Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : West Ham - 19. prosince 2017   20:45

Arsenal
Arsenal
41' Welbeck
1:0
(1:0)
West Ham
West Ham
Arsenal
Ospina – Debuchy, Chambers, Holding, Kolašinac – Coquelin (90. Da Silva), Willock (84. Sheaf), Elneny – Walcott (C), Giroud (78. Nelson), Welbeck
Adelaide, Akpom, Da Silva, Macey, Nelson, Nketiah, Sheaf
West Ham
Hart – Masuaku, Ogbona, Reid (C), Collins, Cresswell (65. Carroll) – Rice, Obiang, Quina (83. Arnautovič) – Ayew, Hernandéz (65. Sakho)
Zabaleta, Arnautovič, Carroll, Adrian, Sakho, Haksabanovič, Makasi

Z mé strany je to už dnes všechno, přeji příjemný zbytek dnešního večera.

Fauly: 11:7
Zápas skončil, favorit zápasu Arsenal nakonec tento zápas proti West Hamu zvládl a postupuje do semifinále Carabao Cupu, tedy Anglického ligového poháru. Sledovali jsme prostřednictvím on-line přenosu zápas téměř bez šancí, jedinou střelu na branku měli domácí a díky Welbeckově důrazu z toho nakonec byl vítězný gól zápasu. Ospina se musel v brance většinu času nudit, protáhl se nejvíc při přímém kopu West Hamu, který ale mířil vedle. Arsenal můžou dnes i přes postup do semifinále mrzet zranění Girouda a Coquelina.
90+4'
90+4'
Rice se k centru nedostal, místo toho je to jen odkop od branky Gunners.
90+4'
Poslední minuta nastavení je tady, West Ham už se chystá k poslednímu ataku branky Arsenalu.
90+3'
Arsenalu se daří zvládat konec zápasu zkušeně, nedovolují West Hamu dostat se vůbec k Ospinově bráně.
90+2'
Nelson ostrým skluzem fauloval Masuaka. Rozhodčí nakonec musel domlouvat, jak se mají chovat, oběma dvěma.
90+1'
Po sérii vzdušných soubojů mají na kopačkách míč hráči domácího mužstva.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Coquelin, přichází Da Silva.
89'
Na zemi zůstává sedět Francis Coquelin. Francouzský záložník se drží za sval ne své levé noze.
89'
Ogbona se dostal k míči dříve než Nelson. Gunners pak ovšem aplikovali aktivní pressing a získali pro sebe autové vhazování.
88'
Arsenalu teď stačí, že drž míč ve své moci, posílá si míč z nohy na nohu.
87'
Masuaku se poroučel k zemi, ale rozhodčí ukazuje, že tento zákrok rozhodně pískat nebude.
86'
Elneny přihrávkou za obranu West Hamu hledal rozběhnutého Nelsona. Ten měl však k míči dál než Hart.
85'
Dlouhý nákop West Hamu letěl na Carrolla, ale tomu se nepovedlo míč ideálně sklepnout na své spoluhráče.
84'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Willock, přichází Sheaf.
83'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Quina, přichází Arnautovič.
82'
Ayewův centr na zadní tyč sebral ze vzdušného prostoru Ospina. A Carroll se Sakhem znovu ukázali, že vzdušné souboje s nimi opravdu bolí.
81'
Elnenyho přihrávka na Walcotta byla nepřesná, a tak se míče zhostil brankář United Hart.
80'
Willock si to namířil přímočaře dovnitř vápna. Jeho střela pak byla zablokovaná. K zakončení se pak z odraženého míče nedostali ani Walcott s Elnenym.
79'
Debuchyho spolupráce s Elnenym se nepovedla, díky tomu se k míči dostali fotbalisté West Hamu.
78'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Giroud, přichází Nelson.
77'
Ošetřování Francouze pokračují a je jasné, že se bude muset střídat.
76'
Giroud si natáhl sval na pravé noze zrovna když se rozbíhal dopředu. Leží na trávníku a tento zápas pro něj nejspíš skončil.
75'
Pro aut Kolašinace si přišel Giroud. Pak ale hráči Arsenalu svou kombinaci u levé čáry pokazili a o balón přišli.
74'
Hosté jsou ve druhém poločase rozhodně aktivnější než v tom prvním. Je to logické, když prohrávají a přišli na hřiště další dva útoční hráči Carroll se Sakhem.
73'
Ani roh egyptskému záložníkovi Arsenalu nevyšel podle představ. Míč si ze vzduchu sezobnul Joe Hart.
72'
Elneny to zkusil ze standardky kopnout po zemi do ohně. Vybojoval ale jen další rohový kop.
71'
Welbeck se dostával za obranu United a ven z branky musel Joe Hart. Útočníka Arsenalu fauloval za žlutou kartu.
71'
Obrana Arsenalu si poradila i s následným dlouhým autem Masuaka.
71'
Hosté kopali standardní situaci. Arsenal dokázal míč odvrátit alespoň mimo své vápno. Ale West Ham zůstává u míče.
70'
Quina se prezentoval nepřesnou přihrávkou, se svými spoluhráči si teď vůbec nerozuměl.
69'
Elneny našel rychlou přihrávkou za obranou Walcotta, ale ten byl přistižen v ofsajdovém postavení.
68'
Welbeck se u pravé postranní čáry kolem svého strážce neprotáhl, autové vhazování přepadne Hammers.
67'
Giroud sportovně odevzdal míč hráčům West Hamu, hra může znovu pokračovat.
66'
Coquelin prohrál souboj o míč s Carrollem a je v bolestech. Musí být ošetřován.
65'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Cresswell, přichází Carroll.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Hernandéz, přichází Sakho.
64'
Ospina toho přes zeď asi moc vidět nemohl, ale pomohlo mu, že Cresswell netrefil jeho branku. I tak ale Kolumbijec situaci u své levé tyče jistil.
63'
Masuaku ukázal rychlé nohy i přímočarost a dotáhl míč až velice blízko k pokutovému území Arsenalu. Pak ho fauloval Debuchy a West Ham bude mít dobrou šanci na vyrovnání.
62'
Caquelin vyslyšel volání fanoušků a opřel se do míče z velké dálky. Ale jeho rána na branku Joa Harta neprošla.
61'
Arsenal se snaží vylákat hráče West Hamu ze zatažené pozice a vrací míč na vlastní polovinu.
60'
Walcott se probil do pokutového území, ale pak si míč v obtížné situaci předkopl moc daleko a balón doskákal do autu.
59'
Hernandéz se chtěl natlačit před Holdinga a pak se tito dva hráči střetli těly. Hernandéz upadl a rozhodčí se rozhodl nepískat faul.
58'
Debuchy měl nyní pro změnu ofenzivní choutky, ale jeho centr od pravé postranní lajny nenašel v pokutovém území West Hamu žádného adresáta v červeném dresu.
57'
Holding s Giroudem se k zakončení nedostali, naopak pak musel francouzský obránce Debuchy hasit protiútoku hostů.
56'
Giroud i díky dobrému důrazu u rohového praporku vybojoval rohový kop pro Arsenal.
55'
Za malou chvíli se další nepřesnosti dopustil Walcott a znovu se vše končí autovým vhazováním West Hamu.
54'
Kolašinac už byl s míčem za postranní čarou, takže akce Gunners končí, vhazovat budou hostující fotbalisté.
53'
Rice dlouho tahal míč podél pravé postranní čáry, ale nikomu pak nepředal přesně míč dál. Zlobil se na něj hlavně Ayew.
52'
Welbeck si chtěl obhodit Rieda, ale ten se obalamutit nenechal a anglickému útočníkovi míč ukopl.
51'
Masuaku je dnes nejaktivnějším hráčem hostů. Znovu centroval z levé strany. Míč odvracel Kolašinac.
50'
Centr Egypťana od rohového praporku byl přetažený, u míče budou hosté.
49'
Centr Elnenyho hosté odvrátili na rohový kop.
49'
Obiang zezadu poslal k zemi Girouda. Domácí budou kopat standardní situaci ze zajímavé pozice. Hart si postavil tříčlennou zeď.
48'
Readova přihrávka byla velmi nepřesná, proto bude moci od své brány rozehrávat kolumbijský brankář David Ospina.
47'
Holding se dopustil na útočné polovině nedovoleného zákroku, k míči se dostanou hosté.
46'
Jeden z asistentů rozhodčího se během přestávky zranil a nahradil ho čtvrtý rozhodčí.
46'
První poločas skončil, do šaten odcházejí s lepší náladou domácí fotbalisté, kteří v malém londýnském derby vedou ve čtvrtfinále Carabao Cupu nad West Hamem 1:0. Arsenal měl celou dobu jasnou převahu v držení míče, ale nedokázal ji dlouho přetavit v nějakou šanci. Když už se do ní dostal Walcott, tak hlavičkoval v dobré pozici nepřesně. Ale Gunners se dočkali nakonec jen o chvíli později, kdy je díky důrazu na malém vápně dostal to vedení Welbeck.
45+1'
45+1'
Centrovaný míč Masuaka z levé strany dokázal odvrátit do autu Chambers.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta navíc.
45'
Další Debuchyho centr z pravé strany. Tentokrát se domácí ke střele nedostali. Pak zpoza vápna střílel nepřesně Welbeck.
44'
Coquelin hledal své spoluhráče obloučkem do pokutového území, ale našel jen připraveného Ogbonu.
43'
Pro Arsenal může být uklidněním, že se do pauzy dokázal prosadit. Hosté inkasovali poprvé po třech zápasech bez obdržené branky.
41'
Arsenal právě vstřelil branku!
Napodruhé už to Arsenalu vyšlo! Z pravé strany míč do pokutového území poslal obránce Debuchy. Na ten centr si naskakoval i Giroud, ale míč nakonec trefil DANNY WELBECK a z blízka propálil Harta. Bez asistence.
40'
Willock sice svým pohybem směřoval dopředu, ale míč raději poslal do strany na spoluhráče, protože před sebou měl prostor zahuštěný.
39'
Znovu v akci Kolašinac. Tentokrát centroval z levého křídla a našel před bránou úplně volného Walcotta. Ten trestuhodně hlavou minul branku. To byla zatím největší šance zápasu.
37'
Kolašinac to zkusil z velké dálky, ale jeho pokus byl nepřesný, Hart je zkontroloval, jak míč míjí jeho bránu.
36'
K hlavičce se uvnitř vápna po centru ze standardní situace dostal Cresswell, ale jeho zakončení hlavou pohodlně sebral ze vzduchu Ogbona.
35'
A faulů přibývá, nyní se na zemi po nedovoleném zákroku Debuchyho ocitl Masuaku.
34'
Coquelin fauloval Ayewa, míč uprostřed hřiště připadne West Hamu.
33'
Walcottův centr z pravé strany znovu neměl dostatečnou kvalitu na to, aby našel někoho z jeho spoluhráčů před Hartovou brankou.
32'
Elneny se potýkal na pravé straně proti dvoučlenné přesile, ale poradil si tak, že bude mít Arsenal alespoň aut.
30'
Do protiútoku se hnal po pravé straně rychlík Theo Walcott, ale Ogbona také ukázal slušnou rychlost a byl u míče dříve.
29'
Arsenal se dopustil ve středu pole faulu a bude se muset stáhnout blíž své brance.
28'
Hart odkopem od brány alespoň na chvíli přesměruje hru na polovinu Arsenalu.
27'
Walcott hlavou přihrával z pravé strany do vápny, ale jeho spoluhráč z útoku Giroud byl obranou West Hamu dobře pokrytý.
26'
Arsenal má sice první čtvrtinu zápasu jasnou převahu na míči, ale do žádné šance se ještě nedostal. Hart nemusel zasahovat.
25'
Ten dlouhý aut dokázal odvrátit člen obrany Arsenalu Kolašinac.
25'
Masuaku vysunul na levé straně Ayewa, ale ten poté vybojoval jen autové vhazování pro West Ham. Míč má v rukou Masuaku a hodí ho až do vápna.
24'
Jenže Hammers se blízko Ospinovy branky nedostali a nyní už jsou znovu bez míče a formují svou obrannou hráz na vlastní polovině hřiště.
23'
Arsenalu se nyní nepovedla rozehrávka a dnes poprvé drží hosté souvisle míč na polovině domácích.
22'
Masuaku zlobil na levé straně hned tři hráče Arsenalu, ti se ale nakonec několika přihrávkami napadajícího protihráče zbavili.
21'
Debuchy našel centrem z pravé strany Girouda, který byl ve vápně chvíli volný, ale než si míč zpracoval, už mu byl odebrán. Následný Walcottův centr byl pak přetažený a skončil v zámezí.
20'
Chambers míčem z hloubi pole hledal. Girouda. Před ním míč odkopl Ogbona, ale jen k Walcottovi. Všechno proto ještě musel zachraňovat Collins.
19'
West Ham znovu pod tlakem neváhá a přihrávkou oslovuje svého brankáře Harta, na jehož bedrech pak leží rozehrávka v podobě nakopnutého míče dopředu.
18'
U míče už jsou ale znovu domácí. Z pravé straně šla akce přes Debuchyho a pak Girouda. Francouz chtěl posunout míč do šestnáctky patičkou, ale jeho úmysl mu nevyšel.
17'
Hernandéz si dělal s míčem u nohy prostor veprostřed hřiště, rychle se s ním snažil otočit. Přitom ho srazil nedovoleně k zemi dnešní kapitán Arsenalu Walcott.
16'
Centr Musaka z levé strany byl přetažený, míč získali domácí a mohli postupovat do protiútoku. Willocka museli hráči West Hamu zastavit faulem.
15'
Po sražené střele Welbecka domácí zahrávali další rohový kop, ale tentokrát se jim centr vůbec nepovedl.
14'
Hosté znovu velmi rychle odevzdali míč na kopačky hráčů Arsenalu, kteří se znovu krátkými přihrávkami posunují k brance Joa Harta.
13'
Centr od rohového praporky přeletěl všechno osazenstvo pokutového území. Nejblíže k němu měl Giroud, ale ani on hlavou na balón nedosáhl.
12'
Gunners pokračují v obléhání šestnáctky West Hamu, zatím však nenašli žádnou finální přihrávku do šance. Budou ale kopat další rohový kop, tentokrát z levé strany.
11'
Rohový kop rozehrál Walcott, ale domácí se k zakončení vůbec nedostali.
11'
Welbeck si narazil míč s Giroudem, ale brzy po vstupu do vápna West Hamu o balón přešel. Po akci Debuchyho Arsenal vybojoval alespoň rohový kop.
10'
Dnes už ve druhém ofsajdu se objevil francouzský útočník Oliver Giroud.
9'
Chambers byl z novu v akci, zastavil přihrávku do pokutového území Arsenalu a pak založil útočnou akci. Ta se ale kvůli další nepřesnosti příliš dlouhého trvání nedočkala.
8'
Z levé strany dokázal odcentrovat Hernandéz, ale vybojoval pro svůj tým jen autové vhazování, protože trefil Chamberse.
7'
Arsenal vysunul své napadání vysoko, a tak se hosté uchýlili k přihrávce až na brankáře Harta.
6'
Hernandéz v souboji o míč fauloval Chamberse a ještě si při tom přivodil nějaké zranění.
5'
Olivier Giroud dostal od Thea Walcotta přihrávku do ofsajdu, tím tedy akce Gunners končí.
5'
Domácí se ale nakonec od pravého rohového praporku nevymotali, po jejich nepřesném centru bude brankář West Hamu Joe Hart odkopávat od brány.
4'
Walcott se na pravé straně jednoduchou kličkou neuvolnil, ale Arsenal bude míč vhazovat do hry prostřednictvím Debuchyho.
3'
Kolašinac se rozhodl nepostupovat po levé straně kupředu, raději zvolil přihrávku na spoluhráče v obranné čtveřici.
2'
West Ham měl možnost rozehrávky po faulu Arsenalu z vlastní poloviny, k ohrožení branky domácích jim to ale nepomohlo.
1'
Utkání se začalo, Arsenal hraje v tradičních červených dresech s bílými rukávy, West Ham je celý v černém.
1'

Arsenal FC: Ospina – Debuchy, Chambers, Holding, Kolašinac – Coquelin, Willock, Elneny – Walcott (C), Giroud, Welbeck
Náhradníci: Adelaide, Akpom, Da Silva, Macey, Nelson, Nketiah, Sheaf

West Ham United: Hart – Masuaku, Ogbona, Reid (C), Collins, Cresswell – Rice, Obiang, Quina – Ayew, Hernandéz
Náhradníci: Zabaleta, Arnautovič, Carroll, Adrian, Sakho, Haksabanovič, Makasi.
Vzájemné zápasy

Naposledy se Arsenal s Westa Hame utkali celkem nedávno. Zahráli si proti sobě v Premier League 13. prosince. To utkání tehdy skončilo bezbrankovou remízou. Arsenal byl aktivnějším týmem, ale West Ham měl také šance, dokonce trefil jednou i břevno. V předchozích dvou vzájemných utkáních se z výhry radovali Gunners. Na domácím hřišti Arsenal porazil West Ham v šesti ze sedmi posledních utkání.
West Ham United

West Ham je, stejně jako Arsenal, londýnským klubem. Prozatím však má úplné v domácí Premier League úplně jiné starosti. Hammers totiž zatím bojují o to, aby se udrželi mezi elitou i pro příští sezonu. Vlivem zlepšené formy z posledních zápasů se už alespoň dostali pryč se sestupových vod. Předešlé tři utkání totiž West Ham neprohrál, dva z nich dokonce vyhrál. A dříve tak špatní obrana ani jednou neinkasovala, nevyzrála na ni Chelsea nebo právě Arsenal. V evropských pohárech West Ham nefiguruje. Pro Hammers je samozřejmě prioritou Premier League, kde se chtějí zachránit, ale když už jsou v poháru takto daleko, nebudou si chtít ujít šanci zabojovat o trofej.

West Ham se do čtvrtfinále probojoval přes Cheltenham (2:0), Bolton (3:0) a Tottenham (3:2).
Arsenal FC

Arsenal ještě v této sezoně bojuje na třech frontách a navíc pro něj ještě nezačal F.A. Cup. V domácí Premier League je Arsenal momentálně až na pátém místě, ale čtvrtý Liverpool nemá nijak daleko. V Evropské lize postoupil z prvního místa ve skupině do její jarní části. V dosavadních zápasech Carabao Cupu Arsenal většinou posílal do hry mladou sestavu, ale i tak dokázala dokráčet až do čtvrtfinále. V osudí byli o silnější týmy než West Ham, takže se dá říct, že může být právě tato soutěž pro Gunners největší šance na to, jak vyhrát nějakou trofej.Z posledních tří utkání Arsenal dokázal jen jednou vyhrát, doma je ale silný, zatím v této sezoně prohrál jen s Manchesterem United, jinak pokaždé vyhrál.

Cesta Arsenalu do čtvrtfinále Carabao Cupu vedla přes Doncaster (1:0) a Norwich (2:1 po prodloužení).
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu utkání Anglického ligového poháru mezi týmy Arsenal FC a West Ham United. Zápas se odehraje na Emirates Stadium v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.