Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Rotherham - 29. srpna 2018   20:45

Everton
Everton
28' Sigurðsson  • 61' Calvert-Lewin  • 87' Calvert-Lewin
3:1
(1:0)
Rotherham
Rotherham
86' Vaulks
Everton
Stekelenburg – Kenny, Holgate, Zouma, Digne – Ramírez (86. Schneiderlin), Dowell, Davies, Sigurðsson (66. Walcott) – Calvert-Lewin, Niasse (73. Tosun).
Virginia – Baines, Walcott, Tosun, Schneiderlin, Coleman, Pennington
Scott – Hatzidakis, Cook
Goodison Park, Liverpool
31972 diváků
Rotherham
Price – Vyner, Robertson, Raggett, Ajayi – Forde, Palmer, Ball (61. Vassell), Wiles (46. Vaulks) – Newell (72. Taylor) – Proctor.
Rodák – Vaulks, Wood, Taylor, Vassell, Williams, Jones

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:8.
Everton nakonec ve vycházkovém tempu došel k vítězství 3:1 nad Rotherhamem, jasný favorit tak postupuje do třetího kola Carabao Cupu. Po gólu Calverta-Lewina z 61. minuty domácí vedli 2:0 a pět minut před koncem sice snížil Vaulks, hned z následné protiakce ale Calvert-Lewin vrátil Evertonu dvougólový náskok.
90+4'
90+3'
Po centru Fordeho se dostal k hlavičce uvnitř pokutového území Raggett, jeho pokus ale doletěl přímo do Stekelenburgovy náruče.
90+2'
Ofsajd a v něm Cenk Tosun, protiakce Toffees tak neměla dlouhého trvání.
90+1'
Střídající Taylor měl za to, že se mu podařilo vybojovat rohový kop pro Millers, sudí Scott ale ukázal na odkop od branky Maartena Stekelenburga.
90'
Druhý poločas bude o čtyři nastavené minuty delší.
87'
Everton právě vstřelil branku!
Millers se sotva doradovali z kontaktního gólu a už lovili míč z vlastní sítě, dramatický závěr se tak konat nebude. Postup Evertonu pojišťuje krásnou střelou DOMINIC CALVERT-LEWIN.
86'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Morgan Schneiderlin.
86'
Rotherham právě vstřelil branku!
To jsou věci, druholigový Rotherham se dočkal snížení a o zápletku je rázem postaráno. Míč za Stekelenburgova záda dostal WILL VAULKS!
83'
Z této standardní situace sice hosté nezahrozili, míč ale skončil v autu a Vaulks poté poslal dalekonosné vhazování až do pokutového území, odkud Proctor vypálil těsně nad!
82'
Po obranném zákroku Masona Holgatea budou mít fotbalisté Rotherhamu United k dispozici ojedinělý rohový kop.
79'
Millers sice bojují, ale na útočnou polovinu se dostávají jen sporadicky. Do konce zápasu zbývá odehrát už jen něco málo přes deset minut.
78'
Ajayi vykouzlil povedenou kolmici na rozběhnutého Kylea Vassella, který ale v klíčový moment ztratil rovnováhu a nakonec se dostal do krkolomné pozice, ze které už jen odevzdal míč Stekelenburgovi.
76'
Kieran Dowell si nerozuměl s Cenkem Tosunem a Toffees následně o míč přišli, čtvrt hodiny před koncem už je ale Everton velmi blízko postupu.
75'
Tom Davies obětavě zblokoval dalekonosný pokus Vaulkse, Jonjoe Kenny už mezitím zakládá další protiútok Toffees.
73'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Omar Niasse, přichází Cenk Tosun.
73'
Střídající Vassell vyvezl míč z vlastního pokutového území až k levé postranní čáře, kde byl navíc faulován.
72'
Střídání v týmu Rotherham United: ze hřiště odchází Joe Newell, přichází Jon Taylor.
68'
Po útočném faulu Omara Niasseho je hra přerušena, Millers budou mít čas a klid na rozehrávku.
66'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurðsson, přichází Theo Walcott.
65'
Kennyho centr z pravé strany našel na vzdálenější tyči Omara Niasseho, jehož hlavička ale proletěla těsně vedle Priceovy branky!
64'
Mason Holgate teď trochu zbytečně zakopl míč z útočné poloviny hřiště až k brankáři Stekelenburgovi, který poté obratem zakopl balon zpět k půlící čáře.
63'
Další Newellův centr do pokutového území odvrátil Raggett do bezpečí, domácí ale i nadále mají herně navrch a Rotherham se vesměs pouze brání.
61'
Po hodině hry přidávají Toffees pojišťovací druhý gól, a to poměrně kuriózním způsobem: Sigurðsson z přímého kopu napálil míč přímo do zdi, balon se ale poté odrazil na kopačku Lucase Digneho, jehož centr našel v pokutovém území DOMINICA CALVERTA-LEWINA a ten se nezmýlil!
61'
Střídání v týmu Rotherham United: ze hřiště odchází David Ball, přichází Kyle Vassell.
57'
Dowellův centr na Kennyho zblokoval rotherhamský stoper Robertson, domácím se zatím nedaří vytvořit si nějakou šanci, která by mohla znamenat druhý gól.
56'
Kurt Zouma se srazil s Proctorem a poté zůstal ležet v bolestech na trávníku, zdá se však, že francouzský zadák bude v pořádku.
54'
Dnešní utkání sleduje 31972 diváků. To je v Goodison Parku nejvyšší návštěva na zápas druhého kola Ligového poháru od roku 1968!
52'
Lucas Digne u postranní čáry ošklivě zajel do Fordeho, za což mu sudí Scott ukázal žlutou kartu.
51'
Jonjoe Kenny se z pravé stany pokusil nacentrovat míč na hlavu Calverta-Lewina, Lewis Price to ale vystihl a ukryl Kennyho centr ve své náruči.
49'
Po Dowellově akci se do zakončení dostal Lucas Digne, francouzský legionář ale netrefil balon ideálně a poslal ho až mezi diváky.
47'
Millers krátce po rozehrávce ze středového kruhu o balon přišli, nyní sledujeme kombinaci domácích poblíž půlící čáry.
46'
Střídání v týmu Rotherham United: ze hřiště odchází Ben Wiles, přichází Will Vaulks.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi první poločas utkání druhého kola Carabao Cupu mezi Evertonem a Rotherhamem. Toffees měli podle předpokladů po většinu času míč pod kontrolou a po necelé půlhodině hry se zásluhou Sigurðssona dostali do vedení. A protože pět minut před poločasovým hvizdem spálil ojedinělou gólovku Rotherhamu obránce Raggett, na výsledkové tabuli stále svítí stav 1:0.
45+2'
45+2'
Po dalším Kennyho centru už se ke střele dostal Niasse, senegalský legionář ale netrefil balon podle svých představ.
45+1'
Toffees zahrávali další roh, obrana Millers ale po této standardce dokázala zakopnout míč až k půlící čáře.
45'
První poločas bude o dvě nastavené minuty delší.
44'
Omar Niasse se parádně prokličkoval kolem několika hráčů soupeře a poté poslal míč do prostoru před Pricem, tam se ale pohybovali jen obránci Rotherhamu.
43'
Dalekonosný nákop Jonjoe Kennyho z pravé strany uvnitř pokutového území soupeře nikoho v modrém dresu nenašel.
41'
Newell se dožadoval odpískání faulu, sudí Scott ale nechal ve hře pokračovat a po následném protiútoku Toffees se ke střele dostal Dominic Calvert-Lewin, s jeho propagačním pokusem si však Price snadno poradil.
40'
Protiakci Evertonu táhl Tom Davies, který se nakonec odhodlal ke střele z pravého okraje pokutového území, Lewis Price si ale připsal další spolehlivý zákrok.
39'
Evertonská defenzíva teď úplně zapomněla na Raggetta, který se po Newellově přihrávce dostal ke střele uvnitř pokutového území, trestuhodně ale přestřelil!
37'
Zak Vyner se zbavil tří hráčů soupeře a poté vyzval ke střele Balla, jeho projektil byl ale sražen do zámezí.
36'
Toffees vybojovali rohový kop, z nějž se jim ale nepodařilo ohrozit svatyni Millers.
34'
Ramírezovi ale nyní míč sjel z kopačky, načež hosté vytlačili Toffees až ke stoperům.
33'
Ballův nákop do pokutového území žádného z hráčů Millers nenašel a Tom Davies už zakládá další protiakci Evertonu.
32'
Stopeři Rotherhamu zapojili do kombinace na vlastní polovině i brankáře Price, hosté se nyní snaží poněkud rozlítanou hru trochu uklidnit.
30'
Aktivně hrající Sigurðsson se po odražené střele Sandra Ramíreze k dorážce nedostal, míč je v rukavicích Lewise Price.
29'
Kurt Zouma si málem vstřelil vlastní gól, jeho teč Raggettova pokusu ale proletěla těsně vedle brankové konstrukce!
28'
Toffees se nakonec přeci jen ujímají vedení, přihrávku Sandra Ramíreze z hranice malého vápna zúročil v úvodní gól GYLFI SIGURÐSSON!
24'
Proctor nakonec přenechal míč Newellovi, jehož následný centr ale doletěl přímo do náruče Maartena Stekelenburga.
22'
Rotherham United zatím podává velmi slušný výkon, další akci hostujícího týmu teď táhne po pravém křídle Jamie Proctor.
21'
Toffees se poté pokusili o založení rychlého protiútoku, nicméně dalekonosný nákop na Niasseho si Price včasným vyběhnutím pohlídal.
20'
Proctor se skácel k zemi po souboji s Kurtem Zoumou, sudí Scott ale nechal ve hře pokračovat.
18'
Domácí fotbalisté si vyměňují míč poblíž půlící čáry, zatím se jim ale nepodařilo vytvořit si nějakou vážnější příležitost.
17'
Dominic Calvert-Lewin se po Sigurðssonově střele pokusil dostat se k dorážce, podle sudího Scotta si ale přitom pomáhal nedovolenými prostředky.
15'
Kieran Dowell si naběhl do pokutového území, nicméně na Sigurðssonovu prudkou přihrávku nedosáhl.
14'
Po Sigurðssonově ztrátě míče se vydal na opačnou stranu Forde, který si ale míč příliš předkopl a poté se už k němu nedostal.
12'
Z něj ale hosté nezahrozili, veterán Maarten Stekelenburg má nyní spoustu času na rozehrávku.
11'
Holgate pro jistotu srazil dalekonosný nákop adresovaný Newellovi do zámezí, druholigoví Millers tak budou zahrávat rohový kop.
9'
Nepříliš povedený odkop Marka Robertsona skončil jen u Daviese, svěřenci Marca Silvy zatím mají míč prakticky neustále na svých kopačkách.
8'
Centr Gylfiho Sigurðssona odhlavičkoval do bezpečí rotherhamský zadák Robertson, domácí fotbalisté ale ještě pokračují v kombinaci na útočné polovině.
6'
Po Digneho přihrávce to vzal na sebe Oumar Niasse, jenž ale prováhal ideální okamžik ke střele.
5'
David Ball se uvízl v ofsajdu, a po přihrávce Ajayiho tak nemůže pokračovat ve hře a protiakce Millers je u konce.
3'
Přetažený nákop Lucase Digneho končí v zámezí, následovat bude pouze odkop od svatyně Lewise Price.
2'
Dominic Calvert-Lewin si na útočné polovině nedokázal zpracovat prudký pas, obrana Rotherhamu poté dostala míč do bezpečí.
1'

Everton FC: Stekelenburg – Kenny, Holgate, Zouma, Digne – Ramírez, Dowell, Davies, Sigurðsson – Calvert-Lewin, Niasse.
Náhradníci: Virginia – Baines, Walcott, Tosun, Schneiderlin, Coleman, Pennington

Rotherham United: Price – Vyner, Robertson, Raggett, Mattock – Forde, Palmer, Ball, Wiles – Newell – Proctor.
Náhradníci: Rodák – Vaulks, Ajayi, Taylor, Vassell, Williams, Jones

Rozhodčí: Scott – Hatzidakis, Cook.

Everton FC:
Pravidelný účastník Premier League je favoritem tohoto utkání. V novém ročníku nejvyšší soutěže karamelky po třech kolech stále neokusily hořkost porážky. Nasbíraly pět bodů za výhru a dvě remízy a v tabulce jim patří osmé místo. Naposledy Everton remizoval 2:2 na půdě Bournemouthu.

Rotherham United:
Fotbalisté Rotherhamu se po roce zase vrátili do Championshipu, tedy druhé nejvyšší soutěže v Anglii. Hlavním cílem pro tuto sezónu je samozřejmě záchrana. Dosud Millers odehráli pět zápasů s bilancí dvou výher a tří porážek a v tabulce jim patří patnácté místo. Naposledy doma zvítězili 1:0 nad Millwallem. V 1. kole Carabao Cupu pak Rotherham přehrál 3:1 Wigan.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu a zejména toho anglického! Do 2. kola Ligového poháru, který nese název Carabao Cup, se už zapojí také kluby z Premier League. Jedním z nich je i Everton, který ve středu večer hostí nováčka druhé nejvyšší soutěže z Rotherhamu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.