Anglický ligový pohár - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Middlesbrough - 23. ledna 2024   21:00

Chelsea
Chelsea
15' Howson(vl.)  • 28' Fernández  • 36' Disasi  • 42' Palmer  • 77' Palmer  • 81' Madueke
6:1
(4:0)
Middlesbrough
88' Rogers
Chelsea
Petrović – Disasi, Silva, Colwill, Chilwell /C/ (65. Gilchrist) – Caicedo (72. Chukwuemeka), Fernández – Sterling (85. Castledine), Palmer, Mudryk (46. Madueke) – Broja (65. Gallagher)
Curd – Bergström, Badiashile, Washington
Brooks – Betts, Greenhalgh
Stamford Bridge, Londýn
37 754 diváků
Glover – van den Berg, Fry, Clarke, Engel – Barlaser, Howson /C/ (71. O´Brien) – Forss (46. Dijksteel), Crooks (89. Gilbert), Hackney – Rogers
Jones – McNair, Bilongo, Bridge, McCabe, Coburn

Favorizovaná Chelsea napravila úvodní semifinálovou porážku 0:1 a druholigové Middlesbrough vyprovodila s debaklem 6:1. Hosté začali s chutí, ale srazil je smolný vlastní gól a hrubými chybami pak darovali londýnskému klubu i většinu dalších gólů. Sami pak už jen v závěru kosmeticky upravili skóre a na Stamford Bridge skórovali po předlouhých 898 minutách.
O finálovém soupeři Chelsea se rozhodne zítra mezi Fulhamem a Liverpoolem.
Pro dnešek je to z anglické kopané vše, děkuji za pozornost a hezký večer, případně dlouhou noc u sledování dalších sportovních přenosů!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:0. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 6:5.
90+3'
90+3'
Stejně tak byl na opačné straně zastaven čistě Madueke.
90+2'
Rogers ještě postupoval do vápna, kde nepřešel přes Gilchrista.
89'
Střídání v týmu Middlesbrough FC:
ze hřiště odchází Crooks, přichází Gilbert.
88'
Middlesbrough neskórovalo na hřišti Chelsea devět soutěžních zápasů za sebou, více než dvacetileté čekání utnulo po 898 minutách čistého hracího času.
88'
Middlesbrough právě vstřelilo branku!
Hayden Hackney založil akci z vlastní poloviny hřiště a MORGAN ROGERS zakončil svůj postup jeden na jednoho pěknou obalovačkou na zadní tyč z velkého vápna. Fanoušci hostů v hledišti se radují alespoň ze zmírnění debaklu.
85'
Střídání v mužstvu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Sterling, debut si v dresu londýnského klubu odbyde dorostenec Castledine.
84'
Další roh rozehrál nakrátko Palmer, modří se však kombinací postupně posunuli až doprostřed hřiště.
84'
Chelsea je již jen jeden gól od vyrovnání rekordního vítězství v Ligovém poháru, kterým byl výsledek 7:0 nad Doncasterem v roce 1961.
83'
Z protiútoku dostal míč do sítě hlavou Crooks, jenže ani čestný úspěch nebude druholigovému mužstvu přán po správně odmávaném, byť velice těsném ofsajdu.
81'
Chelsea právě vstřelila branku!
Už čtvrtý míč končí v síti zoufalého Middlesbrough po ztrátě v rozehrávce. Tentokrát ji vystihl Gallagher a po jeho kolmici propálil křížnou střelou brankáře NONI MADUEKE. Van den Berg už na brankové čáře míč jen tečoval do sítě.
78'
Na hřiště přiletěla modrá dýmovnice, rozhodčí ještě nedává pokyn k výkopu ze středového kruhu.
77'
Znovu se domácím vyplatil presink, soupeři odebrali míč po jeho autu a zpětnou přihávku Connora Gallaghera umístil z první do sítě nikým nehlídaný COLE PALMER.
76'
Cole Palmer zpackal rohový kop, který posílá až za protější postranní čáru.
76'
Maduekeho přízemní centr po uvolnění na pravém křídle odvrací skluzem Matthew Clarke.
73'
Middlesbrough si málem znovu zavařilo, když si Dael Fry nechal před prázdnou bránou sebrat míč Maduekem, jeho střelu ale stačil ještě nataženou nohou zblokovat.
72'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Caicedo, přichází Chukwumueka.
71'
ze hřiště odchází Howson, přichází O´Brien.
69'
Po rohu ještě Chelsea obehrávala pokutové území, na bochánek do šestnáctky nabíhal Disasi, jenže před brankářem míč promáchl.
68'
Čerstvý Gallagher si naběhl na Maduekeho průnikovku a postupoval na bránu, až ho v pokutovém území ho zastavil skluzem Clarke a z druhé vlny dobíhající Palmer získal z celé slibné akce alespoň roh.
67'
Dnešní utkání sleduje 37 754 diváků.
65'
ze hřiště odchází Chilwell, přichází Gilchrist,
ze hřiště odchází Broja, přichází Gallagher.
64'
Rav van den Berg (Middlesbrough) dostává žlutou kartu za taktický faul.
63'
Engel výborně odcentroval na Dijksteela, který sklepl míč Rogersovi. Ten však nastřelil jen dobře postaveného Silvu.
61'
Hodina hry je za námi, Chelsea bezpečně kontroluje postup a trenér Pochettino už se asi zamýšlí nad finálovým soupeřem, kterým bude Fulham nebo Liverpool.
58'
Hosté se snaží zakládat akce konstruktivně, jenže proti důraznému presinku Chelsea mají velké potíže vůbec udržet míč, natož ho dostat do volného prostoru a rozvinout akci.
56'
Fernándezova střela ze střední vzdálenosti letí nad břevno, kopat se bude od brány Middlesbrough.
54'
Madueke se vrátil na hřiště a rovnou hlavičkou vypomohl s obrannou standardkou.
53'
Thiago Silva (Chelsea) dostává žlutou kartu za stažení Rogerse.
52'
Chilwellův centr odhlavičkoval do bezpečí Clarke, na míči však ještě zůstali fotbalisté Chelsea. Palmer se u postranní čáry obtočil kolem Hackneyho a vrátil míč na pravé křídlo Colwillovi, jehož křížná střela letí těsně vedle.
51'
Masér zatím odvádí Maduekeho, který se drží za rameno, za postranní čáru, mezitím Chelsea v deseti rozehraje roh.
50'
Střídající Noni Madueke je ošetřován po tvrdém střetu a ač by nucené střídání bylo nepříjemné, za postranní čarou se rychle rozcvičují náhradníci.
48'
Po dalším nezdařeném odkopu hrozil Middlesbrough brejk, uprostřed hřiště dobře zasáhl Fry, ale jen na chvilku, po další ztrátě mířil vpřed Fernández. Do třetice už obrana červených zasáhla definitivně.
46'
ze hřiště odchází Forss, přichází Dijksteel.
46'
ze hřiště odchází Mudryk, přichází Madueke.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 64% – 36%, střely na bránu 5:1, střely mimo 1:0, rohy 2:1, ofsajdy 1:1, fauly 2:2.
Druholigové Middlesbrough přijelo do Londýna s jednobrankovým náskokem a úvodní desetiminutovku odehrálo velice odvážně. Pak je ale srazil nešťastný vlastní gól a do přestávky stihli domácí po pěkné kombinaci a především s využitím hrubek v rozehrávce soupeře vsítit další tři góly. O prvním finalistovi je tak s největší pravděpodobností rozhodnuto.
45+2'
45+2'
V závěru nastavení vybojoval Chilwell na levém křídle ještě roh pro Chelsea.
45+1'
Blues si přihrávají v poklidu nakrátko uprostřed hřiště a kontrolují jasné vedení.
42'
Další hrubku v rozehrávce vyrobili Hackney s Barlaserem a dárečkem nepohrdl COLE PALMER. Nešťastník Glover opět mohl těžko něco dělat s dobře mířenou přízemní střelou úplně osamoceného hráče zblízka.
41'
Cole Palmer poslal před bránu skákavý pas, který před Fernándezem ukryl v náruči Tom Glover.
40'
Matt Crooks (Middlesbrough) to přehnal s důrazem ve snaze dostat se k míči a za skluz proti Fernándezovi vidí žlutou kartu.
36'
Clarkeovu pomalou rozehrávku vystihl AXEL DISASI, předal míč do brejku Palmerovi a sám vyrazil sprintem před bránu, kam mezitím adresoval přízemní centr Raheem Sterling. Co započal, to také fotbalista původem z DR Kongo a pětinásobný francouzský reprezentant zakončil a fanoušci Chelsea si pomalu mohou objednávat lístky do Wembley.
33'
Po Palmerově uličce do rozestoupené obrany střílel Fernández po zemi příliš slabě a Glover s jistotou kryje.
31'
Sterlingův centr skočil ve vápně Middlesbrough a Fry dostal míč hlavou do bezpečí.
28'
Nádherná kombinace dává favoritovi postupový výsledek. Sterling posunul míč patičkou z křídla Disasimu, jeho zpětnou přihrávku ještě posunul Broja a z malého vápna zvedl míč do sítě nad padajícím brankářem ENZO FERNÁNDEZ.
26'
Mudryk vystartoval na Fernándezovu uličku, snažil se oběhnout Clarkea, ten o něj ale ve skluzu šikovně posunul míč za čáru.
24'
Fernández vypíchl míč uprostřed hřiště a předal ho Disasimu, jehož prudká rána se odráží od zad clonícího obránce hostů.
23'
Disasiho průnik zastavuje odkopem přes půl hřiště Fry.
20'
Australský brankář „Boro“ rozehrává pod tlakem do strany na Engela, jenž v tísni zakopává míč podél postranní čáry do zámezí.
16'
Při rohu se odpoutal od svého strážce až do zakončení Rogers a vůbec to neprovedl špatně. Tvrdou přízemní střelu však Đorđe Petrović u pravé tyče doskočil.
16'
Hosté okamžitě po rozehrání vybojovali rohový kop.
15'
Červeným selhala ofsajdová past a Raheem Sterling mohl postupovat sám na bránu. Místo střely z úhlu zvolil zpětnou přihrávku Brojovi, před kterým míč ukopl hostující kapitán JONATHAN HOWSON nešťastně směrem do vlastní sítě.
12'
Žlutou kartu dostává za protesty Mychajlo Mudryk (Chelsea), který se domáhal odpískání penalty za Gloverův zákrok.
12'
Obrovský kiks brankáře Middlesbrough zůstal bez trestu. Na nadýchaný pas Thiaga Silvy ze středového kruhu naběhl Ben Chilwell, u míče byl dříve než vybíhající Glover a hlavou ho přehodil. Ke své smůle však také jeho zcela opuštěnou bránu.
10'
Fotbalisté Middlesbrough nepouštějí Chilwellův roh před bránu a po menším závaru zakopávají míč za postranní čáru.
9'
První střelecký pokus Chelsea obstaral Mychajlo Mudryk, tečovaná střela z 20 metrů vyletěla vysoko nad břevno a vynesla domácím roh.
7'
Dál se hraje překvapivě především na polovině Chelsea, jejíž obrana krátce po sobě odvrátila dva přízemní centry z pravého křídla a Colwill dokázal včas na čáře zabránit rohu.
5'
Middlesbrough pokračuje v aktivním pojetí, průnik kapitána Jonathana Howsona však zastavil zdvižený praporek pomezního.
4'
Morgan Rogers se protáhl na levém křídle, přízemní centr do vápna si ale obrana Chelsea pohlídala.
1'
Domácí nastoupili před zaplněný stadión za dosti nevlídného počasí v modrých dresech, hosté jsou celí v červeném.
1'

Chelsea FC: Petrović – Disasi, Silva, Colwill, Chilwell /C/ – Caicedo, Fernández – Palmer, Mudryk, Sterling – Broja
Náhradníci: Curd – Bergström, Gilchrist, Badiashile, Castledine, Chukwuemeka, Gallagher, Washington, Madueke
Trenér: Pochettino

Middlesbrough FC: Glover – Clarke, Fry, van den Berg, Engel – Crooks, Barlaser, Howson /C/, Hackney – Forss, Rogers
Náhradníci: Jones – McNair, Bilongo, Dijksteel, Bridge, McCabe, O´Brien, Gilbert, Cobun
Trenér: Carrick

Rozhodčí: Brooks – Betts, Greenhalgh.
Na Stamford Bridge neskórovali fotbalisté Middelsbrough posledních devět zápasů (8-1-0, 14:0), naposledy se to povedlo v nerozhodném zápase sezony 2001/02 z penalty Alenu Bokšićovi. Naposledy se zde představili na jaře 2017, kdy porážka 0:3 zpečetila jejich sestup z Premier League.
První vzájemný zápas v Middlesbrough rozhodl ve 37. minutě po Jonesově akci jediným gólem domácí Hayden Hackney. „Boro“ tak ukončilo sérii devíti porážek bez vstřelené branky proti Chelsea, do jejíž sítě padl gól po předlouhých 847 minutách.
Semifinálový dvojzápas půjde v případě vyrovnaného stavu bez ohledu na branky ze hřiště soupeřů do prodloužení a pokud ani to nerozhodne, určí finalistu penaltový rozstřel.
Middlesbrough hraje uprostřed vyrovnané tabulky druhé ligy a jen tři body dělí klub z hrabství North Yorkshire od play-off. V úvodu sezony Middlesbrough čekalo na vítězství až do osmého kola, čímž naopak nastartovalo šestizápasovou sérii výher. Od té doby hraje se střídavými úspěchy, v sobotu doma remizovalo 1:1 s Rotherhamem.
V Ligovém poháru až do čtvrtfinále nenarazilo na prvoligového soupeře, zato přesně naopak oproti Chelsea všech pět kol odehrálo venku. Přímé postupy si červenobílí přivezli z Huddersfieldu, Boltonu, Bradfordu, Exeteru a konečně poměrem 3:0 i ze Stoke, kde hraje třetiligový Port Vale.
Nejlepším střelcem je se sedmi góly Emmanuel Latte Lath, koupený v létě z Atalanty Bergamo.
Fotbalistům Chelsea se ani po mohutných nákupech nedaří prorazit v post-abramovičovské éře v Premier League. Po loňském dvanáctém místě je na tom průběžně jen o tři příčky lépe, když si v tabulce polepšila sérií tří těsných výher nad Crystal Palace, Lutonem a Fulhamem. Ligový pohár je pro ni dalším želízkem v ohni v boji o pohárovou Evropu. Jeho vítěz postupuje do nejnižší Konferenční ligy.
Chelsea odhrála všechna předchozí kola doma a porazila Wimbledon, Brighton, Blackburn a na penalty Newcastle. Hned první výjezd však znamenal nečekané potíže, na hřišti druholigového Middlesbrough podlehla 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.