastavil až mimo hřiště.
57'
Po neúspěšném rohovém opu Labutí vystartovali hráči v červeném do brejku hned v šesti lidech. Centr Stylese zleva odhlavičkoval mimo nebezpečí Cabango.
56'
Gólman Collins poslal dlouhý nákop až do pokutového území Swansea. Odražený balón napálil Mowatt z voleje mimo prostor tří tyčí.
55'
V postavení mimo hru přichycen Liam Cullen. Nahrávku od Hourihanea očekával dříve, mezi hráči došlo k nedorozumění.
54'
Do rychlého brejku vystartoval Jamal Lowe. Včas vystartoval z brankové čáry Bradley Collins, před Jamajčanem odpálil míč do zámezí.
53'
Cauley Woodrow střílel na stranu brankáře. Rána postrádala razanci, přesto s ní měl Woodman problémy. Míč zpacifikoval nadvakrát.
52'
Velmi zajímavý přímý kop vybojoval těsně za hranicí pokutového území Palmer, jehož zezadu podrazil André Ayew. Dosud jediný střelec zápasu si za svůj přečin vykoledoval kartu žluté barvy.
51'
Fotbalisté ve světle modrém mohou alespoň na pár minut vydechnout, protože Dike po dalším rohovém kopu střílel hlavou vysoko nad bránu.
50'
Z dvaceti metrů natáhl ke střele kapitán Alex Mowatt. Obětavě blokující Grimes balón vyhlavičkoval těsně vedle pravé tyčky.
49'
Aktivita domácích pokračovala dvěma rohovými kopy v krátkém časovém sledu. Ani v jednom případě defenziva Swansea nepustila některého ze soupeřů k zakončení.
48'
Barnsley bylo blízko vyrovnání! Střelu střídajícího Morrise vyrazil Woodman jenom před sebe, ležící gólman Labutí si posléze skvěle poradil i s dorážkou Brittaina.
47'
Zatímco hostující kouč o poločasové přestávce nesáhl k žádné změně, tak domácí trenér Ismael jednou vystřídal, když Friesera nahradil Morrisem.
46'
Střídání v týmu Barnsley FC: ze hřiště odchází Dominik Frieser, přichází Carlton Morris.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:17.
První ze dvou semifinálových utkání o postup do Premier League rozehrála lépe Swansea, která po prvním poločase vede nad Barnsley 1:0. Současnou podobu výsledku udává situace z 39. minuty, kdy André Ayew z pravé strany šestnáctky kličkou obelstil Helika, aby následně zakroutil balón neomylně na zadní tyč. Domácí byli v úvodní pětačtyřicetiminutovce mírně aktivnějším týmem, avšak Labutě je do žádní gólové příležitosti, zatím, nepustili.
45+2'
45+1'
Do obrany zabojoval Jamal Lowe. V rychlostním souboji předčil Calluma Brittaina, domácí pravý záložník posléze atakoval protihráče nedovoleným způsobem.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Frederick Woodman musel předvést zákrok z kategorie jednodušších. Michal Helik se sice přes Bidwella dostal k hlavičce, jenže míč poslal slabě přímo do středu brány.
43'
Swansea od vstřeleného gólu neustále brání. Odškrtnout si může další nebezpečný kontr soupeře, Marc Guehi odpálil balón před nabíhajícím Dikem.
42'
Následoval rohový kop domácího mužstva. Callum Brittain centroval na přední tyč, v tomto prostoru Naughton bez problémů přeskočil Stylese.
41'
Fotbalisté Barnsley chtěli přispěchat s rychlou odpovědí. Frieser vyslal centr z levé strany, bránící Benjamin Cabanga rybičkou odhlavičkoval míč nad bránu.
39'
Swansea právě vstřelila branku!
Domácí jsou po většinu času aktivnějším týmem, přesto jako první skórují hosté! ANDRÉ AYEW dostal přihrávku do vnitra šestnáctky. Z její pravé strany kličkou do středu vyřadil ze hry Helika, načež vypálil technickou střelu na zadní tyč, nechytatelně za háčky.
39'
Zbrkle se zachoval Liam Cullen. Měl honě volného času, přesto vyslal brzkou nahrávkou, navíc přímo do míst, kam vyběhl brankář Woodman.
38'
Vzrušení zbytečné, Jamal Lewis nabíhal do samostatného úniku v ofsajdovém postavení. Praporek pomezního vyletěl vzhůru až po neúspěšném zakončení akce.
37'
Dlouhou hlavičku Andersena bez problémů zpracoval Marc Guehi. Měl i dostatek času na zpracování, načež zapojil do hry nohama gólmana.
36'
Středopolař Matt Grimes udělal pěknou a hlavně úspěšnou otočku proti Palmerovi. Vzápětí vymyslel centr do šestnáctky, Ayew v záklonu napálil pouze obránce.
35'
Michal Helik udržel na zádech Hourihanea. Následně se i stihl rozhlédnout a na pravé straně zapojil do hry zcela volného Brittaina.
34'
Nedovolený zákrok vyrobil na polovině hřiště Alex Mowatt. Domácí kapitán úmyslně vyvedl z koncentrace Fultona, ten skončil na trávníku.
33'
Z levého křídla vyslal příliš vysoký centr Cauley Woodrow. Ani jeden z dvojice spoluhráčů na balón nedoskočil, na hosty čeká vhazování.
32'
Narážečka mezi Stylesem a Woodrowem měla oči. První jmenovaný následně vyslal střílený centr, pro který si vyběhl brankář Woodman.
31'
Sám proti třem neměl André Ayew možnost uspět. O míč přišel už při zpracování, když balón prakticky daroval Sibbickovi.
30'
V blízkosti poloviny hřiště došlo ke zbytečnému zákroku Helika na Fultona. Arbitr hru přerušil, hříšníkovi udělil důrazné slovní varování.
29'
Jednadvacetiletý pravý stoper Toby Sibbick vyřadil ze hry Lowea. Před jamajského fotbalistu vložil tělo a postrážil balón do doby, než nepřejel lajnu.
28'
Navzdory podklouznutí Marc Guehi udržel tělo před Dikem. Forvard cítil šanci, ve snaze balón vypíchnout konkurenta fauloval.
27'
Hlavní rozhodčí Harrington opět v akci. Všiml si Andersonova zatažení za dres Grimese. Labutě mají k dispozici slibně vypadající volný přímý kop.
26'
Benjamin Cabango dlouhým odkopem šťastně uvolnil Liama Cullena. Toho zradilo zpracování, novým majitelem balónu se na pár vteřin stal Helik.
25'
Domácí kapitán Alex Mowatt už mohl střílet, nakonec ještě vylepšil pozici pro Hourihanea. Rána z první trefila jednoho z obránců.
24'
Třetí ofsajd v zápase, třetí na straně domácího celku. Cauley Woodrow se vracel s obráncem příliš pozdě, středopolař Palmer měl s přihrávkou ještě chvíli počkat.
23'
Hrací předmět poměrně dlouho putoval vzduchem, až Callum Brittain ho stál k zemi. Průnikovým pasem hledal Mowatta, toho v posledním okamžiku zastavil Guehi.
22'
Že jsou fanoušci přítomni na stadiónu poznal i hostující trenér Steve Cooper, na nějž jeden z příznivců Barnsley vylil pivo. Stratég přešel situaci s úsměvem.
21'
Lowea nezastavil žádný ze soupeřů, nýbrž zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V době Hourihaneovi nahrávky již stál za posledním obráncem.
20'
Frederick Woodman si na konto připsal snadný první zákrok. Dominik Frieser hlavičkoval z velké dálky, navíc přímo do míst, kde stál brankář.
19'
Čistým způsobem zastavil stoper Andersen rozběhnutého Liama Cullena. Skluzem sice protihráče trefil na kotníky, avšak jako první vzal balón.
18'
Odvážná klička Benjaminu Cabangovi vyšla. Po pravici si hodil míč kolem Dikea, jenž nestihl zabrzdit včas a konkurenta nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
17'
O dlouhý balón za obranu si řekl Cauley Woodrow. Na dlouhou nohu na kulatý nesmysl těsně nedosáhl, Helik nechal míč doskákat až ke gólmanovi.
16'
I přestože Dominik Frieser při presinku fauloval, vysloužil si od fanoušků potlesk za bojovnost. Přerušení hry způsobil zákrokem, kdy pravou nohou přišlápl Grimesovi levý kotník.
15'
Bidwell hodil dlouhý aut na Lowe. Jamajského reprezentant zdvojili dva soupeří, kteří ho úspěšně odstavili od míče.
14'
Defenzivní povinnosti splnil Marc Guehi na jedničku. Obránce zapůjčený do Swansea z Chelsea zastavil jakožto poslední obránce rozběhnutého Dikea.
13'
Těsně za hranicí pokutového území si Conor Hourihane ještě chtěl vylepšit palebnou pozici kličkou na střed. Mowatt zakročil ve skluzu čistým způsobem.
12'
Callum Styles vyskočil příliš pozdě, André Ayew jej přehlavičkoval s velkým přehledem. Míč ovšem posunul jenom k nohám protihráče.
11'
Rozehrávka rohového kopu Callumu Brittainovi vůbec nevyšla. Přízemním centrem na přední tyč našel pouze kopačky bránícího Cabanga.
10'
Domácí jsou v úvodu pořádně nahecovaní. Výrazně jim pomáhají i fanoušci, kteří se postupně vrací na tribuny. Dnes jich je přímo na stadiónu 4 500.
9'
Ayew očekával nahrávku o něco více k lajně. Grimes volil nákop středem, k němuž nejrychleji doběhl a do bezpečí balón odpálil Sibbick.
8'
Napadat rozehrávku domácího mužstva vystartoval Liam Cullen. Dostal pod tlak Andersena, ten si nakonec pomohl malou domů brankáři.
7'
Barnsley přišlo s další příležitostí. Volný balón napálil z dvaceti metrů Romal Palmer, kulatý nesmysl umístil těsně nad horní tyčku.
6'
Za obranu nabíhal Dominik Frieser. Sedmadvacetiletý Rakušan na dlouhou noho pouze píchl do balónu a následně požadoval odpískání penalty, jenže Bidwell skluzoval v rámci pravidel.
5'
Zkušený ghanský reprezentant André Ayew vyzval k souboji jeden na jednoho Sibbicka. Zkusil na něj vyzrát po lajně, leč neuspěl.
4'
Centr z volného přímého kopu odvrátil Michal Helik pouze na hranici šestnáctky. Z tohoto prostoru hlavičkoval Fulton, avšak pouze do rukavic gólmana.
3'
Od prvních vteřin je k vidění velká bitva o dominanci. Po špatné nahrávce Mowatta chtěl rychlý brejk založit Grimes, ale byl faulován Palmerem.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Hostující Swansea pro dnešní důležité střetnutí oblékla dresy světle modré.
1'

Barnsley FC: Collins – Sibbick, Helik, Andersen – Brittain, Palmer, Mowatt, Styles – Frieser, Dike, Woodrow.
Náhradníci: Walton – Sollbauer, Halme, Morris, Moon, Williams, Kitching, Adeboyejo, Chaplin.

Swansea City: Woodman – Naughton, Cabango, Guehi, Bidwell – Fulton, Grimes, Hourihane – Ayew, Cullen, Lowe.
Náhradníci: Hamer – Routledge, Roberts, Dhanda, Latibeaudiere, Manning, Whittaker, Smith, Bennett.

Rozhodčí: Harrington – Hudson, Wild.
Swansea City

Swansea v šestačtyřiceti zápasech druhé nejvyšší anglické soutěže nasbírala 80 bodů, což tomuto mužstvu vyneslo konečnou čtvrtou pozici. Závěr sezóny ovšem Labutím nevyšel, když z jedenácti klání šestkrát prohráli, třikrát zvítězili a dvakrát remizovali, naposledy prohráli 0:2 na stadiónu postupujícího Watfordu. Střeleckou produktivitu týmu vede André Ayew s šestnácti zásahy.
Barnsley FC

Fotbalisté Barnsley obsadili v základní části Championship velmi pěknou pátou příčku. Do posledního kola bojovali o čtvrtou příčku se Swansea, ale doma pouze remizovali 2:2 s už jistým mistrem Norwichem. Forma Ismaelovy družiny před play-off není vůbec špatné, z předešlých osmi utkáních prohráli jen dvakrát, k tomu čtyřikrát zvítězili a dvakrát remizovali. Nejlepším střelcem týmu je Cauley Woodrow s třinácti trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer! Vítám vás při sledování baráže o postup do Premier League, u zápasu mezi Barnsley a Swansea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.