Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Manchester City - 7. ledna 2020   21:00

Manchester Utd.
70' Rashford
1:3
(0:3)
Manchester City
17' B. Silva   • 33' Mahríz   • 38' Pereira (vl.)
De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Jones, Williams – Pereira, Fred – James (64. Gomes), Lingard (46. Matić), Rashford – Greenwood (81. Martial)
Romero – Dalot, Mata, Chong
Dean – Hussin, Cann
Old Trafford, Manchester
73 706 diváků
Bravo – Walker, Fernandinho, Otamendi, Mendy – De Bruyne (80. Jesus), Rodri, Gündoğan – Mahríz (86. Foden), Sterling, B. Silva
Ederson – Cancelo, García, D. Silva, Agüero

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 6:16.
Manchester United sice vyhrál druhý poločas zásluhou přesné trefy kanonýra Rashforda, to je však po blamáži z úvodních 45 minut jen slabá náplast. Citizens naopak zvítězili v Ligovém poháru pošestnácté v řadě a jsou na nejlepší cestě do třetího finále po sobě.
Odveta se hraje za tři týdny na jejich hřišti a k postupu jim bude stačit i porážka 0:2.
90+3'
90+2'
Střídající Gomes se marně pokoušel vybojovat u levého praporku rohový kop, jen se odkopává od brány hostů.
90'
Ještě tři nastavené minuty má Manchester United na pokus o zázrak.
89'
Rohový kop však opět nic nepřinesl a United musejí pro míč až na vlastní polovinu.
88'
Rashford napřáhl zpoza šestnáctky, rána ještě zaplavala vzduchem a přestože mířila doprostřed, Bravo ji jen s velkými problémy vyráží na roh.
86'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rijád Mahríz, přichází Phil Foden.
85'
Bernardo Silva se proběhl po hřišti s míčem u nohy, pak se rozhodl zahrát si s Mahrízem a Gündoğanem bago. Domácí jsou bezradní.
83'
Pereira nedovoleně zastavuje Sterlinga, hosté mohou opět podržet míč.
82'
Žlutou kartu dostává Kyle Walker (Manchester City) za zdržování hry.
81'
Naposledy střídají domácí: Masona Greenwooda nahradil na hřišti Anthony Martial.
80'
Zraněného Kevina De Bruyneho střídá v sestavě Manchesteru City Gebriel Jesus.
78'
Rozhodčí Dean rychle povolává lékaře k otřesnému De Bruynemu.
77'
Obhájci trofeje mají hru pod kontrolou a domácím se čas rychle krátí.
74'
De Bruyne postupoval jeden na jednoho, Lindelöfa neprostřelil.
74'
Dnešní utkání sleduje 73 706 diváků.
73'
Žlutou kartu dostává Brandon Williams (Manchester United).
72'
Další velká šance Citizens! Mahríz postupoval z úhlu sám na bránu, zakončit si ale netroufl a po vylákání De Gey z brány přihrával pod sebe Sterlingovi. Jeho skákavý pokus postrádal razanci a španělský brankář se stačil vrátit.
70'
Manchester United právě vstřelil branku!
Greenwoodovu perfektní přihrávku do strany do běhu převzal MARCUS RASHFORD a po zemi trefuje k zadní tyči záblesk naděje pro ztrápené domácí fotbalisty.
69'
Mahríz se prosadil ke střele přes obránce z pravé strany. Dělovku po zemi vyráží De Gea reflexivně vytrčenou nohou.
67'
Fred dostal ránu míčem od obličeje a může se v klidu oklepat, protože při dorážce je modrobílým máván ofsajd.
66'
Walker si naběhl do volného prostoru na pravém křídle, ale akci kazí a centruje přímo na domácího Williamse.
64'
Druhá změna v sestavě Manhcesteru United: místo Daniela Jamese míří na hřiště Angel Gomes.
64'
Trestný kop z nadějné pozice zhruba 20 metrů od brány šel určitě rozehrát lépe, než jak to provedl Marcus Rashford. Jeho zakončení letí vysoko nad břevno a stává se kořistí některého z diváků.
63'
Žlutou kartu dostává Rodri Hernández (Manchester City).
61'
Pereirův pas mířil do vápna na obsazeného Rashforda, hosté míč v přesile snadno odhlavičkovali.
59'
V rozpětí čtvrt minuty si pro nakopávané míče došli na hranice pokutového území oba brankáři, nejprve domácí, po něm hostující.
58'
Hráči Manchester United jsou vepředu úplně neškodní. Jejich souhra k ničemu nevedla, tak se vydal do sóla James, který však přišlápl protivníkovi nárt.
56'
Walker uvolnil do strany Mahríze, který si dloubnutím obhazoval Williamse, jenže míč mu tentokrát utíká za čáru.
54'
Mahrízův roh hlavičkuje právě Jones pryč z nebezpečného prostoru, ovšem Rodri ho z voleje vrací krásným obloučkem Mahrízovi, jenž z úhlu pálí do nohou stojícího De Gey.
54'
Naopak Mahríz dokázal svým průnikem na Jonesovi roh vybojovat, domácí obránce s míčem zacouval kousek za čáru.
52'
Žlutou kartu dostává Fred Rodrigues Santos (Manchester United).
51'
Greenwood poslal míč do uličky Pereirovi, který se hlásil po sraženém centru o roh, jenže rozhodčí dobře viděl, že byl sám posledním, kdo se míče dotknul.
50'
De Bruyneho zpětná přihrávka prošla trochu nečekaně před Sterlinga, který z velkého vápna pálí jen do nejbližšího beka.
49'
Benjamin Mendy pouští míč před Danielem Jamesem do zámezí, odkopává se od Bravovy brány.
48'
Na domácích je znát snaha, od kouče Solskjæra si zřejmě nevyslechli za svůj výkon v prvním poločase nic lichotivého.
46'
Devatenáctiletý Brandon Williams zakončil sóloakci po levé straně první přímou střelou United, brankář hostů s ní neměl vážnější potíže.
46'
O přestávce vystřídal v dresu Manchesteru United Jesseho Lingarda Nemanja Matić.
46'
Na nejlepší cestě do finále ve Wembley jsou fotbalisté Manchesteru City. Naprosto sterilně hrající domácí znemožnili třemi góly z rychlých brejků v rozpětí 21 minut a ve zbytku poločasu jim snad až na jednu další příležitost stačila vyčkávací taktika.

Statistiky první půle:
Držení míče 38% – 62%, střely na bránu 0:4, střely mimo 3:1, rohy 2:2, fauly 2:7, ofsajdy 1:1.
45+1'
45+1'
Domácí rozehrávají dozadu, skóre 0:3 jim snad vyhovuje...
45+1'
Rodri bodyčekoval ve středovém kruhu Freda a marně se diví – je to míč pro Manchester United.
45'
Sudí Mike Dean nastavuje poločas o minutu.
44'
Červenobílí kombinují na útočné polovině, ale stále v přílišné vzdálenosti od Bravovy svatyně.
42'
Další rychlý brejk hostů United přežili. De Bruyne stříleným centrem zprava našel na malém vápně Raheema Sterlinga, který ještě ve své kariéře v derby neskóroval a ani dnes ve skluzu netrefuje bránu.
39'
Ole Gunnar Solskjær si ještě vymohl přezkoumání situace na videu, reklamoval zřejmě útočný faul na Lindelöfa, ale VAR gól potvrzuje.
38'
Manchester City právě vstřelil branku!
Domácí jsou na ručník. Bleskový protiútok vedl Mahríz, Lindelöf od něj při souboji tělo na tělo odletěl a k míči se na levé straně dostal Kevin De Bruyne. Kličkou oklamal Jonese a vypálil, De Gea vyrazil a míč si smolně srazil do vlastní sítě dobíhající ANDREAS PEREIRA.
36'
Greenwood zachytil odražený míč a na velkém vápně si udělal prostor ke střele. Ta se mu však příliš nepovedla a doskákala vedle brány Manchesteru City.
35'
Žlutou kartu dostává Jesse Lingard (Manchester United) za šlapák na kapitána hostů Fernandinha.
33'
Kolmici Bernarda Silvy nezachytil skluzem Lindelöf a do samostatného nájezdu se tak dostal RIJÁD MAHRÍZ. Alžířan jej provedl dokonale a po kličce De Geovi zasunul do prázdné brány. Druhá střela, druhý gól.
32'
Druhý roh rozehráli domácí nakrátko, přetažený centr na Pereiru hráči v modrobílém zvládli odhlavičkovat.
31'
Útočný faul hostů vrací míč na kopačky Manchesteru United.
30'
Sterlingovi se nepodařilo prostrčit míč z levé strany do nebezpečného prostoru.
28'
Hosté nikam nespěchají, rozehrávat mohou zcela v klidu. Presink United je na rozdíl od soupeře velmi nedůrazný.
26'
Nepřesný dlouhý pas Citizens umožnil vhazování z vlastní poloviny domácím fotbalistům.
24'
Po narážečce s De Bruynem se naskytla palebná pozice Sterlingovi. Jeho ránu uvnitř pokutového území zablokoval Lindelöf a dorážku pro změnu Jones, když De Gea už byl v letu.
21'
Citizens získali míč do držení a volí podobně opatrnou taktiku.
19'
Rudí ďáblové drží míč, ale žádné peklo soupeři zatím nepřipravili. Jen bezradně zapojují do rozehrávky pod tlakem De Geu.
17'
První přímá střela je rovnou gólová a rozhodně stála za to. Přesnou zpětnou přihrávku Kylea Walkera z obklíčení převzal BERNARDO SILVA, po několika krátkých krocích si navedl míč na levačku a zamířil z 20 metrů nechytatelně do vzdálenější šibenice.
15'
Na přelomu úvodní čtvrthodiny opatrná hra ustrnula uprostřed hřiště.
13'
Dosavadní převahu zadních řad nad ofenzívami obou celků potvrdil i Wan-Bissaka obrannou hlavičkou, kterou dostal do bezpečí De Bruyneho centr.
12'
United zatí hrají čistě, naopak modrobílým je pískán už pátý faul.
11'
Ani domácí z rohového kopu nic nevymysleli a vhazovat bude Manchester City.
10'
Greenwood hlavičkou sklepl dlouhý nákop Rashfordovi, kterého zastavují hosté jen za cenu rohu.
9'
Rashfordův dravý průnik opět hosté s potížemi odvracejí z malého vápna, následná Fredova přihrávka pak našla zapomenutého Rashforda v ofsajdu.
7'
United odvracejí roh až na polovinu soupeře.
6'
Sterlingovu kličku vystihl skluzem Wan-Bissaka, až poté vybojovala hvězda Citizens roh na Lindelöfovi.
5'
Jamesův centr do šestnáctky s potížemi odvrací nadvakrát Otamendi a hosté znovu faulují, tentokrát Pereiru.
4'
Po faulu na Greenwooda u půlící čáry se k míči poprvé na delší dobu dostali hráči United, pod presinkem soupeře ale spíše couvají.
2'
Úvod utkání patří Manchesteru City, zatím se ale hosté neprokombinovali k bráně. De Bruyneho postup zastavuje čistě Williams.
1'
Obě mužstva nastoupila v tradičních barvách, domácí v červených a hosté v bleděmodrých dresech.
1'

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Jones, Williams – Pereira, Fred – James, Lingard, Rashford – Greenwood
Náhradníci: Romero – Dalot, Matić, Mata, Chong, Gomes, Martial

Manchester City: Bravo – Rodri, Fernandinho, Otamendi – Walker, De Bruyne, Gündoğan, Mendy – Mahríz, Sterling, B. Silva
Náhradníci: Ederson – Cancelo, García, D. Silva, Agüero, Foden, Jesus

Rozhodčí: Dean – Hussin, Cann.
Vzájemné zápasy

Poslední manchesterské derby skončilo na Etihad Stadium začátkem prosince navzdory velké převaze domácích 1:2 (85. Otamendi – 23. z pen. Rashford, 29. Martial). Bitvy těchto gigantů jinak bývají velice vyrovnané, od roku 2014 vyhrál každý z klubů po pěti zápasech a dvakrát se hrálo nerozhodně.
V Ligovém poháru se oba manchesterské kluby utkaly v semifinále přesně před 10 lety a po výsledcích 3:1 a 1:2 postoupili United, stejně jako při posledním měření sil v osmifinále ročníku 2016/17, kdy doma zvítězili 1:0.

Doplňme na vysvětlenou, že semifinále je v této soutěži jedinou fází, hranou na dva zápasy klasickým pohárovým způsobem.

Obhájce titulu v září zvítězili 3:0 na hřišti druholigového Prestonu, v osmifinále si doma poradili se Southamptonem 3:1 a stejně jako městský rival v minulém kole ukončili pouť velkého překvapení poháru. V univerzitním Oxfordu zdolali tamní třetiligový klub rovněž 3:1.
Pro Citizens je Ligový pohár parádní disciplínou, vyhráli poslední dva ročníky a vítěznou šňůru natáhli na 15 zápasů (pětkrát z toho včetně posledního finále s Chelsea uspěli na penalty).
Manchester United

Oba velkokluby ze severoanglické průmyslové metropole byly v Ligovém poháru nasazeny až do třetího kola a tak absolvovaly zatím jen tři utkání.
United měli poměrně snadnou cestu, ovšem už na úvod se těsně vyhnuli blamáži, když třetiligový Rochdale přemohli po výsledku 1:1 až na penalty. Následně zvítězili 2:1 na hřišti Chelsea a ve čtvrtfinále se dlouho trápili se senzací poháru Colchesterem. Účastník čtvrté ligy držel déle než poločas bezbrankové skóre, až v závěru přece jen domácí zvýraznili výsledek na 3:0.

V Premier League je Manchester United s 31 body pátý a na městského rivala ztrácí v tabulce propastných třináct bodů. V Evropě se také letos musí spokojit s o stupeň slabší soutěží a případný úspěch v Ligovém poháru by mohl být aspoň částečnou náplastí na pošramocené sebevědomí fanoušků „Rudých ďáblů“.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.